MIRAGE 2000 DP FAP 1:72 italeri

Previous topic - Next topic

dusko

Fini izgleda ,kava su ovo tamnija polja ,da li je u pitanju presheading?

dragan_mig31

to je mr.color neutral grey koju koristim kao prajmer ili kad bi trebao da proverim spojeve.ovo sam naneo samo da bi video kako je spoj ispao i kako je sve osmirglano i urezano.ova aluminium boja je ostala u airbrushu i nije mi se isplatilo da vracam nazad u kanticu pa zato sam jos jednm prespricao spojeve jer metalic boje otkrivaju mane i greske koje obicne boje nemogu.

dragan_mig31

nakon male pauze iraz je dobio kamuflazu.boje sam mesao odokativno.


ubermagog

Možda su ti fotografije loše ali meni te boje neulivaju poverenje, deluje mi da si obde mašio
(zašto si uopšte mešao boje kad mogu da se nađu odgovarajuće, koliko mi se čini čak i kod Humbrola imaš dobre nijanse)


dragan_mig31

fotografije su malo lose i boje ne izgledaju bas ovako u realnost.gledao sam od ovu fotku a kako nisam u stanje da bas sad specijalno za ovu maketu nabavljam boje resio sam da smesam boje.



ove peruanske plave nisu bas iste kao one francuske.planiram da mu udrim i jedan filter da malo izbledim ona plava.

Sandman

ako je ova slika peruanskog Miraza dobrog kolorita, a obzirom da se u pozadini vidi i F-16 chije boje deluju OK, onda si tamnije plava polja na Mirazu manje vishe potrefio (malo samo da ih posvetlish), ali nekako mi osnovna siva (svetlija boja kamuflaze) deluje suvishe sivo - nedostaje joj malo plavkaste nijanse u njoj!  :-\

PELE

Mnogo mocno!!!

Svaka cast za maketu, kao i za fotografije!  :)

Samo napred, jedva cekam da ga zavrsis.


Pozz

Kerber

Svetlo sivu si mu ga dao kao izfejdovanu RLM75...ima crvenkasti /ljubicasti ton, a treba da ide na plavo/sivu nijansu.
Inace, OK rad.

drakii

Bane , Bane nije Paragvajski, nego Peruanski, niko iz Reichsflugministeriuma nijee bego u Peru  :hahaha, shalim, lepo bre, ko zna koja je tachna....