MIG-21UM 1/32

Previous topic - Next topic

Kerber

Idu na dole , ali je u realnosti 3 stepena vrlo zanemarljivo...probao da to bas ustanovim na onom sirotom R, ispred muzeja na Surcinu...medjutim, preseci, planovi, knjige tako kazu...Napravi mu od tvrdjeg kartona uglomer sa 3 stepena, profil, pa probaj da vidis kako ce da izgleda. Znam da je to bila jedna od vecih zamerki na Fujimijevoj "21" u '72, osim trupa ovalnog oblika i jos kojecega (to pamtim odavno,  kad sam se i sam lozio da ga radim, al' odustah na vreme...hhehe). Bas zbog toga kazu poznavaoci da mu onda ni visina ne valja, pa mu se skoro vuce podvesni rezervoar po tlu....

Eh, ko ce tacno znati...AG02 !

Samo da se javi i resice dilemu !

Reaper

Eto, svaki dan covjek nauci nesto novo..... :super

Ok, malo se moram ispraviti ali ne previse.... Dakle, trumpeter je krila (kad uzmemo u obzir ovo napisano) dobro napravio.... ako je donja ploha krila vodoravna sa zemljom, gornja ploha je blago spustena prema dolje, ili ako se uzme nekakva zamisljena sredina, onda je donja ploha blago prema dolje, gornja nesto vise.... znaci, to je ok...

Medjutim..... i dalje kompletno krilo stoji previse prema dolje, rjesenje ce biti ubacivanje par mm stirena cijelom donjom duzinom krila, tako da se pokrije rupa u spoju, a i istovremeno da se krila dovedu na taj "skoro pa vodoravno" polozaj.... Odoka, krila su u odnosu na trup objesena za puuuno vise od 3 stupnja.... no, moze se rjesiti...hvala svima na pomoci....

Dragan> ustvari, ovo je jako malo.... mislim, je to 1/32, ali....manji je od nekih 72-ojki koje sam radio.... to ti sve govori... :naughty

dusko

Za milimtre i uglovne minute vezane za tacnost makete ne brinem mnogo ali ovo ce biti super pa samo kada sam video sedista odlepio sam . :god

matilda

super izgleda mig, bar za sada ali gledajuci kako si prethodne makete doterao,ne sumnjam da ce ova ispasti lose :)

velika je razmera,jeste i ja sam bas proveravao knjige,dijedar jeste -3 stepena. samo napred, vidim kokpit je ispao superiska a ni resto gradnje...

stevan

Goran A.

Rukohvat rucice gasa je u principu u boji metala a poluga crna, jedino ako na remontu nisu prefarbani. Velika je razmera pa ce se videti.

Reaper

vidis, nisam siguran, morat cu provjeriti na slikama, ja sve opalio u crnu..... hvala na skretanju paznje, provjerit cu....

btw, radovi malo stoje, trenutno sam u crtanju oznaka tako da nema nekog novog napretka, no biti ce za dan-dva....

Goran A.

Palica je u redu, mislio sam na rucicu gasa.

Reaper

je, skuzio sam na sto mislis..... :cheers

drakii

Malo kasnim, ali ubuduche obavezno stanji delove unutrashnjosti da ne bi "gurali"polovine trupa, vremenom se razlepe i to obavezno, znaci pasovanje , pa fasovanje, lep izbor, pogreshna razmera, ovo zadnje je moja zabluda da ne kazem shala, pozdrav

Reaper

Pozdrav svima!

Evo, da pokazem gdje sam otprilike sa ovim projektom..... Mogu samo reci - bilo je znojavo, ali pravo veselje tek sljedi...



Ovako iz daleka ne izgleda lose, ali....evo koja prije/poslje kitanja slicica, tek toliko da vidite koja je ovo katastrofa...napomena, ovo je slikano u fazi finog kitanja, ono grublje sa CA ljepilom, smirglano p80 smirglom nisam ni slikao....a ovo je tek sad negdje na pola puta ravnanja i izvlacenja linija..... :headbang







i jos jedan, nevjerovatno debilan, detalj....made by trumpeter....



Ok, ovdje sam dijelom i ja kriv, nisam obracao paznju na to, inace bih smislio neki nacin da konus dodje na vec spojen trup, ovako...jos kitanja i smirglanja.....ili neki FOD.....

E sad jedno pitanjce...iako trumpeter sa maketom daje mogucnost izrade spustenih flapsova, koliko je to tocno? Mislim, nigdje bas nisam vidio sliku mig-21, parkiranog, sa spustenim flapsovima....znaci, ne prilikom nekog odrzavanja, vec onako, parkiranog, pod rucnom.... ;)

Mislim da cu ipak zaljepiti flapsove dignute, jer kako rekoh, to mi se vise cini kao zgodna fora sa spustenim flapsovima, nego nesto sto se u praksi moglo vidjeti...no, ako netko ima drugacija saznanja.....

Komentari i kritike dobrodosle!

dragan_mig31

uh imas ti posla koliko hoces :D jedva cekam da vidim sledeci update.

Goran A.

Flapsovi su se mogli naci i spusteni npr. ako pilot zaboravi da uvuce flapsove a ugasi motor. Vracaju se nazad prilikom sledeceg zapustanja (ne automatski, naravno). Mogu biti izvuceni u dva polozaja. Sve sto je pokretno na avionu tokom leta , moze se videti i na stajanci. Cak i izvuceni konus na jednosedima. 

PELE

Ovaj Trumpeter UM se moze porediti sa Condorom!

Koliko vidim, delovi su dosta losi. Ali sredices ti to.

Bice odlican na kraju.


Pozz

Reaper

AG02...eh da smo blize, sad bi na pivo otisli....sta na pivo...cijelu gajbu.... :cheers

nakon ovog odgovora sam pogledao malo arhivu i slike koje imam, i stvarno, spusteni flapsovi....ok, piloti su unutra, motor ugasen, ali hajd... barem imam nekakvu sliku, za ove zakerace koji ce tvrditi da je to nemoguce.... :super

Goran A.

Nije to razlog da se avion ponovo zapusta samo da bi se uvukla zakrilca. Recimo da ostanu tako posle letenja do narednog dana ili preko vikenda. Pravilo je da budu uvucena ali se desava i drugacije. Vazdusne kocnice ostanu izvucene posle nekog pregleda. Ako imas namaketi podtrupni bak, slobodno mozes da spustis zadnju kocnicu da bude oslonjena o isti. Kad motor proradi, pritisak poraste, ventili odrade svoje i kocnice se same uvuku.