F-89D, 1:72

Previous topic - Next topic

Jan66

Evo mene opet.
Prije koji dan sam završio meni jednog od ružnijih ali impresivnih aviona, F-89D. Ameri su se stvarno potrudili oko njega. Svojevremeno je bio daleko ispred svog vremena po avionici koju je nosio, a i bio je u obitelji sa varijantom F-89J koji je  vjerojatno bio najnaoružaniji lovac ikada (jedan od mojih slijedećih projekata). Naime nosio je dvije zrak-zrak atomske rakete. Koji luđaci!! Verzija D nije nosil atomske rakete, ali je u kapsulama na vrhu krila nosila nevođena raketna zrna koja su trebala, kada bi bila ispaljena, tvoriti oblak raketa sa visokoeksplozivnim glavama koje su trebale rušiti eskadrile sovjetskih interkontinentalnih bombardera.
Sama Academy-eva maketa nije loša, no decali su za objesiti se. Debeli i teško ljepljivi i još znaju pucati... Dosta makete sam napravio u samogradnji ali većinu toga ćete vjerojatno i sami zapaziti na slikama.
Kako bih smanjio količinu slika, prezentaciju sam napravio u kolažu, koji je čini mi se pregledniji. Ispravite me ako griješim.
A sada slike:









Konačno KRITIKE !!!!

PELE

Kritike?! Teeeesko...  ;D

Maketa je odlicna, detalji, farbanje... ma super!


Pozz

Sneni

Taj avion je stvarno jedna od najružnijih krilatih naprava koja se ikad vinula u nebesa... Odlično si ga uradio, svaka čast :bravo
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

ikarus214

Uuuuuuuuuuuu....    :bravo  :bravo  :bravo
Toliko  ;D

ugovorac

Maketa je odlicno uradjena.Posebno mi se svidja ostarivanje koje je ovde uradjeno veoma odmereno,s ukusom.Celu stvar kvare losi dekali a to je posledica tvoje ne obavestenosti.Sve akademieve makete u malim kutijama imaju ocajne dekale.Kada sledeci put kupujes takvu maketu,imaj to na umu.

Zoki969

#5
Odlican, svaka cast !!!
Mozda bi malo diskretnije sencenje na nosnom delu bolje "selo", ali to je samo licna konstatacija.
Bravo  ;)

sezan

Meni su ovi "ruzni" ,najlepsi! Lepo si ga uradio!Sve pohvale!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

djos & filip

Lepo, pedantno i sa merom!

Stvarno dobro izgleda na slikama, verovatno je ovaj NMF u prirodi jos lepsi.

Svaka cast

pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Hugo Sperle

SUPER!

Inace, meni je ovaj avion lepotan... jerbo kada ga uporedis sa onim letecim cunjevima i bojilerima tipa tunan, mig 15, oni prvi mlazni jakovi... brrrr  :headbang (ali volim i njih  :pilot )

Jan66

Pa o ukusima se ne raspravlja, ali slažem se d ima i ružniji...no ne mogu se sjetiti nekog sa većom vatrenom moći u zračnoj borbi iz tog vremena.
Nego, da li je netko primijetio brisač za vjetrobran? To mi je najdraži detalj koji sam napravio u samogradnji....
Inače hvala na dobrim kritikama!! :)

InFlames


Nidza79

Izuzetno lep rad  :bravo