Shenyang J-6 Somalian Air Force

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz...

Evo, resio sam da pocnem sa ovim projektom. Bice Shenyang verzija, potrebne su neke prepravke. Planiram dioramu sa pistom, opremom i mozda nekom cisternom ZIL (sve ce biti pomalo ofucano ;D), ali videcemo...



No dobro, da se vratim normalnim stvarima... Sve pozitivne panele sam ismirglao na trupu i ispolirao ogrebotine. Sledeca su krila i vertikalci. :)


Toliko za sada.  ;D


UrbanKnight

Malo ofucano?! Ma ja mislim da bi trebalo da bude mnogo ofucano.   :hahaha

PELE

#3
@UrbanKnight : Pa nemoj tako, ljudi odrzavaju svoje avione! Ovaj je trenutno na modernizaciji:



::) ;D

Planiram da napravim slicnu scenu. Samo sto ce kod mene avion izlaziti iz betonskog hangara/bunkera, sta je vec...

Hawkeye

Pele odlicna ideja,a mislim da je neko bio u pravu kada je rekao da bi ta diorama ipak trebalo da bude pedantnija.I oni su nekada odrzavali svoje vazduhoplovstvo.

'Уживај младићу за младости своје!'

zamorano

Jes' vala, kad bi svako birao makete po političkoj liniji, pravili bi se samo putnički avioni i to Swiss Air ::)

Ideja ti je super, realizacija ne sumnjam da će da bude na tvom nivou, a bogami (ne znam da li je to nostalgija ili ne) i maketa u kutiji izgleda lepše nego ono što sam ja pravio pre [dvocifreni broj] godina ;). Samo napred!

Bojan Ue

Ajde Pele samo napred, imas lepu ideju, za realizaciju ne brinem! Ne obracaj paznju na kritike te vrste, najvaznije je kako i sam kazes da je ovo samo maketarstvo, prozeto istorijskim cinjenicama i da nema mesta politici!  :super  :bravo 

mutayu

Prijatelji iz MI6 saznali su sledeće:

Avion koji praviš je u stvari Shenyang F-6C

Sluzio je od 1965 (poslednji F-6C su stigli 1971.) do 2005. u:

•   4010.-om (nekadašnji 5646.) puku("Regimenti") (2 i 3 eskadrila)("Skuadrilja") na aerodromu Đader (Zadrima) u Lješu (Lezhë)(Google Earth: 41°53'42.94"N , 19°35'55.15") čija oznaka na nosu počinje sa 8.
•   4020.-om (nekadašnji  7594.) puku (1 i 2 eskadrila) na aerodromu  Rinas kod Tirane(Tiranë)(Google Earth: 41°25'28.84"N , 19°42'52.86"E) čija oznaka na nosu počinje sa 3.
•   4030.-om (nekadašnji 1875.) puku (1 i 2 eskadrila) na aerodromu Kučova (Kuçovë) kod Berata (Google Earth: 40°46'18.20"N , 19°54'7.16"E) čija oznaka na nosu počinje sa 4.

Još detalja kasnije!

lord sir giga

Pa bre ako si nabavio dekale javi mi da znam posto me interesuje IL-28.
Samo napred, mada je politika usla u sve pore drustva (Mi srbi smo izgleda rodjeni za politiku i rasprave).
Ovo je ipak zadovoljstvo, ili onda niko ne bi radio Nemacke, pa ni mnoge druge makete koje nose  oznake protivnickih zemalja.
Zamisli Amera 2001 godine da je na neko takmicenje doneo Avganistanski (Bin Ladenov)  Tenak il avion, al sad je sigurno drugacije
Al ovo je Hobi i uzivanje.
Pitanje se odnosi na Dioramu- odnosno koji ces set koristiti il neka samogradnja.

PELE

Imam samo crvene ev. brojeve, ali rondele ne. Njih cu da prskam, posto avion ima samo dve rondele na vertikalcu + su jednostavne, crno-crveni kug. ;D

@mutayu : Hvala na informacijama, znace puno!


Pozz

mutayu

Za dioramu su ti dobri Đader i Kučova, oni imaju podzemne objekte.
Pogledaj ovo radi prerade Mig-a u F-6:

Idemo dalje!

aca

Pele lepa ideja samo i ja mislim da bi trebao da uradis maketu u malo boljem stanju nego ona u vodi do krila.

PELE

#12
Ma bice ok uradjen (nece biti izbledelih brojeva, zamagljenog canopy-ja ili slicno) i uprljan u granicama normale (fleke od ulja, garez, itd). Muto, hvala za sliku. Nabavio sam i tehnicke crteze pa uskoro krecem ozbiljno da radim...


Pozz

PELE

Pozz svima...

Danas sam isprskao srebrnu boju (auto-lak) kao pripremu pred veliko urezivanje... :D :mjetal




mutayu

A zbog cega prskas srebrnu pre urezivanja panela (osim zbog toga sto dobro izgleda ;D )?