Mig-21 PF, Academy 1/48

Previous topic - Next topic

Milan18111

Ne vidim razlog Tvog nezadovoljstva.Maketa je veoma lepo i pedantno uradjena.
Shema farbanja je odlicna,narocito prelazi izmedju boja.
Jedino da sada nisam vidjao da je izduvnik farban u boju kamuflaze???
Nadam se,posto sam pre par  dana "naceo" isti ovakav PF,  da ce bar biti priblizno dobar kao i ovaj.
A sto se tice salveta...nisi ti za to.
To je za nezne duse a ne za one koji u jednoj ruci drze skalpel a u drugoj skrajber.

misa

Quote from: Reaper on 13-04-2010, 12:45:35
Misa> eh....propelerac...nebi to dobro bilo...moj jedini pokusaj radjenja propelerca nije dobro zavrsio..... tako da, cisto me strah..... :zvizduc
Probaj. Ako te strah od mesera, da ti preporučim Tamiya P-47 Thunderbolt u 1/48. A ako baš insistiraš na jetu: Tamiya He-162. Samo obrati pažnju kad dobiješ kutiju da je ne prodrmaš previše jako, može da se desi da ispadne gotova maketa.

Pozdrav,
Miša :)

dusko

Ma kakvo sakupljanje salveta  ovo je remek delo bice to pravi lepotan u tvojo kolekciji.

Reaper

Hvala drustvo.......

Milan..... da, sve je farbano u boju aviona, i sa donje i sa gornje strane, tako kaze slika..... kompletan trup i ispuh su ofarbani, a takodjer i onaj cuveni dielektrik (valjda) panel na repu, koji je uvijek i svuda zelen, i on je prefarban u kamuflazu...ono sto nedostaje, to sam tek sad skuzio da sam zaboravio napraviti, je kuciste padobrana koje je trebalo takodjer biti u boji metala, neofarbano....

Misa..... taj mali salamander mi se uvijek svidjao, ali nikad ga nisam radio, ni u jednom mjerilu, ni od jednog proizvodjaca..... :think Pokusao sam odraditi tamiyinog skyraidera....i sve je islo fenomenalno, maketa je vec bila spremna za farbanje...i onda se reaper junior docepao, i uspio je pokidati krilo...pod pokidati mislim pocupati sve, puklo je tocno preko svih onih finih detalja koje ima na tom donjem dijelu, zakljucio sam da bi spasavanje toga bilo nemoguce, pa sam je ostavio sastrane....i shvatio to kao poruku da se ostavim corava posla.... :lol

Hmm....vidis, vidis....mislim da cu drakena da zavrsim.....sad sam se sjetio jednog na ormaru, maltene gotovog, ako me sjecanje sluzi, trebam povuci 2 crte scriberom, i maskirati pokoopac kabine....i tako stoji vec mjesecima, mrzi me da to odradim..... :headbang

GBU-10

Odlicno kao i svaka tvoja maketa

Miljan

Ma dobar je,olican nego izduvnik treba ovako ili si zaboravio da ga ofarbas ;D
lati se toga pa da bude kako treba

Reaper

treba da bude kompletan u boji aviona.....

Boki

Odlična dvadesetjedinica :super . Prestrog si prema sebi ;) .
Interesantna, pomalo egzotična, tema. Nisam video dvadesetjedinice sa farbanim izduvnicima. :pilot

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Miljan


Jan66

Nisam se htio uključiti u raspravu na otvorenom jer je bila puna tenzija i negativne energije.
Moje mišljenje je da je ispao super. Samo me zanima jel ti to sa jednim rezervoarom ispod krila štos ili su stvarno tako letjeli? Mislim kako su onda sa ravnotežom????

airbamby

Lepa i atraktivna sema, odlicno izvedena, svidja mi se weathering, dekali su...pa academy...
Po meni jako fin rad
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Reaper

Kad se dokopam drugog kompjutera, stavim sliku, da se vidi da je trup stvarno kompletno bio ofarban, bez onog "metalnog" dijela ispuha....

Decali su...da, takvi kakvi jesu, ali ok...sto sad...znam za ubuduce, ovo je prva academy maketa koju sam napravio a da sam koristio original decale, tako da....

Jan> Hvala! Da, sto reci..... i dalje, pored svega, mene i dalje nisu uvjerili da sam pogrijesio u farbanju..... a nitko od tih "egipat mig-gurua" nije skuzio jednu drugu gresku, koja toliko vristi, bode u oci, gusi, unistava.... :lol . Toliko o strucnosti.... :naughty

Ma ono, jedan rezervoar....pusti me, on je trebao ici pod trup, no naravno, njega sam zadnjeg htio staviti i onda sam skuzio da je to nemoguce posto sam zracnu kocnicu vec zaljepio otvorenu..... pa onda, da se ne baci, sam ga zaljepio ovako..... :naughty Sala, ustvari, u planu je da odradim sacaste lansere koji ce ici pod krila, a sto se trupa tice, posto sam ukakao stvar sa nosacem rezervoara, a glupo mi ga je ostaviti praznim, mislim da cu ga skinuti, i sastaviti gondolu sa topom, koja cini mi se ide bas na to mjesto, pa se onda uz malo srece nece vidjeti posljedice te operacije....a bilo bi mi stvarno zao da ga sad zeznem ispravljajuci i mrdajuci nesto po njemu......

Nemsy_29

Ovo je jako zanimljivo! Naisao sam na neku sliku gde se vidi da kamuflaza stvarno ide preko izduva, pa izgleda jako cudno.
Inace odlican rad!  :cheers

PELE

Da, boja ide preko izduva...


Reaper

E da, hvala....da ne trazim ja gdje je slika, to je to....sve prefarbano kako se vidi.....