F-14 A IRIAF 1:72 academy(restauracija)

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

posle miga 21 spreman sam za malu promenu.imao sam ovu maketu kod kuce odradjenu pre 3-4 godine kad nisma imao airbrush i kompresor.nisam bio zadovoljan za konacni izgled makete tako da sam pre nekoliko dana maketu ubacio u mr muskulo.za sad sam malo doradio kokpit i sedista.bice jos ovih dana.



dusko

Pa lepo izgleda unutrasnjost nadam se da ce i spolja biti tako,hajde nastavi sa radom nestrpljivi smo.

dragan_mig31

danas sam uspeo da privedem maketu u proces farbanja.nije bilo nista strasno oko sklapanja.prespricao sam maketu sa mr.color neutral grey da bi proverio greske i u isto vreme da bi dobio prajmer za kamuflazu.nakon toga sam naneo preshading.za sad sam uspeo da nanesem pesok boju i na ovu sliku se ne vidi bash ali u zivo se vidi da je preshading uspeo.sutra sledi braon i tamno zelena.


Reaper

evo ga opet......  dragan i njegove cuvene restauracije.... :god

samo udri, biti ce to odlicno.....

Boki

Uh, kokpit izgleda odlično :bravo . Baš si se izveštio u tome. A vidim da si postao i majstor u radu AB-om. :super
Inače, oseća se malo pre-senčenje na slici. Verovatno je uživo vidljivije.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

dragan_mig31

danas sam ofarbao i druge dve boje na kamfualzi.od ovaj blic i loso osvetlenje boje izgledaju 40% svetlije nego sto ustvari su u realnost.slikacu ovih dana na dnevno svetlo.



dragan_mig31

za sad ovoliko.sutra dobije dielektrike + ostale sitinice kao motori,napadne ivice,kutije stajnoga trapa.....



Suhoj

#7
Eo ovako....
Gledam uvek tvoje radove i ima cesto stvarno vrhunskih, al ovde moram da napisem par zamerki...
http://www.aerospaceweb.org/aircraft/fighter/f14/f14_16.jpg
-Boje su pogresne (pesak i smedja su lose nijanse)
-Cemu toliki fading boja?
-Preshading defitivno prejak i previse probija
Ne znam koliko si gledao fotke, ali njihovi Tomcati definitivno nisu ni zapusteni ni u ovako losem stanju.
Ne znam jel znas za one njihove novoofarbane Tomcate, obojeni su u sivo, ukucaj na airliners.net Iran F-14, pa ces vec videti....
Ako te ne mrzi oboji fino preko ovoga u sivu, ne moras cak ni u muskolo da bacas....Sto se tice oznaka cini mi se da su iste, nisam siguran, tako da mozes ove dekale da koristis....
Shvati ovo samo kao sugestiju...

PELE

Lepo izgleda, samo ne znam cemu toliko fade-ovanje boje?

Za braon i pesak ne znam, na fotkama deluje tamnije nego sto treba...

Na pocetku levog krila ti probija preshading, to se i meni desavalo kada radim iz jednog sloja, pogotovo na sivu plastiku. Uvek prskam minimum 2 sloja peska u periodu od 24 h.

Ako imas vremena i volje, ponovo ofarbaj, ali znam koja je muka raditi ovakve kamuflaze. Izbor je tvoj.

Kao sto kaze Suhoj, shvati ovo kao sugestiju da sto bolje ofarbas ovu prelepu makinu...  ;)


Pozz

dragan_mig31

ma ok je za sada :) meni se svidja.na ovu fotku vidi se da je avion poprilicno zapusten.vidi koje mrlje ima odozdo.vodio sam se oko ovu fotografiju.taj preshading cu da suzbijem kako najbolje znam,ali nema sanse da prefarbujem celu maketu :D oko boje neznam sta da kazem.uzivo izgledaju bas kao na fotografije.




Nemsy_29

Preshading i fadeovanje definitivno kvare utisak o maketi  :-\
Mislim da je sand boja ipak trebala malo tamnija da bude  ;)

Al videcemo kad se izmatira  :)

dragan_mig31

nakon tolike glavobolje uspeo sam da dovedem maketu u odgovarajuci izgleda i oznake.prethodna kamuflaza je otklonjena uz pomoc mr muskulo.



PELE

Eee, ovo je kako treba!

Bravo! Jako mi se svidja!  :super


Pozz

Nemsy_29

E sad je mnogo bolje  ;)

Jos kad dobije mat lak  ::)

Suhoj

I ja se slazem da je mnogo mnogo bolje!!!