Italeri UH60A Desert Hawk 1:72

Previous topic - Next topic

djos & filip

Drage kolege, jos jedan projekat za takmicenje koje sledi.


Italeri UH 60 A Desert Hawk u 1:72. Poznata maketa, detalji u pozitivu, nismo strucnjaci za helikoptere pa necemo dalje ni da komentarisemo tacnost, a uklapanje videce se  ;D

Ponovo je u pitanju Filipov rad i napominjem do kraja ce biti samo njegov. Projekat je vise nego ambiciozan, ukljucuje sve, urezivanje panela, samogradnju motora, dorade kabinskog prostora i prostora posade.......da li ce to stvarno i biti zavisi od filipovog strpljenja.....videcemo.

Danas se krenulo od nanosenja osnovne boje u kabini radi lakseg farbanja cetkicom kasnije i urezivanja panela smirglanja i nanosenja tecnog lepka po urezanim linijama. Dete je puklo kada je zavrsilo jednu polovinu ali mislim da se dosta dobro snasao, za prvi put (prvo je seckan stari hurricane  :naughty za svaki slucaj)

Eto toliko za sada, iskreno se nadam da Filip u svojim namerama nece izgoreti na pocetku.

Veliki pozdrav svima od nas  :cheers



Proba urezivanja panela:


Prava stvar:


Rezultat - (da sam ja radio bilo bi bolje :naughty  )








Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

sezan

Bravo Filipe!Pa pomozi mu da se stvarno ne zasiti tih" manje zanimljivih" radova!Ja sam sestricu smirglao i gitovao a njemu dao da farba!Jer znam sigurno da sam ga terao ,odustao bi!Svaka cast!Tako mali a urezuje panele,a gomila nas matorih to ne radi!Samo napred Filipe!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

djos & filip

@sezan

NEMA POMOCI, samo saveti  D:)

oce covek da se dokaze za takmicenje.....pa bez muke nema niceg  ;D

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

airbamby

Alal vera stvarno majstorski  :bravo
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

ubermagog

jadno dete  :D

obratite pažnju na sklapanje i manipulisanje rotorom!
deo je prilično mali i tanak kao i mesto gde se lepi rotor i elise, dovoljan je minimalan neoprezan "dodir" pa da se krak polomi  :uaaa

ja doduše nisam nikada imao neki od njihovih UH-60 u ovoj novoj 'mekanoj' plastici već samo u onoj staroj tvrđoj tamno zelenoj (ali sam na dve makete koje imam uspeo da polomim nekoliko krakova  :-\ )

Takođe treba malo pažnje oko sklapanja nosnog dela (plastike i staklića)

djos & filip

Kratak update:

Kako napraviti monstruma od umiljatog deteta........dajte mu reference!
Posto se dokopao Squadronovog WalkAround-a za ovaj helikopter, logicno je da sve sto moze "mora" i da se popravi.
Prva su na udar dosla sedista. Kako su kod pravog sedista od platna navucenog na metalni okvir, a na maketi su dati puni nasloni......eto detetu zabave.
Akcija odseci naslone za glavu, uzeti municiju za heftalicu, iseci, saviti i zalepiti sve superlepkom (ovde bi skrenuo paznju da ce verovatno na kraju taj lepak trebati meni da zalepim kosu koja mi je otpala od nerviranja i straha da ne idemo kod cika doce da Fici  odvaja prste, ali sve se srecno zavrsilo......za sada).

Sada sledi moja demonstracija kako praviti pojaseve, a kako ce to ispasti u Flilipovoj izvedbi.....videcemo. Ima ovde da se zulja i zulja....

Pozdrav svima od Fice

Slike dokle je stigao:

Referenca:



spajalice spremne za lepljenje sedista cekaju finalno smirglanje




Izvodjenje ove delikatne operacije  ;D



Izgled sedista na kraju, osnova za dalje radove


 

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Vizant

Extra ovo sa sedistima. Samo napred bravo!