1:72 GRAN Pucara

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Quote from: Reaper on 26-02-2010, 20:23:19
jel to veda na djelu?  :naughty Odlican posao....sad samo odvrni spraj regulator (onaj prvi "poklopac") da ti igla ostane slobodna, malo smedje u ab i prijedji samo po liniji razdvajanja smedje i zelene da dobijes nijansu ostrije rubove i to je to!  :bravo


veda je :) ne razumem koj prvi poklopac?onaj iza ili onaj napred ispod posuda za boju?

Reaper

onaj sto izgleda kao kruna na vrhu....



priblizis ab skroz maketi, malo jaci pritisak, i jako malo povuces iglu nazad....tako dobivas jako tanke i ostre crte... samo pazi, igla mora biti dosta blizu maketi, pa da slucajno ne zakacis vrhom igle za sto.... budi oprezan, je malo nezgodno ali zato daje odlicne rezultate.... sav fejding ja radim tako, sa slobodnom iglom.....

dragan_mig31

meni je jos strah da to radim :D ovu smedju boju sam mesao odokativno i nisam siguran dali cu da pogodim pravu nijansu.


JUNKERS

Lepo samo tako nastavi.

anki

Dragane,

Obrati paznju na mitraljeze, cini mi se kao da nisu lepo legli tj. kao da je plasticna sipkica ubacena u ono leziste i cev se ne produzava u unutrasnjost. Ovo mozes da ispravis izborom "manjeg kalibra" i pazljivom obradom kraja plastike tako da lepo legne u prorez i da izgleda kao prirodni nastavak koji izlazi iz trupa. Ako me je oko prevarilo izvini i zanemari ovo.
Poz.

dragan_mig31

maketa je 99% gotova.ostaje da doradim i postavim jos poneka antena i ono glavno,naoruzanje :)



PELE

Wow, odlicno! Svaka cast!  :o

Jedino sto mi se ne svidja je ona fleka na canopy-ju... ili je to do svetla?  :-\


Pozz

dragan_mig31

poklopac nema fleke?to je neki odsjaj od svetla :)

Nemsy_29

kamuflaza je lepo ispala...Jedino mislim da je wash prejak  :P

Suhoj

Kamuflaza je super a wash mislim da je bas prejak.

PELE

Ma ovo me je zbunilo...



Posle sam pogledao 4. fotku, nema nista, moja greska... ;D

Reaper

Eh kolega, kolega.... tebe stvarno treba poceti tuci, cini mi se da nista drugo ne pomaze..... :hahaha

Maketa je dobro ispala, daleko od toga.....  ali, wash ti je prejak.... trebao si se malo poigrati sa sjenama, shadingom, nijansiranjem..... a onda wash samo lagano preko toga, da dodatno nijansiras panele....s ovim si se vratio svojoj staroj navici uljevanja crne boje u (pre)duboke panele.... boje ti prejednolicno izgledaju..... ogroman napredak si postigao samo time sto si freehand farbao, sad se jos poigraj sa ovime sto sam rekao i uz tvoju vjestinu i znanje, biti ce to onda vrhunski radovi...

Otprilike na ovo mislim, shema bas nije slicna, ali ima zelene i svjetlo smedje, pa onako, cisto kao jadni primjer toga o cemu pricam....



Inace, kao i svi tvoji radovi, standardno odlicno.....

dragan_mig31

#28
Quote from: PELE on 28-02-2010, 15:29:21
Posle sam pogledao 4. fotku, nema nista, moja greska... ;D


haha to je ono izmedju kokpita crni panle kojeg sam malo drybrashovao :D

dragan_mig31

#29
ma znam ali sa sledecu maketu bice puno bolje.MIG-21 SMT.to mi daje slobodu da se igram sa ovakve stvari kao sto je shejding,freehand farbanje i ostalo :) kad ga pocem,pitacute neke stvare na MSN :D


p.s. kad nadjem venecuelanske dekale radim isti ovakav :)