Bf 109e , 1/48

Previous topic - Next topic

Aranza

Živili..

kako nisam veliki ljubitelj zrakoplova tipa bf 109 (ne zamjerite, razlog je zasićenost njima što na forumima što na izložbama), krenuo sam na nagovor kolega da jednom uradim. Jednostavno nisam htio ništa uobičajeno i odabir je (nakon dugog traženja referenci) pao na avion dr. Erich-a Mixa, zrakoplovnog tehničara i pilota. Ne znam čega je bio doktor ali znam da je imao 3 pobjede u prvom i 8 pobjeda u drugom ratu. Maketu sam dobio od kolege sa raznim dodacima koji u stvari nisu pasali jer su bili za drge varijante ali ja sam koristeći nešto resina, lima od svijeće, bakrenih žica, sprua i stirena čaše od jogurta uradio kabinu. Naravno, držao sam se referenci za E. Njegov avion ima neuobičajenu shemu i zato sam odlučio pokušati ga napraviti. Za sada toliko, ubrzo nove sličice.
Lip pozdrav, zdravi bili.




cherny

Taj Mixov je i meni zapao za oko. Odlicno izgleda, za sada!
Evo profila, ukoliko je to taj (copyright by Mark Styling - www.aviationillustration.com):

Goran A.

Doktor za cega?
Pa za messere naravno! Ne verujem da je bas imao vremena za drustvene nauke. Pratio sam tvoje radove i pokusaj ce sigurno biti zamenjen uspehom. Skromnost je vrlina pa ti verovatno zbog toga sve polazi od ruke. Bravo!

Dada

Profilce je ludara!
Veoma lep pocetak, cekamo da pocne dobijati oblik :)

Aranza

..hvala na javljanju.
Mislim da je ovaj na profilu koji si mi poslao od Heinza Bar-a, ali isti JG - 51. Mixov je bio u varijanti RLM 63, 02, 71, po cijelom avionu. Jedino je od ispod bio standardno 65.

cherny

#5
Aaaa, taj, taj je fenomenalan! Ovaj profil koji sam postavio je isto njegov, samo iz maja 1940. a taj koji ti radiš je iz novembra 1939. Evo i tog, urađenog:

Aranza

Cherny, oprosti na neznanju, mislio sam da su od dva različita pilota. Ispričavam se svima, moja greška. Točno. Mix-ov je iz '39 na '40-tu godinu. Znam da su ih stalno prebojavali.. Dakle, avion je u stvari sklopljen i obojan. Ostavljam ga da se suši do sutra. Dobro sam se izmaltretirao sa shemom no vaša je naravno zadnja. :) Slikano je sa blicem, boje su na dnevnom svijetlu puno ljepše...




djos & filip

#7
Stvarno je extra sema, a vala i extra odradjena, nestrpljivo cekamo nastavak  :bravo

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

ubermagog

#8
cherny ne vidi se....

Mix je bio tehnički oficir u štabu eskadrile JG-53 i radio je na eksperimentalnim šemama, ova trobojna je jedna od njih. Ima fotografija i profila po knjigama.

Pogledati knjigu "Luftwaffe Colours - Jagdwaffe vol.1, book 3 - Poland & France" izdavača Classic Publications na strani 253 i 271, i na još par strana ima ovakih 'čudno' farbanih.
Tada su Emili bili farbani u klasičnu splinter kamuflažu po celom trupu, pa su tražili kombinaciju kako da ublaže izgled u vazduhu.

Takođe ima odličnih fotografija u Schiffer knjizi "Aircraft of the Luftwaffe Fighter Aces" (2. knjiga) u delu o JG-53.

Iwtcha


dusko

Aranza pa ovo je super narocito su me odusevili pojasevi da li si i njih pravio? 0:)

PELE

Odlican je.

Jedva cekam da ga vidim zavrsenog. :)


Pozz

Dada


Aranza

,,,vrhunski urađen, nema što. Mislim da ipak nisam još dostigao tu kvalitetu ali dati ću sve od sebe da bude bar donekle kao ovaj sa slike.

oddball

Hmmm, ova mi se sema bojenja Mesera svidja. Mozda i ja uradim jedan u 1/48, taman da stoji pored LaGG-3. A tebi je dobro krenulo, samo lagano i videces da onaj stranac nije nista bolji od tebe.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!