1:72 Soko j-22 orao

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ovu maketu sam zapoceo jos pre nekoliko meseca.nazalost nisam ima volje da je dovrsim.sad sam video Nenadov orao i resio sam da zavrsim maketu.dosad sam samo ismirglao polovine trupa i odstranio visak matrejala u kokpitu da bi napravio kokpit u samoaizgradnju.ova maketa bice J-22 25202



ubermagog

ja sam na svom iskoristio višak kabinu iz G4 (zadnju), pasuje bez greške kad se stanje zidovi kabine na maketi - samo sam napravio leđa...
iskoristiću i sedište iz Yumo G4 jer je vrlo dobro!



(sastavljeno samo na suvo)

ako ti nemaš G4 viška za kasapljenje (a imaš neurađenu maketu) onda može bar da ti posluži kao uzorak kad meriš za Orla
moj Orao je u svetlo krem rezinu, šmirgla se i obrađuje odlično, nema rupica i mehurića!

PELE

"Dr. Dragan & sinovi", Maketarska radionica, radno vreme: od 00 do 24 h! :)

Svaka tebi cast na brzini i kvalitetu!

Ne znam samo kako uspevas...

Bice ovo odlican Orao, bolji od predhodnog.

Samo napred!


Pozz

Sneni

Odlično Dragane.
Mogao si u u okviru jrv kampanje, ostalo je još puno vremena 0:)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dragan_mig31

odlucio sam da zavrsim maketu.sad sam je izvadio od kutije i poceo sam da radim na kokpit.ovih dana postavljam fotke.

dusko

Nastavak ocekujemo s nestrpljenjem i siguran sam u jos jedno remek delo ,i sto Pele rece kako stvarno postizes sve to kad spavas ? :D

drakii

Dragane,  kazi Draganu da on to moze, bar je to dosada pokazao, ne gubi volju, sve je napravljivo, a ti si pokazao zavidno ekspeditivnu majstoriju do sada, pa napred i pozdrav

dragan_mig31

mali napredak.trup spojen,puno rupe za kitiranje,kokpit 80% zavrsen,prednje staklo i poklopac kabine razvuceni od debelija plastika iznad originala.


Reaper

odlicno to tebi napreduje...... jel to neko obiteljsko pakovanje kita, samo za tebe pravljeno..... :naughty

matilda

au dragane,ti si se bas bacio na radove. vidim gita ko na takmicenju ima...
ne sumnjam da ce na kraju da ispadne lep model. samo nastavi a mi ce da pratimo.
stevan

dragan_mig31

danas se malo radilo na orlu.uspeo sam da sredim spojeve.ima poneka kriva panelna linija ali to je sve zakitirano.maketa ima mehurice ali i te sam uspeo da popunim.


dragan_mig31

ovih dana sam radio jako malo na orlu.napravio sam pitocev.za to sam iskoristio jedna igla.osmirglao sam vrhopva horizontalaca da bi oni bili bez teg na kraju.trup je 99% gotov ostaje jos da se dodaju neke sitinice i nosace naoruzanja.nakon toga pocinje detaljisanje kokpita i prednjeg stakla.planiram da dodam retrovizor,malo detaljniji hud i neke druge sitnice.


dragan_mig31

ovih dana sam imao jako malo slobodnog vremena.uspeo sam da dodam neke detalje u kokpit i oko hud-a.sad ostaje detaljno farbanje i prvrsavanje kokpita i postavljanje prednjeg stakla i mali retrovizor na njega.


Mikoyan29

MK "Oluj"

dragan_mig31

danas sam doradio malo prednje staklo i jos poneki sloj.uspeo sam da ofarbam i gornji deo kamuflaze.boje su humbrol i MM mixane odokativno sa fotografije.nadam se da su ok.