5. maketarski kup "Crna Kraljica"

Previous topic - Next topic

Herr Flick

Poštovane dame i gospodo maketari te ostali čitatelji foruma!

Iznimno mi je zadovoljstvo i čast, u ime "Hrvatske udruge vojnih minijaturista" kao organizatora, najaviti već tradicionalni, peti po redu, maketarski kup "Crna kraljica".



Ovom prigodom objavljuje se šest posebnih kategorija natjecanja za koje će biti osigurane jednako posebne nagrade-iznenađenja.

Posebne kategorije su sljedeće:

Hrvatska vojna povijest popraćena trima kategorijama:
- Zrakoplovi - povodom 100 godina zrakoplovstva u Hrvatskoj
- Vozila - vozila vojne povijesti Hrvatske
- Ostalo - diorame, figure, what-if, vezano uz vojnu povijest, sadašnjost i budućnost Hrvatske

NATO - zrakoplovi, vozila, figure, i ostalo sa oznakama NATO snaga

Dvomotorni zrakoplovi(avioni) - povodom 100 godina od prvog leta dvomotornog zrakoplova

Sjevernoafrička bojišta drugog svjetskog rata - zrakoplovi, vozila, figure, i ostalo s područja sjeverne Afrike tijekom drugog svjetskog rata


Ostale kategorije, točan datum i lokacija održavanja petog maketarskog  kupa "Crna kraljica", te sve daljnje obavijesti i važne informacije, biti će objavljeni najkasnije 45 dana prije samog natjecanja

Za sva moguća pitanja moja malenkost vam stoji na raspolaganju putem privatne poruke, kao i e-mail:  crnakraljica2010@gmail.com

Toliko zasad.

Lijep pozdrav!

ubermagog

Fino, najava na vreme sve sa zadatim temama!
Ovako bi trebalo da se i sva domaća okupljanja najave sa specijalnim temama i mesecom održavanja  :zvizduc

Pretpostavljam da bi za sve nas van Hrvatske (Srbija, Slovenija, Makedonija i sl.) ova tema "Hrvatska vojna povijest" u prevodu značila "Hrvatska i Jugoslovenska vojna povijest" jer tu upadaju i makete sa raznim Jugoslovenskim oznakama od 1918 pa do 1991, zar ne?

Herr Flick

#2
ovako da odgovorim

dakle, "Hrvatska vojna povijest" ne znaci "Hrvatska i Jugoslavenska vojna povijest" nego to sto pise - "Hrvatska vojna povijest", prevedeno na bilo koji jezik.

S druge strane, a pretpostavljam da si na to mislio, u tu kategoriju mogu se prijaviti makete sa oznakama drzava, saveza, organizacija i sl. koje su u direktnoj vezi sa Hrvatskom, pa tako i Austrougarske, Države SHS, Kraljevine SHS, Kraljevine Jugoslavije, NDH, SFRJ te naposlijetku, Republike Hrvatske

lp

modellius

Quote from: Herr Flick on 05-03-2010, 23:17:16
ovako da odgovorim

dakle, "Hrvatska vojna povijest" ne znaci "Hrvatska i Jugoslavenska vojna povijest" nego to sto pise - "Hrvatska vojna povijest", prevedeno na bilo koji jezik.

S druge strane, a pretpostavljam da si na to mislio, u tu kategoriju mogu se prijaviti makete sa oznakama drzava, saveza, organizacija i sl. koje su u direktnoj vezi sa Hrvatskom, pa tako i Austrougarske, Države SHS, Kraljevine SHS, Kraljevine Jugoslavije, NDH, SFRJ te naposlijetku, Republike Hrvatske

lp


lepo rečeno, nije šija nego vrat.......
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Herr Flick

Izgleda da je potrebno jos dodatno objasnjenje.

Uvjet je da je maketa direktno vezana uz Hrvatsku povijest (bilo da se radi o sedmom stoljecu, k.u.k. monarhiji, Jugoslaviji itd.) - da je sa prostora Hrvatske i/ili da je Hrvat vozio/letio/plovio tim sredstvom.
Ukoliko imas konkretnu maketu, za koju nisi siguran mozes li ju ili ne, pored regularne kategorije, prijaviti i u posebnu kategoriju, pomoc sudaca natjecanja biti ce raspoloziva putem on-line prijava (kad budu otvorene) i na dan samog natjecanja tijekom prijava.

lijep pozdrav


voja

Wittman-e ne razumes. Pusti da ti cika objasni.
Uradis na primer Me-109E-3a i na njega zalepis dekal sa brojem L-65. To je u jednom trenutku (1940. godine) pretstavljalo deo "hrvatske vojne povijesti" jer je na tom avionu leteo Hrvat Nvtc III klase Cvitan Galic.
Uradis li na primer Me-109E-3a i na njega zalepis dekal sa brojem L-31 to je onda deo "srpske vojne istorije" jer je na tom avionu leteo Srbin Kapetan I klase Kosta Lekic.
E sada na primer uradis Me-109E-3a i na jega zalepis dekal sa brojem L-83. To mu je onda deo "jugoslovenske vojne istorije / jugoslavenske vojne historije" jer su na tom avionu u Trecoj pilotskoj skoli u Nisu na obuci leteli i Srbi i Hrvati.

Sada razumes Wittman-e ili ti treba crtati?

P.S. Izvinjavam se sto nisam spomenuo nekog Slovenca ciji je narod bio jedan od ukupno tri konstutivna naroda Kraljevine Jugoslavije. Bilo je i njih dosta pilota, i to hrabrih koji su izginuli braneci drzavu aprila 1941. godine.

.

Reaper

ja sam na prosloj CK, u toj kategoriji sudjelovao sa jrv f-84..... i to je dio vojne povjesti, kao i oznake pripadnosti bilo koga drugog s kime smo djelili nekakvo drzavno uredjenje, od stoljeca sedmog.... :violin

voja

Quote from: Reaper on 07-03-2010, 16:27:03
ja sam na prosloj CK, u toj kategoriji sudjelovao sa jrv f-84..... i to je dio vojne povjesti, kao i oznake pripadnosti bilo koga drugog s kime smo djelili nekakvo drzavno uredjenje, od stoljeca sedmog.... :violin



.

ivanv7

A sta ako su mehanicari koji su radili na avionu nekog hrvata bili srbi ili obratno...to malo komplikuje celu pricu. :pilot
X

Gusha

Ajde bre ne palite vatru! Herr Flick budi vrlo jasan oko ovoga sto ljudi pitaju, dal ' u obzir dolaze modeli sa oznakama Kraljevine Jugoslavije i SFRJ ili ne! Vi odlucujete dal' je to deo hrvatske istorije ili ne i tacka! Na osnovu toga ce ljudi da odluce o svom ucescu na takmicenju...

Reaper

Quote from: Gusha on 07-03-2010, 17:04:15
Herr Flick budi vrlo jasan oko ovoga sto ljudi pitaju, dal ' u obzir dolaze modeli sa oznakama Kraljevine Jugoslavije i SFRJ ili ne!

Za kraljevinu nemam pojma, ali zar ne napisah nesto u stilu "ja sam prosle godine u ovoj kategoriji sudjelovao sa JRV (jugoslovensko ratno vazduhoplovstvo) F-84...." ako je moglo prosle godine, valjda moze i ove..... ako se nije stogod promjenilo, a bas sam mislio sa (jos) jednim migom ubost 3 kategorije.... :violin

BigBadWolf

Bre, covek vam lepo rekao, i kraljevina i SFRJ su deo hrvatske istorije, isto kao i srpske, slovenacke, makedonske itd.

Nego, sto se takmicenje zove Crna kraljica?

modellius

Quote from: voja on 07-03-2010, 16:15:10
Wittman-e ne razumes. Pusti da ti cika objasni.
Uradis na primer Me-109E-3a i na njega zalepis dekal sa brojem L-65. To je u jednom trenutku (1940. godine) pretstavljalo deo "hrvatske vojne povijesti" jer je na tom avionu leteo Hrvat Nvtc III klase Cvitan Galic.
Uradis li na primer Me-109E-3a i na njega zalepis dekal sa brojem L-31 to je onda deo "srpske vojne istorije" jer je na tom avionu leteo Srbin Kapetan I klase Kosta Lekic.
E sada na primer uradis Me-109E-3a i na jega zalepis dekal sa brojem L-83. To mu je onda deo "jugoslovenske vojne istorije / jugoslavenske vojne historije" jer su na tom avionu u Trecoj pilotskoj skoli u Nisu na obuci leteli i Srbi i Hrvati.

Sada razumes Wittman-e ili ti treba crtati?

P.S. Izvinjavam se sto nisam spomenuo nekog Slovenca ciji je narod bio jedan od ukupno tri konstutivna naroda Kraljevine Jugoslavije. Bilo je i njih dosta pilota, i to hrabrih koji su izginuli braneci drzavu aprila 1941. godine.

bio bih ti zahvalan ako bi mi nacrtao

.

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

Herr Flick

#13
Da presijecemo gordijski cvor i smirimo tenzije.
Odluka organizatora je sljedeca:

U posebne kategorije "Hrvatske vojne povijesti" mogu se, izmedju ostalih drzavnih uredjenja kroz koje je Hrvatska prolazila tijekom svoje povijesti,  prijaviti i sve makete s oznakama Kraljevine Jugoslavije i SFRJ.

N dam se da smo riješili nedoumice na obostrano zadovoljstvo.
Ukoliko se eventualno jave dodatna pitanja, podsjecam na raspolozive kontakte.

Ujedno, da odgovorim velikom zlocestom vuku,
Naziv Crne kraljice potjece od Barbare Celjske
http://hr.wikipedia.org/wiki/Barbara_Celjska
Natjecanje se odrzava u Podsljemenskom kraju u kojemu je Crna kraljica postala svojevrsna legenda i uz koje se vezu brojne price ( Medvedgrad, Kraljicin zdenac i sl.)

Reaper

Flick.... znaci, ona urbana legenda o pivu i nazivu natjecanja nema nikakve osnove? i ja sam se uvijek pitao odakle naziv.... :naughty