MiG-21 Bis Academy 1/48 + resin

Previous topic - Next topic

sezan

Kako to lako izgleda kad to radis ,a daleko je od toga!Perfektno,vrh!  :cheers
Moras da mi prodas ove fore za maske pa da radimo ove nase (a i tudje) rondela,ima samo da puca!Koliko para bi ustedeli covece!Pa evo samo za "bedzeve" u 1/72  ti treba 600 din!Jos jednom ,sve pohvale!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

ris je ludilo.svaka cast  :o :o :o boja konusa je odlicna i nista vise ne menjaj.ne brini sto ti ljdu pricaju jer uvek se neko nadje za koga nista nije kao sto treba i uvek mora da nadje neku zamerku.ja nisam bogzna kakav maketar ali mogu da kazem da je ovo bukvalno najbolja maketa mig-21 koju sam ikad vidio u zivotu.svaka cast i samo tako...

PELE

#77
Milane nista ne diraj, MiG-onja ti je perfektan!!! Boja nosnog konusa je odlicno pogodjena, ne brini! Ne moze se napraviti maketa koja je ista kao pravi avion.

Jedva cekam da ga zavrsis, pa da ga gledamo na nekom takmicenju uskoro!  :)

Jos jednom svaka cast, presisao si maketare sa ARC-a!


Pozz

Goran A.

#78
@ dragan_mig31 i Suhoj

Dragance, ja sam 14 godina radio na tim istim avionima i 10000 puta prosao pored tog konusa pa ako nista drugo, znam kako ne treba da izgleda. Mozda bih mogao da AG02 promenim u Goran_MiG21

dragan_mig31

Quote from: AG02 on 09-03-2010, 23:58:20
@ dragan_mig31 i Suhoj

Dragance, ja sam 14 godina radio na tim istim avionima i 10000 puta prosao pored tog konusa pa ako nista drugo, znam kako ne treba da izgleda. Mozda bih mogao da AG02 promenim u Goran_MiG21


ma znam da si toliko godina radio na te avione.nisam na tebe konkretno mislio.ovo sam napisao jer sam primetio da ovde na forumu 5 maketara radimo makete a ostali sve nesto pricaju zameraju,nikad nijedna maketa im nije dobra.uvek neko ima neku zamerku.boja mozda nije 100% tacna kao na pravi avion ali dobro izgleda na maketu i nije toliki off da bi bilo tako strasno da ostane takva.razlika je toliko mala da meni licno ne bi smetala uopste.cak se ne primeti da je razlicna kad ovako gledamo maketu na fotografije a verujem da je u realnost 10 puta bolje i blize originala.

Goran A.

#80
Samo sam ja komentarisao boju konusa. Zar nisi primetio da je Milan umetnik i da taj nece odustati dok stvar ne napravi kako valja?

dragan_mig31

ma primetio sam samo sam hteo da mu olaksam situaciju koliko mogu ovako sa skromne reci.ako on zeli da prefabra konusi  ostale dielektrike onda neka mu :) jos bolje.

Suhoj

#82
Podpisujem sto je dragan rekao.....
Ja stvarno radim makete podosta, al me jednostavno mrzi da fotografisem.....ali i dalje ne zameram na tudjim maketama. Pogotovo na savrsenim tudjim maketama.
Kad mi se ne svidi necija maketa, idem dalje, necu da pisem kako mu maketa ne valja.

Trebalo bi sistem ko na ARC'u uvesti.
Da mozes reci ako ti se maketa svidja, a ako ti se ne svidja da se ne zamera onda.
Ovo kazem uopsteno ne konkretno za ovaj slucaj sad.

Nemsy_29

Kolega mig je odlican!!! Kopija pravog aviona se nikad nece napraviti tako da ne obracaj paznju na sitnice(ja licno mislim da je boja dobra)!!!!Samo napred bice ovo odlican migonja!!!

:cheers :cheers

@Dragan_mig31: Lepo receno, to je isto moje misljenje!!! I onda se moderatori pitaju zasto nema maketa...

Milan18111

Da zavrsimo sa tim konusom.
Boja se definitivno mora promeniti jer nije ista kao  na nasim Migovima.
Pogoditi 100% pravu nijansu je nemoguce ali bar pribliznu to se da pokusati .

Goran A.

#85
Priblizno odrediti boju je sasvim dovoljno i to moze svako ko se malo potrudi. Meni je bas licno stalo da ovu maketu odradi kako valja, jer je od starta radio sve sto treba. Sasvim je moguce da ce ovo biti jedna od najboljih maketa MiG-21 sa ovih prostora a mozda i sire, pogodio mu je zicu 100%.

dragan_mig31

bice ovo najbolja maketa mig-21 ne samo sa ovih prostora nego definitivno sire.nisam dosad video ovakvu maketu.farbanje je totalno ludilo(pozitivno).molim te da ovaj rad predstavis na ARC-u da vide zapadnjaci da i sa ovih krajeva ima profi maketare.

PELE

Podrzavam Draganov predlog!

Maketari sa ARC-a ce se slogirati!  ;D

Sandman

kada neko zapochne temeljno da radi maketu, i vidi se da je dosta vremena ulozeno u svaki detalj, velika je shteta da se onda zanemare "sitnice" tipa boja konusa/pojedinih panela - to su "sitnice" koje kasnije vidno bodu ochi i umanjuju autentichnost inache vrhunski odradjene makete, a uostalom, i sam Milan je vec reshio da popravi ove detalje, tako da je problem reshen ;)

dusko

Sa bojom konusa se ne opterecuj mnogo mozda je na slici jedna boja a na maketi druga u svakom slucaju savrseno a ris je za desetku.