Drugi Novogodišnji Lavirint kup 13.12.2009

Previous topic - Next topic

gasha

Poštovani maketari,
Sa zadovoljstvom Vas obaveštavam da će se 13.12.2009 godine u Muzeju Vazduhoplovstva održati II Lavirint Novogodišnji kup.


Kategorije

Juniori:

J1 Jet                  1/144, 1/72 , 1/48 , 1/32
J2 Prop               1/144, 1/72 , 1/48 , 1/32
J3 Tockasi              1/72 , 1/35, 1/48
J4 Gusenicari            1/72 , 1/35, 1/48
J5 Ostalo

Kadeti:

K1 Jet                 1/144, 1/72 , 1/48 , 1/32
K2 Prop              1/144, 1/72 , 1/48 , 1/32
K3 Tockasi              1/72 , 1/35, 1/48
K4 Gusenicari          1/72 , 1/35, 1/48
K5 Ostalo

Seniori:

S1 Avioni     sve     1/144 i manje
S2 Avioni     jet      1/72
S3 Avioni     prop   1/72
S4 Avioni     jet      1/48
S5 Avioni     prop   1/48
S6 Avioni     sve     1/32 i vece
S7 Helio sve razmere
S8 Istorijske minijature         Tockasi                   1/72
S9 Istorijske minijature         Gusenicari                1/72
S10 Istorijske minijature       Tockasi                   1/48 i vece
S11 Istorijske minijature        Gusenicari              1/48 i vece
S12 Istorijske minijature        vignete                svih razmera
S13 Istorijske minijature        diorame               1/72
S14 Istorijske minijature        diorame               1/48 i vece
S15 Istorijske minijature        figure                  svih razmera
S16 Civilna Vozila          svih razmera
S17 Sci-Fi                   svih razmera
S18 Brodovi i plovila     svih razmera
S19 Samogradnja

Posebna nagrada za najbolju maketu po odluci žirija.

Makete koje zbog nedovoljnog broja maketa ne budu imale kategoriju, biće svrstane u razno ( makete bez konkurencije )

I ove godine biće organizovan izložbeni deo. Na njemu mogu učestvovati svi koji žele da prikažu svoje radove kao i makete u radu. Za izložbeni deo i juniore  kotizacija se ne naplaćuje.

Kotizacija 400 din
Mesto na buvljaku 1000 din.
Prijave za maketarski buvljak kao i sva pitanja možete uputiti na adresu novogodisnjikup@proing.com i na PM Gasha, Bambi,Tenk

Satnica

09:00-11:00 prijem maketa
11:30 otvaranje takmičenja
12:00-15:00 ocenjivanje maketa
16:00 proglašenje pobednika



Opšte informacije:

-Poseta takmičenju je besplatna,
-Cene karata za posetu postavke Muzeja su 200 din za odrasle i 170 din. za decu. (kao i prošle godine)
-Restoran je ponovo otvoren sa novim vlasnikom i mnogo boljim izborom.
-Za sve učesnike obezbedjeni su sendviči
-Parking oko Muzeja je besplatan


Ove godine biće organizovana dodela paketića deci od strane našeg čuvenog Deda Mraza.  Ukoliko ima zainteresovanih da svoju decu obraduju, molim vas da se javite Gashi na PM ili na gore navedni mail radi dogovora i organizacije.





A.M.I

Napokon! Jedino pravo takmicenje u BG.

modellius

mi dolazimo naravno, ( mil mi 24  ;D), i za sada potvrdjen dolazak "coveka od rezina" iz segedina, tako da sprem'te budjelare >:D
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Profa

Narafski, porodično se spremamo za veličanstveni završetak sezone :super
Nadam se dolasku grupe drugara/kolega slovenaca, ali otempotem.... @Tiso, a maš ti kaj za povedat? ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

ALEX T

Da li Deda Mraz moze da udje u odelo od prosle godine?
Pozz

airbamby

Quote from: ALEX T on 24-10-2009, 17:25:45
Da li Deda Mraz moze da udje u odelo od prosle godine?
Pozz

;D ;D ;D
Moze moze...nista se ti ne brigaj  0:)

Odelo je vec isprobano  ;)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

powerslave

Aj dolazim!! :caooo Verovatno se možda opet okušam u takmičenju :zvizduc
Al jel može jedan predlog ( @ Airbambi : setićeš se priče ) ?
Ajde i  vi koji dolazite radi takmičenja i vi radi razgledanja ponesite jednu - dve - tri makete zarad izložbe , da bude još bogatije,neku iz police vama odličnu,quick build neki ili slično,znam da je nekima problem transport ( auto-autobus ... ) , možda smaranje , ili '' ako se ne takmičim neću ni nositi '' , '' jao da ne polomim nešto ...  Većina maketara dođe da vidi , eventualno nešto kupi i naravno svi su spremni da komentarišu  '' ovo mu nije dobro , što je to tako uradio , ja to nisam tako ... ovo mu nevalja , ono mu nevalja... ''
Da me ne shvatite pogrešno , poneo bih dve tri mimo takmičenja, da čujem komentare, da se vidi nešto različito.




'el neko za?

airbamby

Na takmicenju je predvidjen i izlozbeni deo kao i prosle godine.
0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Goran A.

Ja bi to ovako: svaki takmicar mora da donese jos po jednu maketu za izlozbeni deo inace odma' u publiku.

powerslave

Da, uvek bude izložbeni deo , a skoro na prste da izbroiš makete ( opet bez uvrede za one koji su donosili ). A i pričali smo o tome, ako mogu ljudi ( kolege maketari ),nek spakuju i donesu makar po jednu  :-\?! Tu mislim i na sudije nek ponesu po neki njihov noviji rad  ;)

gasha

Hm, prosle godine je bio vise nego zadovaljavajuci broj maketa. U izlozbenom delu zaista nije bilo mnogo, koliko se secam oko 30 tak. Pa eto, izlaganje je besplato pa izvolite. Sto se sudija i organizatora tice sigurno ce doneti ponesto. A sada vi ostali clanovi kutka dajte svoj doprinos.

gasha

#11

dusko

Ja se izvinjam na pitanju ali posto nisam iz BG-a zanima me gde je doticni muzej?Pozdrav Dusko.

3EMYH

Dusko, muzej se nalazi pored aerodroma Nikola Tesla, tj Surcinskog aerodroma.
Da bi dosao do njega, ako ides autoputem, iskljucujes se za aerodrom, i onda na tom puticu ima oznaceno odvajanje za muzej.

airbamby

Lokacija muzeja...
http://www.muzejrv.mod.gov.rs/pages_files/lokacija_files/lokacija.html

Muzej JRV nalazi se na aerodromu ,,Nikola Tesla" Beograd, 1,5 km udaljen od autoputa Beograd – Šid.
Do Muzeja JRV može se doći i lokalnim putem Beograd – Surčin, odakle se, u dužini od 3,5 kilometara odvaja putni pravac za aerodrom. Ovom saobraćajnicom saobraća autobus GSP na liniji 72, sa polaznom stanicom ,,Zeleni Venac" i sa zadnjom stanicom kod pristanišne zgrade aerodroma ,,Nikola Tesla" Beograd.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj