Saab J-35J "DRAKEN"

Previous topic - Next topic

eldarfederer

Revell Saab J-35J 1/72,danas uzeo nesto novo,odnosno jedino sto mi se svidelo u bednom Merkatoru,ono sto je bilo dobro otislo zakasnio  :headbang i birao izmedju drakena i mirage,tako da uze svedjanina,nadam se da je dobra maketa za sastavljanje,ako ima ko da mi pomogne,usmeri,posalje,unapred zahvalan,a vec danas pocinjem  :super






dragan_mig31

ovo je zakon maketa.hasegawin prepak.ja sam se zaj***o i uzeo onu stariju revell j-35 draken maketu.jedva cekam da vidim pocetak radova :)

Sneni

Fino nema šta, volim ovaj avion :D
Koju šemu radiš, švedsku ili austrijsku?
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Kerber

Lep je to avion.
Evo malo inspiracije za rad ...
-http://www.arcforums.com/forums/air/index.php?showtopic=192153&st=0

Uopste, na tom forumu mozes da vidis rad na puno detalja, samo potrazi...

pavlepav

#4
kad shvedja napravi avion, a japanac maketu - to ne moze da ne valja !!!!  :super

kao shto rekoshe hasegavin prepak, neverovatno mi se uklopio  , na par spojeva ishao je git, i to je to ! dekali su izvrsni !

evo ti ga moj "custom" austrijanac, malo sam mu zastavu zalomio ;) inache farbano je sprejevima a ne chetkicom pa je ispalo bolje nego inache ;)



PS: ovo je prva maketa na kojoj planiram i drugu, tj shvedsku verziju !  :cheers
PPS : HAVE FUN !  ;D

JUNKERS

Dobro! Ubedio si me! Kupujem je! Jel vidite sta radite ostacu bez novca. Bankrotiracu zbog vas! ;D Jako lepa maketa... Otvara apetit. :) Pozz.

Reaper

ako ces raditi austrijanca, ovog crvenog, sjeti se da se on ponesto razlikuje od onog sto hasegawa daje u kutiji, pa malo konzultiraj slike...ne sjecam se tocno svega, ali vrh repa trebas promjeniti, jako jednostavna intervencija, pogledaj neku sliku tog aviona od nazad i sve ce ti biti jasno.....

eldarfederer

pa radim ovog jubilarnog crvenog austrijanca.evo polako ga sastavljam,nego imam pitanje oko razlike izmedju svedskog i austrijskog,oko ovi usisnih otvora ili sta vec.je na slikama kod austrijskog  nema,a na nekim maketa koji su ljudi radili ima,jel to neka njihova greska.ili imaju obe varijante

mikoyan

Tu gde si zaokruzio postoji usisnik. Ne znam koje si slike gledao, ali ja sam na netu nasao slike gde se vidi da tu ima usisnik. Nema ga sa druge strane, pa te dve rupe gitujes. Radio sam tu maketu, i to bas austrijskog u jubilarnoj semi.

eldarfederer

evo slike,kako znam svedski imaju na obe strane,a austrijski kako vidim da nemaju ni na jednoj ili imaju jos koje varijante







na ovoj zadnjoj vidim da ima jedan,na toj strani,sta sad>


eldarfederer


eldarfederer

mucio se sa cetkicom,malo preslo ispod trake,pa sam dodatno popravljao,nisam zadovoljan al eto




GBU-10

jaooo,kad su ovakve stvari u pitanju tj izrazito bela,crvena ili
bilo koja kombinacija 2 i vise boja cetka tu nema sta da trazi,
u principu moze ali ja taj strucnjak vise ni u snu ne zelim biti,
zahtevan je to poduhvat za koji namozes uvek garantovati
da ce ispasti onako kako zelis sto si i sam rekao izrazivsi nezadovoljstvo.
Narocito se da videti propusti kod ovakvih sema farbanja kao na
drakenu koji neoprasta propuste,mada ne ocajavaj svaka sekunda
ulozena u maketarstvo donece jednom ocekivane rezultate,i meni je
posle bar 30 poklonjenih maketa koje mi se nisu svidele kako sam ih odradio.

eldarfederer

ma lose,sta cu mu.sledecu maketu cu raditi sa airbrushom posto sam konacno kompletirao.pa cu sa njim da ucim.jer ovako sa cetkicom tesko se ovo izvodi i pored masking trake