Italeri 1/48 JAS 39 Gripen

Previous topic - Next topic

Sandman

Kamuflaza je skroz OK! Lep prelaz izmedju "dijamanta" i osnovne boje - jedino shto boje malko vuku na zuckaste tonove - verovatno nisi podesio white balance na fotoaparatu, ili je do osvetljenja - na zadnjoj fotki se nazire malo plavkasti ton sive na "dijamant" polju.

Ne brigaj za pito cev, lako je mozesh pomocu superlepka stavit na svoje mesto, a i da ne uspesh nije smak sveta, maketa je skroz uspela, samo bih ja dodao josh malo svetlijeg washa na prednji deo - na svetlim povrshinama na nosu se panelizacija maltene ni ne vidi, u poredjenju sa onom na "dijamant" polju i na krilima...

Shteff

Quote from: Sandman on 05-02-2010, 08:44:38
samo bih ja dodao josh malo svetlijeg washa na prednji deo -

To i planiram da uradim, samo jos uvek razmisljam kako. Za ovaj wash na tamnijem delu i krilima sam koristio crnu temperu razredjenu sa vodom. Problem je taj sto sam jedva ocistio visak na svetlijem delu krila. Posle procitah na forumu da je pozeljno prvo izlakirati maketu, ali sada za to nemam zivaca. Ako ne postoji alternativa, sacekace neko vreme. Na ovoj svetlijoj boji se vidi cak i trag od vode od lepljenja dekala.

Sto se tice boja na fotkama, korekciju sam radio na kompu. Moguce da je meni lose kalibrisan monitor, meni na kompu deluju poprilicno sivo (sem poslednje).

Imam i jedno pitanje: Kad se lakira clear gloss lakom jel se prelazi i canopy?

p.s. hvala na komentaru  :cheers

Sandman

Strpi se malo i kad se odsmorish, lakiraj maketu gloss lakom/Prontom i onda tek radi wash - to je procedura koju vecina maketara odradi, i uglavnom nema greshke.

Pogledaj ovde redosled operacija i pridrzavaj ga se na buducim projektima:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8980.0.html

Poklopac kabine ne premazujesh/preprskavash gloss lakom - on se pre lepljenja na maketu eventualno potapa u Pronto/Future, ili se nekom polishing pastom ispolira (Gunze Mr. Polishing Compound npr.) - ako radish ovo poliranje, mozesh da ispolirash pre lepljenja i farbanja, a zatim eventualno na samom kraju radova samo spoljnji deo da ispolirash ponovo.

dusko

Bas lepo izgleda a za pito cev ne brini i ja sam je na svakoj maketi polomio i uvek sam se pitao ako to da jos nije pukla posle toliko rada kad ono krcccc ali samo napred i probaj da dodas jos malo washa.

Nemsy_29

Odlican rad! A sto se pito cevi tice...Veruj mi odpadace ti i kad zavrsis maketu(od ciscenja itd...)  ;)

pavlepav

#20
deluje superishka, sad ga zalomi i bice strava !  ;D

ne znam za vas ali ja pito cev uvek stavljam na kraju kad sve uradim, ovako bi stalno morao da pazim na nju, pa mi tako lakshe ... samo zalepim na kraju sa superlepkom et voila ... mozda nije pravilo ali su mi sve i dalje na avionima ...  :zvizduc