Academy Sukhoi Su-25 1/144

Previous topic - Next topic

menestenasli

Ja bih ofarbao poklopac i stavio mat ili polu sjajan lak, i sasvim je dovoljno za 1/144. Mnogo je to malo.

sale86

Pa bas tako nesto sam i razmisljao, da zasad ovu maketu prelakiram mat lakom, a sledeca koju uzimam bice neka 1/72 i nastavljam samo sa tom razmerom. Pa kao sto kaze sanman lagano ulazim u svet maketarstva, stepenik po stepenik. A i ovo je mnogo malo, sa pincetom sam radio 80% stvari. Sto se tice linija penela, njih cu da pokusam da uradim na sledecoj maketi koju budem kupio i tu cu vas pitati kojom se bojom rade one crne linije kada se lepo izrecka ceo penel :)
Ali otom potom, svi ovi komentari mi daju odredjene putokaze za dalji rad, hvala vam puno na iskrenim odgovorima ;)

sale86

A sto se tice gitova, da li mogu da koristim git za drvo?
Posto nisam bas u nekoj dobroj finansijskoj situaciji, student sam, a za maketarstvo i nije da treba samo talenat i dobra volja :)
Maketa 800-1000 dinara (ove koje ja kupujem, jer mi se ne bacaju pare dodatno kada ne znam lepo da obradim maketu; ove su za ucenje), plus boje, plus alat, izadje to malo vise para koje trenutno nemam :)

I sta mislite o maketama Condor Mig-21 i Mig-29, mislio sam mozda njih da uzmem, ili nekog spitfire-a :)
Sta mi preporucujete, osim amera za koje sam vec dobio preporuke :D

P.S. Da ne zaboravim, posto radim cetkicom (nemam AB jos), koje su to makete za koje otprilike ne treba Ab :)
Izvinite na duzini pitanja, ali to mi je sve sto mi treba za sad :)

Nemsy_29

Kondor samo ako nema nista drugo(a nema  :-\)...A sto se tice 29ke Italerijeva je odlicna a i nije skupa(900 din  :)), i bolja je mnogo od kondora!

sale86

#19
Sad sam gledao na mhobby sajtu, nemaju italerijevu 29ku :(
Videcu onda nesto da iskopam drugo :)  Hvala na preporuci :)

Profa

#20
Quote from: sale86 on 09-06-2010, 20:10:27
P.S. Da ne zaboravim, posto radim cetkicom (nemam AB jos), koje su to makete za koje otprilike ne treba Ab :)
Što se mene tiče, AB ti treba samo za makete civilnih vozila (čak i ja to bojim ABom ::))... ali, ne pitaj mene... :zvizduc svi ostali će ti reći da je AB apsolutni must, čak i za 1/144 :think :lol
Ne, nemam nameru niti ideju da se ikome podsmevam, nemojte pogrešno da me shvatite... Jednostavno, meni to ne ide...
Bogu fala što sam Lala! :)

Nemsy_29

@Sale: Pogledaj Lavirint...Oni imaju italerijeve 29ke

sale86

Pogledao sam, i imaju :D
Samo im nigde ne pise cena, ali iscimacu se neki dan do njih :)

Kerber

Ovaj deo topika slobodno mozete da nastavite na delovima foruma koji su bas za to...saveti, tehnike, boje, lakovi....gde i sta...Glupo je da se topik posvecen jednoj maketi opterecuje nepotrebno. U redu je, razumem coveka, nema iskustva i trazi savete, ali za to postoji mesto na forumu. I tamo se odgovara na ovakva pitanja. Ovako se nekome, kome je bitno da vidi i komentarise bas ovaj rad, malo svasta strpa na glavu, pogube se konci...bez ljutnje.
Za ovaj deo foruma su, glavne odradjene makete i komentari na iste.
Pozz !

dusko

Zaista simpetican rad za prvi pokusaj deluje dosta pedantno  a znam kako je raditi sa cetkicama.