JRV F86E(M) 1/72 Academy

Previous topic - Next topic

Dada

Vece narode... Evo posle ko zna koliko da i ja zavrsim maketu... Nije 100% zavrsena, ostalo je da nakacim tankove i popravim neke gluposti...
Gresaka?! Kol'ko voles :)
Toliko volim ovaj avion, ali svaki put kada uzmem maketu sejbra u ruke, neko njesra ispadne, nisam sujeveran ali ovo je vec tradicija...
Najvise mi smeta malo kriv broj na desnom boku nosa... Probacu to da ispravim nekako...
Maketa inace predstavlja masinu pod brojem 11033. Inace VOC-ov avion, verovatno ste ga videli na slikama kada prolazi ispred spalira migova 21... Zahvalio bih se g. Mikiju Sljivicu na dekalima, da nisu oni pristigli, verovatno bi bio opet neki dosadni nmf... :)
Par slika(pozajmljen je aparat, moj nikon mi nije pri ruci, pa su slike izuzetno lose). Slike su podesene spram laptopa, koji ima malo intezivnije boje, tako da ne drece bas ovoliko uzivo...






Poz,
Do sledeceg vidjanja,
Dada

Sandman

chini se da je povrshina protiv odbljeska na samom vrhu nosa sa leve strane bliza uzduznoj osi od desne, i da su vazdushen kochnice otvorene malo asimetrichno...inache je skroz ok sve ostalo. ;)

prelazi boja na kamuflazi su bash onako mekani koliko treba za ovu razmeru - koristio si neke maske ili si sredio iglu na brashu da radi fine prelaze?

koje si boje koristio za gornje povrshine (za donji deo si pretpostavljam koristio Humbrolovu PRU Blue)?

Dada

Hvala, da antiglare je jedna od tih gresaka koje nameravam da popravim. Kocnice su ok, na slikama deluje cudno... Kamuflaza je freehand, konacno radi brush kako treba.
Boje su moji mixevi za jrv... U muzeju sam muckao spram sejbra, t-dzeta i ostalih...
Pocetne nijanse, od kojih sam krenuo su hu 163 za zelenu i neka molakova siva...
Donjaka je dosta posvetljeni pru blue.

dragan_mig31

meni izgleda super i pored one tvoje male greskice :) maketa je prva liga.svaka cast

airbamby

Odlican nema sta.Posebno me odusevljava farbanje iz ruke.
Bravo  :pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

djnik

Makleta je odlicna, ne brini se svako od nas ce uvek praviti sitne greskice. Sejbr jeste veoma lep avion i ti si tvoj bas verno odradio.

mutayu

Treba li da ima svetlo sivi/beli dielektricni poklopac na vrhu repa?

Suhoj


Dada

Hvala svima! :)
Muto, ovaj je remontovan i prefarbavan kod nas, a fali samo crni deo dielektrika na napadnoj ivici...

Biba Struja

Super izgleda, Svaka cast!!! :super

pekar

A da nije broj sa desne strane -033- malko "pobego" jednim delom na dole ili mi se čini?
IL-76

Dada


Sneni

Odličan, boje si pogodio, moram i ja da isplaniram jednog u svojoj kolekciji :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

PELE

Sabre je vrhunski, svaka cast!  :cheers


Pozz

medico

bravo , bravo !
bas je dobar , pravo osvezenje , lepo pogodjene boje , meki prelaz, odlican PRU blue.... ma divota !
koju si boji koristio za unutrasnje povrsine ?
sem gore primecenih gresaka (antiglare lako mozes da popravis ! ) zar nebi trebalo da i broj na krilu bude pod 90 stepeni u odnosu na osu trupa !?