F-16 Italeri 1/48

Previous topic - Next topic

A.M.I

Kinetic vrlo diskutabilan obzirom na neke brljotine koje su tek pokusali da poprave u dve zadnje kutije, koje su btw skuplje od tamiye  :uaaa

GBU-10

Pa dobro za te brljotine,moramo i mi maketari nesto odraditi.
Sobzirom da kinetik pruza vise za 16-cu nego li i jedan proizvodjac
vredi se malo i pomuciti oko prepravki i same izrade,sve je to hobi.
Ja na primer planiram kupiti sve kinetikove 16-ce koje proizvode
jer sam licno prezadovoljan kvalitetom ovog njihovog F-16AM koji posedujem.
Cena je malo problem ali bice vec nekako za ostatak kinetik flote.

nex999

Hm, nisam imao priliku da vidim kakav je taj Kinetic...ce da googlam.

Update...

Stajni trap



Dorada izduva-



Hvala svima na savetima i sugestijama  :cheers Btw, sredio sam slike, da ih sad pb otvara kako treba. Sledi nastavak...turpijanja i smirglanja ;D


ubermagog

Kinetic jedini pravi kasne serije sa svim potrebnim dodacima i poslednjom generacijom naoružanja i opreme.
Sada su malo sredili problem sa oblikom nosa, pa izgledaju prilično dobro. Prve kutije treba izbeći, ili ih možda nabavljati po sniženjima pa iskoristiti njedove delove sa nekim od jeftinijih a konturno tačnijih maketa.
Evo jedan dobro urađen Kinetic http://www.hyperscale.com/2009/features/f16isufakinetic48me_1.htm
Poboljšani Kinetic je dobra kupovina da se uradi pravo iz kutije jer ne zahteva dodatna ulaganja.

Tamijina nova kutija (Agresor) košta isto koliko i nove Kinetic kutije, 40-ak evra sa poštarinom.
Tamija nije idelana kombinacija jer ima problem što odgovara samo za one "srednje" proizvodne blokove, a i prateći podvesni teret je veoma siromašan i neatraktivan.

Ima dosta razlika između blokova i jedan proizvođač svakako ne pokriva sve, pa treba kombinovati ;)

nex999

Uh sto mrzim taj nabudzeni F-16  :) Doduse, maketa deluje odlicno. Ja se nadam ovoj Tamiya-i koja bi trebalo da mi stigne iz USA, uskoro valjda...http://www.tamiya.com/english/products/61098f16cj/index.htm



GBU-10

Kolko vidim a i znam,tamya je tamyja,pa cu ipak pre kesiranja dobro razmisliti
za kojeg proizvodjaca se opredeliti ili pak kombinovati oba proizvodjaca. :think

nex999

Update...

Prvi shading ... Jes malo ruka bila nesigurna... no dobro. AB krenuo da me malo za*ebava, poceo da pljucka vodu...ja cimnem onaj ventil za ispust, ali nista ne izbaci, iako vidim da u bocici filtera ima vode ??? Kapiram da se i u crevu nakupila voda, sta li...



I posle farbanja i isticanja ponekih panela...





Ja sam u principu zadovoljan kako je ispalo...za prvu maketu ;D E sad dolazi deo od koga se malko tripujem, lakiranje gloss enamelom i dekali ...  :caooo

GBU-10

Fino si odradio farbanje :super
Al batice mnogo prljas okolinu  :caooo

nex999

Haha, znam ... to je jedna od lekcija da se bocice sa bojom ne zatvaraju jednom rukom ;D

PELE

Mnogo dobro farbanje!!!  :o

Super je, jedva cekam da vidim gotovu maketu!


Pozz

djos & filip

Ovo za sada izgleda super!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

nex999

Hvala :)

A sad jedno pitanje, preprskao sam maketu i rezervoare humbrol gloss clear enamel lakom, zbog lepljenja dekala, e zanima me koliko "gloss" bi trebalo da bude maketa? Ono, fino sam je naprskao, iz dva-tri prolaza i sad ima onako blago "masan" izgled, kao da sam je premazao zejtinom :P ...treba li jos... ???

ubermagog

Što više to bolje, što je površina glatkija to će dekal bolje da legne.
Treba da bude potpuno sjajan i sa ujednačeno nanetim lakom po celoj površini!
Najbolje je lakrati iz dva do tri puta - znači preprskati jednom pa ostaviti dan da se dobro osuši, pa onda preprskati bar još jednom (bez obzira kakav je lak, i Pronto daje najbolje razultate posle dva-tri prskanja)

Nemsy_29

Kao sto je rekao Suba mora da bude sjajan, sjajan.Ja maketu prskam 2-3 puta gloss lakom

nex999

Ok, tako cu da uradim, hvala :cheers