MiG-23BN Iraqi Air Force

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz...

Pored preshading-a, danas sam uradio i izduv... nisam hteo da ga ostavim skroz srebrnog, ruzno bi izgledalo, pa sam zadnji "prsten" mlaznika ofarbao da izgleda kao da je izgoreli metal...

Ustvari, to je crna boja prskana pod malim pritiskom...




Naravno, nista jos nije gotovo. Kada zavrsim sa farbanjem makete, mlaznik ce dobiti specijalni tretman. :)

PELE

Jos malo...  ;D




Sediste nije jos gotovo, bice jos dorada.



Nemsy_29

Za taj prsten si mogao da koristis gunmetal.Inace lep je efekat  ;)

dusko

Lepo Pele zaista fino a za izduv ako si u prilici nabavi Tamiya weathering set i resio si problem,jeste da kosta oko 800din(i ja sam se natezao skoro godinu dana da to kupim)ali stvarno vredi i mozes sa njim da uradis bar 20-ak maketa.Samo napred  :super.

PELE

#34
Pozz...

Pre slika da razjasnim par stvari...

Kamuflazu sam radio tako sto sam gledao sa pravih slika, posto su profili uglavnom netacni a ima ih jako malo.

Neko ce se sigurno javiti sa idejom da je braon boja cudna (nekom tamna, a nekom mozda i presvetla), ali gledajuci sa slika, to je to. Da sam mesao i radio tamnijom, "vukla" bi na ljubicastu (zamesao sam neku Revell farbu), tako da nisam hteo da rizikujem. Naravno, boje ne mogu da budu iste, jer je drugacije farbati pravi avion i maketu u 1:72... (uverio sam se u to kada sam uzeo nekakav poklopac od MiG-a 21 na Batajnici i uporedio sa Light Ghost Grey. Dosta se razlikuju...)

Sve u svemu, ja sam 99% zadovoljan, to mi je najbitnije! :)

Boje su :

Humbrol 62
Humbrol 94
Humbrol 117
Humbrol 127

Dodati su usisnici od MiG-a 23 (hvala Dragane!:D), malznik sam prepravio i dodao ojacanja kod kokpita... Od naoruzanja ce nositi 2 visecevna lansera i jedan rezervoar.








Maketa je lakirana, ostaje mi da uradim horizontalce, pa slede dekali.

dragan_mig31

sve je lepo ali sad sam primetio.joj bre sta je sa ove usisnike?pod hitno to da sredis.ovako izgelda kao da ima stepenice.to bi mogao da popunis sa plastikom i malo kita.nije neka frka ali ovako uopte ne izgleda kao mig-23.i ova braon mi je malo svetla.mogao bi da to zatemnis malo vise.

PELE

Ne pada mi na pamet da bilo sta smirglam ili farbam, usisnici su takvi kakvi su, Academy ih je pravio, nisam ja.

dusko

Pele lepo si ovo uradio zaista pedantno jedino sto mi se cini kao da je preshaeding efekat nekako "oslabljen"i obavezno uradi wash da ne bi licio na igracku.

dragan_mig31

Quote from: PELE on 06-01-2010, 17:23:40
Ne pada mi na pamet da bilo sta smirglam ili farbam, usisnici su takvi kakvi su, Academy ih je pravio, nisam ja.

pa nisi ti pravio usisnike ali mogao bi da to sredis za 5 minute.nije nista strasno.ovako ces za dzabe da potrosis dekale i boje.maketa izgledace uasno samo zbog taj mali detalj koji je vise nego vidljiv.

PELE

@dragan_mig-31 : Pa izgleda najbolje u Musculo da ga bacim...

Suhoj

Maketa je super ispala, cammo je bas zakon!
Ne znam sto su svi nesto negativno nastrojeni :hahaha

Sandman

greota da zanemarish ovu greshkicu jer si kamuflazu lepo uradio, a i ostatak makete... shto ti reche Dragan, samo komadic istanjenog sprua i/ili gita ce ti reshiti stvar - maskirash i zafarbash popravljeni deo i bice mnogo bolje ;)

nemoj da se tako odmah ljutish, mi stariji ti samo sugerishemo na greshke kako ih ubuduce ne bi ponavljao, naravno, pod uslovom da imash ambicije da tvoji radovi budu shto verniji originalima.. a do sada si primetno uznapredovao u tehnikama i ochekuje se od tebe da budesh samo bolji...  ;)

no, sve je stvar lichnog izbora, tako da, uradi kako ti se svidja...

sezan

Lepo izgleda ta kamuflaza ali mi totalno ne lici na mig-23!ne znam sto ...ceo prednji deo..!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Quote from: sezan on 06-01-2010, 17:55:04
Lepo izgleda ta kamuflaza ali mi totalno ne lici na mig-23!ne znam sto ...ceo prednji deo..!

BN verzija MiG-23 ima nos slichan onom na MiG-27, ali usisnike kao na ostalim verzijama MiG-23...

Vizant

Da nemoj odmah na klizeci, nije tesko popraviti maskirash sve okolo dodash to i ofarbash, jer stvarno je upadljivo , ja radim jedan Iljushin 28 i ochi mi ispadoshe i tek kod prajmovaja primetim loshe odradjen motor znam da ce to da me nervira kasnije kad god budem pogledao maketu i ispraviocu uzme malo vremena al sto da ne. makete trebaju da budu sto verniji prikaz pravog objekta, u ovo sluchaju ovaj stepenik od 1-1,5 mm u stvarnosti bi bio 72 do 100 mm  a to je veliki detalj(koga nema).
Naravno svi koji prave duze makete pochinju da cepidlache  sa dimenzijama i mene chesto nerviraju kad kazu a ne valja kraca je za 1mm  sto se u stvari i ne vidi na 10 m duzine aviona 7 cm nije bash neki detalj...sto je najintersatnije sto tu mora da postoji i matematichka forumula sto duze pravish makete vece si zakeralo i u stvari trazi se dlaka u jajetu i sto duze imash taj staz u stvari sve vishe zakerash i sve manje pravish hehe tako mu dodje, a sad neki matematchar nek napravi formulu:)