A6-A Intruder Fujimi 1/48

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Maketa kupljena davnih 90ih jako siromasna detaljima.Panelizacija uradjena i u pozitivu i u negativu . Kabina nikakva sa nikakvim sadistima.Imam stara sa F-4 mislim da ce odgovarati (ispravite me ako gresim).Kutije stajnog trapa bez ikakvih detalja (pokusacu da doradim neki detalj ).
Maketu poceo da radim pre 15god. I tada sam uradio ....

Svaka pomoc dobro dosla !!!

ubermagog

ne može sedište sa Fantoma, treba ti sedište MK GRU7 koje se nalazilo i u ranim Tomketima A

ovakvo


ako detaljišeš idi na Prime Portal i Aircraft Resource Center, tamo ćeš sve naći što treba

Reaper

Tako je......ne odgovaraju ti sjedala od phantoma...

Inace, vjerujem da svi znaju, ali eto....http://www.seatejectcolor.com/seat/index.html za sve nedoumice o sjedalima, koje se u kojem avionu koristilo, kako je farbano i slicno.. trazite po zemlji i onda po avionu, i sve dobijete....

Inace, jako zanimljiv projekt, sretno.....

vlajko&marko

Problem sa sedistima resen kanibalizacijom starog Tomceta

Subo i Reaper hvala na informacijama idemo dalje

Reaper

nema na cemu.... samo, molim te, reci mi da ces ova sjedala ofarbati onako kako treba....... :cheers

vlajko&marko

Naravno !!! Posto sam ta sedista radio davno davno dobro je da i ovako izgledaju ;D

vlajko&marko

Poadrav
Juce sam nesto kao radio . Postavljao instalaciju u kutije stajnog trapa (prvi put ovako nesto radim).Jedino sam se za...o sto nisam skinuo boju sa kutija pa sad  deluje musavo.




pomoc i saveti itekako dobro dosli

vlajko&marko

Sredjivo sam kabinu ,morao sam da uradim ledja kabine i sine za sedista kao i da zatvorim bokove kadine . Malo doradjivao sedista .Takodje sam morao da uradim bocne stranice na prednjoj kutiji stajnog trapa . Usput radio smirglanje spojeva








dusko

Bravo Vlajko bice ovo jedan lep rad nije da je lako ali uspeces.

Milan18111

Maketa bas lepo izgleda,jos kada se postavii svo ono naoruzanje.....
Jedino mi oni spojevi, na motorima ,sa donje strane trupa izgledaju sumnjivo.
Treba im jos malo smirglanja i doterivanja.

vlajko&marko

Sto se tice smirglanja bice sredjeno.
Nastavio sam delje radove na red su dosli poklopci stajnog trapa(ovakvu vrstu dorade radim prvi put))

Odradio i zalepio insrument tablu


odraio i rezervoare za gorivo

Pozdrav

vlajko&marko

Pozdrav svima
Evo makog napredka u radovima
Sredio kabinu i kanopi






Od alu izolacije antenskog kabla napravio sam izduvnike motora .Iseko sam traku potrebne sirine obmotavao oko flomastera i lepio super lepkom






komoras




se i unutrasnjost poklopca farba u istu boju?

nigde na netu nisam nasao sliku na kojoj se vidi otvoren
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

vlajko&marko

Quote from: komoras on 22-02-2010, 17:37:04



se i unutrasnjost poklopca farba u istu boju?

nigde na netu nisam nasao sliku na kojoj se vidi otvoren
Ni ja nisam naleteo ni na jednu fotografiju ovg dela aviona ,ali sam ovo ofarbao po ovoj slici
http://www.arcair.com/Gal7/6301-6400/gal6348-A-6-Barnett/08.jpg

Reaper

imas 2 opcije....

1. boja kocnice i unuttrasnjosti crvena gloss, vanjska strana kocnice je tamni metal



2. unutrasnjost i kocnica bijela, vanjska strana u boji aviona...



no, kako god okrenes, mislim da sa crvenom neces pogrijesiti,a  djelovat ce atraktivnije....