Ju-87D - 1/32 - Revell

Previous topic - Next topic

Warhawk

Pridružujem se čestitkama - OPAKO izgleda  8)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

vlajko&marko


Goran A.

#17
Zanatski odllicno odradjeno ali ne znam sta si hteo da postignes. Promasio si temu, umesto da bude izbledela i prasnjava izgleda zamasceno i zagorelo. Sto se tice realnosti nije to stvar shvatanja pojedinca vec da li je maketar uspeo u tome ili ne.
Licni izbor je samo da li neko voli masine kao iz fabrike ili izraubovane letelice. Dakle, napravio si nesto sto nikad nije tako izgledalo. Za ono o svetskim majstorima nisam bas siguran. Slobodnoj umetnosti (u klasicnom smislu) u vazduhoplovnom maketarstvu  nema mesta jer se mi u sustini bavimo kopiranjem. Neka osnovna pravila su ipak davno definisana i to jos u korenima nastajanja ovog hobija.
Da zakljucim, zao mi je sto ovakav rad nije krunisan onim sto zasluzuje.

elcrni

#18
AG02 > Hvala na (konstruktivnim) kritikama kolega.
Ako mi bude dozvoljeno citiracu sam sebe od pre par postova: "Cinjenica da izrada makete u casopisu 'Model Airplane International' pokriva 12 strana kao i to da je maketa osvojila naslovnicu... za mene je sasvim dovoljno ;-)"
Osim zahvalnosti na kritikama koje ste napisali moram samo jos nesto dodati... Evo vec dobrih sat vremena pokusavam da nadjem vase radove na forumu koji su verne kopije originala pa mi ne polazi za rukom da nadjem BILO STA? Od kolega koji "seku" sa kritikama ocekujemo neki staz koji se vidi iz njihovih radova koje, kao sto rekoh, ne nadjoh sa vasim potpisom osim "Mizuno Shinryu 2 1/72 samogradnja" za kojeg jako jako sumnjam da bi ikad tako izgledao u nekom, ili ovom, svetu..... zaista mi je jako zao sto moram ovako reagovati ali niste mi ostavili izbora te molim administratore da brisu sta nisam u pravu. Licno mi se jako ne svidjaju forumski filozofi koji imaju repliku na sve teme, u sve se razumeju a radovi im zatajili. Jos jednom oprostite kolega ali vasi radovi ne dozvoljavaju da pljujete tudje.



Jos jednom se zahvaljujem svima na lepim komentarima.  :)

Lep pozdrav,
Aleksandar

Goran A.

Hajde da i ja sad persiram. Kad prikazete rad javno onda bi trebalo da ocekujete i kritike (dobre i lose). Rad sam pohvalio zbog pedantnosti u radu i to i dalje stoji. Ne spadam u grupu maketarskih filozofa i nemam repliku na sve teme. Sto se staza tice, nakupilo se 30 godina u ovom hobiju, bilo je losih maketa a i par medalja na takmicenjima (nisam se mnogo takmicio - dva nastupa, dve medalje, samogradnja, dorada). Mizuno je fikcija od samog pocetka sto je u postovima i naglaseno.
Nisam ocekivao bas ovakvu vasu reakciju pa necu vise replicirati vase buduce postove i teme.

elcrni

Dragi kolega,
Nema potrebe da se nastavimo jer smo ocigledno preterali. Svaka konstruktivna kritika je i vise nego dobrodosla jer pohvaliti svaki rad i reci ad je odlican ne bi dovelo do zelje za napredovanjem i ispravljanjem gresaka ali, takve kritike treba izneti malo suptilnije i umerenije. Mislim da ste ipak bili malo pregrubi te sam i ja preterao sa odgovorom i jos jednom se izvinjavam... malo nas je da bi se pljuvali. Zaista nisam imao nameru da vas uvredim niti da omalovazim vas rad, kako rekoh preterao sam u reakciji posle vaseg posta. Na zalost imao sam priliku da se sretnem sa forumskim filozofima pa sam od tada malo osetljiviji, ne zamerite. Dragi mi je cuti svaku pohvalu ali i kritiku od bilo kog clana ali, kako gledam da svojim kritikama pomognem i zapravo pokusam objasniti kako je nesto trebalo bolje uraditi ako vec znam, malo me izbaci iz takta suvo pisanje kako nesto nije dobro bez objasnjenja sta je pogresno i kako se moglo izbeci.
Nakon sto procitate moj odgovor, svoje poslednje postove cu izbrisati da ne pravimo vashar od foruma, nije lepo.

Lep pozdrav,
A.

PELE

Pozz

Ovo je mozda najbolja Stuka koju sam ikada video!  :o

Svaka cast, fenomenalno izgleda!

