MiG-21 Bis Academy 1/48 + resin

Previous topic - Next topic

Sneni

Odličan posao, impresioniran sam, samo tako nastavi i nemoj žuriti.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Milan18111

Mala nadopuna...zavrsio sam prljanje donje strane makete.
Nadam se da nisam preterao.
Lansere IC mamaca sam napravio uz tehnicko-savetodavnu pomoc,koga drugog nego AG02.....
Pozdrav




Goran A.

Treba da obojis jos jedan kruzni dielektricni panel i to na trbuhu ispod prednjih vazdusnih kocnica, zelena boja kao na vertikalcu. Nadji neku sliku odozdo pa ces videti gde.

Suhoj

Preterano...............dobro ;D ;D
Ovo je stvarno jedna od top 5 najlepse uradjenih aviona koje sam ikad video, ukljucujuci i  takmicenje u Mosonu i ARC itd.
Nadmasio si samog sebe a i generalno mislim da je ovo najbolja maketa na ovom forumu!
Svaka ti cast i jedva cekam da vidim ovu maketu gotovu da je stavim na desktop ;D

dragan_mig31

odlicno.narocito IC dispenzeri.nego ovo mi nije jasno.dosad nisam video da eks ju,srj i srpski migovi imaju podtrupne tankove u boji aviona.dosad sve koje sam video su bile u boji metala.

Goran A.

Sivi tankovi su stigli s bisevima a ovi drugi su od prethodnih varijanti.

GBU-10

Nemogu iscekat zavrsetak izrade,kada zavrsis
daj mnogo slika jer ovaj migonja je vredan toga....

PELE

Bolesno totalno, jedva cekam zavrsetak.


Pozz

Lanmi

Kada umetnik dohvati maketu. Jetovi mi nisu polje interesovanja, ali ovo je mnogo dobro. Razvalio si. Nadam se da leti za Moson.
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

ubermagog

Svaka čas' za te bacače mamaca, to priznajem da nikad u životu nisam video i pravo je otkriće i osveženje!

Reaper

vrhunski, svaka cast!  :cheers

ove bacace ni ja do sada isam primjecivao na maketama.... to su svi nasi migovi imali, ili se to stavljalo po potrebi?

Milan18111

Hvala svima.
Setio sam se da sam 90-ih na nekim 21-cama video te  kontejnere IC-mamaca.
AG02 je "donirao" ovu jedinu fotku koju je imao te sam sa nje uzimao "mere"....



@reaper
izgleda da retko stavljaju te IC kontejnere.Cak ni Dimitrije Ostojic nema ni jednu njihovu fotografiju.
Evo okova  na koje se kace kontejneri....







ubermagog

Izvrteo sam popriličnu količinu fotografija Miga 21 ali ih do sada zaista nisam nikada video  :god
Ovako na prvi pogled podsećaju na one na Migovima 29  :)
Zahvaljujem na otkriću  :caooo

Goran A.

#103
Verovatno niste obracali paznju, devedesetih su kaceni na sve avione posto smo non-stop bili u nekakvoj pripravnosti. IC kontejneri se danas mogu videti samo na avionima koji su na pari (sudeci po slici ni to vise nije slucaj).  U doba SFRJ ih nije bilo, to je produkt iz ranih devedesetih.

Milan18111

Jos jedna mala dopuna.
ofarbane su zastave na repu,bilo je malo problema sa plavom bojom ali je sredjeno....




Takodje su antene na donjoj starni krila morale biti odsecene ,rondela ne bi mogla da se postavi jer ih je Acdemy pozicionirao pogresno...



Ev. broj ce biti17136,razlog je to sto cu iskoristiti ev.broj sa maskirne 21-ce 17163...
Referentne fotografije....AG02



Pozdrav svima,
Milan