Zvezda,Panzer I 1/35

Previous topic - Next topic

meloras

Lako je reci,ali moj prozor(kao i ceo stan) je na severnoj strani zgrade pa sunca ima samo u filmovima :'( :'( :'(

Boki

Quote from: meloras on 28-01-2007, 00:16:30
Za male gusenice probaj u djusinoj sutra da potrazis neki krs od tenka pa da prepakujes...

Problem je sto sam iz Nisa pa mi je malo daleko    . Hvala u svakom slucaju.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

meloras

 :'( al eto,ako iko ko cita ovo ima viska neke gusenice dovoljno siroke za tigra2 moze da ti se javi na pm ;D

milanco

Quote from: meloras on 28-01-2007, 00:30:05
Lako je reci,ali moj prozor(kao i ceo stan) je na severnoj strani zgrade pa sunca ima samo u filmovima :'( :'( :'(

Super i moja soba je na severnoj stfrani pa kada je jako sunce slikam unutra kada nije iznesem tenk ne terasu ali UVAK koristim stativ :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

meloras

Vazi,pokusacu danas sa stativom.

Sijamski_Mrmot

Quote from: meloras on 27-01-2007, 23:42:13
Za Baldera,on se u prirodi jako malo presijava ali blic ima svoju volju na koju uzgleda ja nemogu da uticem..

Sto se tice samog procesa rada sledio sam Mrmotova uputstva sa njegovog dela kutka (mada sam sve to originalno video jos u "hobby masteru").Wash je radjen razblazenim flesh washom,akrilnim od games workshopa.

Za blic... vrlo jednostavno reshenje, slikaj bez blica! ili po danu na dnevnom svetlu ili ukrsti dve stone lampe pa ces imati dovoljno svetlosti da ti blic ne treba.

A wash si preterao prvo sto ga ima previse a drugo sto nije trebalo da koristis flesh wash jer je previse crven, znaci kupi u bilo kojoj slikarskoj radnji tubu uljane boje, trajace ti 5 godina minimum. Ja koristim dve boje "Raw Umber" i "Burnt Siena" i mislim da ce ti biti sasvim dovoljne,

I poslusaj savet za jos jedan sloj matt laka i drybrush sa light gray.

Ja problem sa gusenicama nisam imao...

Mirko

SALE

#21
Mirko, Subo, jel se dry brushovanje sa light gray koristi samo za pancere i ostalo nemacko u toj boji ili se primenjuje i na ostala vozila ???

Sandman

Quote from: SALE on 28-01-2007, 19:50:37
A jel se dry brushovanje sa light gray koristi samo za pancere i ostalo nemacko u toj boji ili se primenjuje i na ostala vozila ???

ja sam light grey meshao sa dominantnom bojom na mom Tigru (panzergelb) pa sam njime radio drajbrash....
nemam mnogo iskustva sa ovime, ali bih ja tako radio... uvek bih tu svetlo sivu meshao sa osnovnom, ili dominantnom bojom...  ::)

Aki

drybrush treba da se radi sa malo svetlijom bojom od osnovne boje

meloras

Veceras ili najverovatnije sutra sledi jos par slicica za ovaj tenkic kao i za mnogo drugih stvari ;D

Sijamski_Mrmot

Quote from: SALE on 28-01-2007, 19:50:37
Mirko, Subo, jel se dry brushovanje sa light gray koristi samo za pancere i ostalo nemacko u toj boji ili se primenjuje i na ostala vozila ???

Sale, generalno bi trebalo da bude osnovna boja + malo krem/bele ali ja za SVA svoja vozila cija je osnovna boja tamnija (siva/zelena/crna...) koristim revell #76 (Lightgray) za drybrushing jer je po meni odsjaj svetla na stvarima sivkast bez obzira na podlogu (jedino za "africko zuta" vozila ne moze light gray vec se tu koristi malo tamnija, mada ja nisam do sada radio takva vozila pa ne bih da ti preciziram). Kazem, ja koristim isti za sve, pa onda na zeljena mesta nanesem sloj grafita grafitnom olovkom.

Evo primera



Mirko

SALE


meloras

Dakle,evo jos par slikica.Izvinjavam se sto su tamne ovog puta ali mene moj aparat ne voli :'(





Sijamski_Mrmot

#28
Maketi DEFINITIVNO nedostaje jos jedan sloj matt laka!

Efekat rdje na auspuhu je previse veliki, trebalo je jos malo da osmirglash sta god da si koristio za rdju...

I sad se jos vise vidi da si preterao sa kolicinom washa na maketi... ako je zaista akrilni i nisi preko njega lakirao, medicinski alkohol i stapice za ushi u ruke pa napad na te slojeve dok se ne smanje.

I na kraju, oprema na tenku koja je od metala (kljesta, dizalica, i sl.) ne treba da bude od cistog metala vec od nekog gun metala tj tamnija jer sve to, vrlo brzo, oksidacijom potamni. a pri tome je cesto i farbana kako vozilo u kamuflazi ne bi bilo otkriveno "izdajnickim odsjajem"

meloras

Pored toga ostaje da se napravi lep sloj blata na tockovima.