MiG-21 Bis Academy 1/48 + resin

Previous topic - Next topic

Milan18111

Stize i do farbanja,jedva.
Stanje je sledece,uradjen preshading i ofarban sa humbrolovom 127...



postshading....



Napravio sam sablone za znak 126. lae....



ofarbao sam znak delte.Cim se prosusi ofarbacu crnog risa .Nadam se da ce ispasti kako sam zamislio,inace....




Pozdrav svima,
Milan






Sandman

ovo za sad izgleda vrhunski Milane! ;)

postshading je bash docharao izandjalu mashinu sa svim onim tragovima slivanja prljavshtine, a svidja mi se i shto si reshio da farbash oznake - barem amblem za sada - planirash li i rondele da farbash ili koristish dekale?

kako si inache glavu risa izrezao na traci za maskiranje - kater ili ruchnom nekom tehnikom?

PELE

Ok, sad definitivno prelazim na slicice, ili mozda na salvete, jeftinije je...  :headbang

Luuuuudnica!!!!  :god Svaka ti cast, farbanje je fenomenalno, prljanje...!

Kazi mi kako razredjujes Hu-127? Ja kada je prskam uvek je tackasta i ne nanosi se lepo.


Pozz

Reaper

preshading vrhunski, postshading pretjeran, osim ako ne mislis to sve skupa jos malo tonirati i ublaziti poslje oznaka.... :think

Milan18111

#49
@Sandman
hvala,druze.
Oznake su uradjene na molerskoj traci.Znak je nacrtan, umanjen na papiru i potom prenesen na traku.
Isecen je ziletom.Planiram jos zastavu da isprskam,rondele bi bilo previse ,bice dekali.

sezan

Bravo,bravo!Nisam ni sumnjao!Znam kako si pedantan i "stalozen"!To je preduslov da sve bude ovako lepo!Ne preteruj sa prljanjem..mada..opet ...to je sasvim individualna stvar,tj. koliko matoru masinu radis!Samo napred,bice vrhunski rad!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Postshading nije uopste preteran, sta vise, dobar deo srpskih Migova izgleda ovako jer dugo vremena nije bilo pokrivaca. Fleke od slivanja su u stvari mesavina masti (kojom su podmazane kopce i sarke) i prasine. Mozda bi trebalo omeksati fleke na repu ali moze da prodje. Veoma dobro. Nadam se da ces sprovesti ovo do kraja kako treba.


Milan18111

#53
Hvala Pele,
razredjivao sam  sa humbrolovim razredjivacem, 50-50 otprilike.

@Reaper
hvala.Nisam mogao bolje fotke da uradim,inace nije tako jak.
S obzirom kakvi su nasi migovi ovo je jos i blago.Doradicu koliko god mi moje skromno znanje to dozvoli.
Inace ovakvi su u letu....



Reaper

bogami ofucano.....

ucinio mi se prejak, ali sad kad sam vidio ovu sliku..... i jos dodaj efekat zbog slikanja..... ipak ce to biti taman uzivo.... :think

sezan

Maske za risa i trouglic su mrak!Imas zivce kao sajle ,svaka cast!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Milan18111

@Reaper
tu sam fotku i koristio kao vodilju za postshadig.
Maketi nije ni priblizno zaprljana kao na fotki.
Lako ce se dodati ako treba jos sencenja.

modellius

ovo ce biti MIG do...... kolena
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Nemsy_29

VRHUNSKI!!!!  :mjetal :mjetal :mjetal

Prljanje je odlicno ispalo, jedva cekam da vidim oznake

dragan_mig31

odlican je mig.ovo mi se jako svidja.vidim da ti je humbroll 127 sasvim lepo legla na maketi.jesi prosvetlio malo boju?preshade je ludilo.svaka cast.jedva cekam da vidim nastavak.