Canopy mi se posebno svidja, deluje tako realno! Moze par reci o bojama koje si koristio?

Hoces li ovu maketu doneti na NG kup?

Iwtcha

Kolega, štuka je fenomenalna. Zaslužila je i zlatnu medalju a ne samo naslovnicu. Zaista savršen rad. :super

Goran A.

Bio sam mozda vise direktan iz samo jednog razloga - kada neko dodje do nivoa da onako pedantno i precizno sastavi, obradi i ofarba maketu i da mu se radovi objavljuju u casopisima, smatram da mu neke stvari ne treba mnogo objasnjavati. Naravno da se moje misljenje ne mora uvazavati, niti je iko obavezan da ga uvazi. Jedina zamerka mi je bila na nijansiranju tamnosmedje sto je u kombinaciji sa delimicnom sjajnoscu ostavilo specifican utisak a to su primetili jos neki, ne samo ja.
Nastavljamo dalje.

elcrni

Kolega AG02> Sve smo se razumeli i nesporazumi otklonjeni!

Iwtcha > hvala kolega, hvala :-)

PELE > Maketa nece ici na takmicenja.

Zahvaljujem na lepim recima i kritikama.

lep pozdrav,
A

Reaper

maketa je odlicno odradjena, po svim pravilima struke, nema sta...

i dok me  pojedini dijelovi stvarno fasciniraju, drugi mi se ni najmanje ne svidjaju.... jasno, sve gledano iz mog (poprilicno tupog) kuta.... mani umjetnicki dojam, kad meni to djeluje sterilno.... vjerovatno je to do slika, mislim da se takve nekakve finese jako tesko mogu vidjeti na slici, ali ne svidja mi se ovaj skolski sistem fejdanja - tamniji rubovi, sredina svjetljija, pa onda opali malo prljanja i curenja na strateskim mjestima..... ponavljam vjerovatno je to do samih slika, a i ja imam jako cudna mjerila i ideje kako fejdanje treba izgledati..... rubovi panela tamniji, sredina svjetlija, ali i ta sredina mora imati varijacije u nijansi, tamnija i svjetlija podrucja.....  takodjer, ako nesto blijedi, i ako se nesto prlja, onda to vrijedi i za cjelu povrsinu.... dakle, i oznake bi trebale dobiti svoj dio tamnijeg/svjetlijeg....pa i poklopci kabine.....  i za kraj, mislim da maskirne sheme, posebice u ovako velikim mjerilima treba raditi sa puno meksim rubom.....

Da si napisao da je ovo 1/72 vjerovatno bih zapalio svijecu i pola sata se klanjao, ovako, preveliko je ovo mjerilo za ovakav sterilan finish.....

No, slobodno sve zanemari, kako rekoh - odlicno odradjeno, po svim pravilima struke.... I cestitke na objavljivanju u casopisu, koliko se sjecam, imas ti jos nekih radova koji su objavljeni.....  ;)

dusko

Ljudi ovo je pravo remek delo i pustite neke detalje i sitnice mozda jesu neke stvari malo vise umetnicki odradjene ali sve u svemu  svi prepoznajemo o kom avionu se radi,zato bez svadje i uzivajte.Pozdrav. :cheers

Bojan Ue

Kolega od mene samo pohvale, mnogo mi se dopada, Stuku inace volim kao avion a ova mi je nekako posebna i zanimljiva! Nivo izrade je vrhunski!  :bravo

medico

#28
AG02, Airsuba , i ja recimo pripadamo mladjoj - staroj klapi  maketara gde se vazda insistiralo na autenticnosti kako sklapnja makete, farbanja i efekata ostarevanja makete .
Llicno pristalica sam realizma (pa tako inace i ne cenim previse what if maketarenje ) stoga nemogu a ne sloziti se sa njima , sjajno tehnicko dostignjuce na polju sastvaljanja mekete no farbanje je najblaze receno cudno sa tim sencenim ivicama i nedostatka chippinga ! Dobro uvek se moze reci da maketa prestavlja avion u periodu eksploatacije neposredno nakon farbanja ali onda fejdovanje ivica ispada iz te kombinacije . Ocigledno da se trendovi u maketarstvu povremeno menjaju pa se onada ova stuka uklapa tako (ocigledno smo s' nasih 35-6 godina omatorili  ::) ) , kako bilo spot on po mom misljenju bila bi varijanta sa tu i tamo diskretnim chippingom i jednim blagim izbledjujucim filterom (polumat ili mat lak sa kapljicom sive ili oker).  Zamislite Subu ,AG02 i mene kao jednog od one dvojice likova i mapetovaca koji sede u lozi i vazda se snebivaju na show ... "okreni na zabavu"  :lol