M-84 1/35

Previous topic - Next topic

lord sir giga

#45
a osobno bi mi bilo doista drago kada bi neko i od Tamiyje napravio M-84.
Tu te cekam tico :lol
Nadjoh ovo i bas se udubih ovije dana citajuci i gledajuci detalje, mada mi ni sada nije sve najjasnije, tebi ce sigurno pomoci.
http://srpskioklop-forum.niceboard.com/multimedija-knjige-makete-f6/m-84a-u-135-jna-1991-bitka-za-vukovar-t159.htm
nadam se da ces uspeti da se snadjes, i uzmes ono sto ti fali, ali pazi na verzije posto se izgleda razlikuju ko nebo i zemlja.
kao i ovo gde na kraju imas opis farbanja dry brusing i ostalo
http://www.oklop.net23.net/m84maketa/opis.html

kamaz

Šta se tiće prvog linka, lik je napravija dobru maketu M-84AB verzije, iako... Opet ta kupola. Brid na prednjem djelu (poviše bacača, tj u razini otvora istih) je previše izražen, na slikama šta ih daju ljudi u tom postu M-84-ke imaju blaži kut u tom djelu koji kod cijevi gotovo i da ne postoji, dok se pema stražnjem djelu pojačava.
I šta se tiće ono rezervara goriva (ako sam dobro svatija) je korišten u zadnjim (iza AB verzija) verzijama D i sl.
Šta se tiće drugog linka, on je i bija osnova moje inspiracije- čovik je sve crno na bilo objasnija. :super

A šta se tiće uvodnih rići---ma jel se ti to jvljaš kao dobrovoljac za Tamiyu ili..?  :hahaha (al ono... bez zaje... stvarno, bili tija uć u taj projekt?)

lord sir giga

Sto se tice uvodnih reci to su tvoje koje sam ja kopirao, inace radim iskljucivo 1/72, s izuzetkom Tanketike TK-3 koja je u 1/35.
Inace lik je odradio M-84a, a ne AB, ima tu malo dosta ne povezanih reci, pa ce mo videti kako ce to ispasti na kraju.

Otto Carius

@Kamaz...Nisi se valjda umorio?

kamaz

Ne, samo sam na odmoru pa sam M-84-ku za sada ostavio po strani. Trenutno je na stolu MAZ-7310 1/43 od tvrtke Elecon, kojeg konvertiram u SCUD varijantu. Kako je rijeć o die-cast projektu, koji sam uzeo malo sebi za promjenu (malo sam se zasitio plastike :super), scratcham dosta djelova iz resina, a usput vježbam korištenje istog. Tko zna, možda mi (resin) jednom i zatreba u maketarstvu.  :mjetal

Ipak, ako ima išta pitanja/rasprave/tema, slobodno pitajte, tu sam da pomognem! :caooo

modellius

velik je ovo posao u pm, ali je ovo do sada odradjeno vise nego odlicno, cekamo nastavak!
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

kamaz

Zahvaljujem, no i ne čini mi se da je ekstra zahtjevan posal, više se bazira na nekim malenm detaljima, no u koliko se želi napraviti nešto jednostavniji model (bez previše muke) dva su najprepoznatljivija djela meteo senzor i DNNS-2. Zbog toga i jesam napravio detaljan prikaz izrade istih.  :super

Bartsimpson

Kada sledi nastavak... ???

kamaz

Strpljen-spašen (idući tjedan) >:D

kamaz

Quote from: kamaz on 01-09-2010, 23:39:24
Strpljen-spašen (idući tjedan) >:D
Nažalost, M-84-ka mi sjedi sa strane i čeka neke bolje dane. Trenutno radim 1/16 HL Tigar 1, pa kako ima dosta toga (ponajviše oko elektronike) za radit, prebacija san se cili u taj projekt.
Izvinjavam se svima koji nestrpljivo čekaju nastavak ove izgradnje, no kroz neko vrime će se i njega uvatit.  :cry

Bartsimpson

Bas steta..mislio sam da pokupim jos nesto za moju M-84... :think

kamaz

Tu sam da pomognem pa makar samo i komentarom... Zato pitaj šta god ti treba.
Nego, na onoj tvojoj moraš preurediti usis za radijator ulja, ja sam to već prikazao prije kako izvest.  :super

Ipak, maleno pitanje za moderatore: ako bi jednoga dana i radio tutorijal za HL Tigra I 1/16, gdje da ga stavim, jer ipak rjeć je od radiski upravljanom modelu, a ne maketi, i ako kako i maketa (dakle i kao statički model) ima dosta dobrih detalja za 1/35 modele? :zvizduc Pa ako ko zna, nek mi javi... :naughty

Kerber

Ma, ovde su svi projekti u radu, a posto je to i maketa i isovremeno RC model, slobodno daj ovde.
Mislim da niko nema nista protiv.
pozz !

kamaz

Ok, stavit ću ga onda, ali tek kada stvorim dovoljno stvari za uredit kakvi-takvi tutorijal u izradi/modifikacijama. :rtfm
Nažalost, 84-ka će morat malo pričekat. :doh