1:48 mi-24V monogram/revell

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

#16
dosta je bilo za danas :) lanseri ofarbani i zaprljani.koristio sam tamiya weathering set D i Mm chrome silver + mat lak na kraju.elise su ofarbane i malo ostarene ali jos ostaje da im sutra ofarbam zuti vrhovi na kraju elise.




p.s. uh sad sam video da sam postavio iste dve slike.izvinjavam se.

PELE

Uh, odlicno!

Vidim ti ces polako da predjes na 48-ce...  ;D


Pozz

Momcha

Ne pratim mnogo "leteci" deo foruma ali me helikopteri uvek oduseve.Odlican rad za sada.
Imao sam priliku uzivo da gledam 2000 i neke sa jedno 1.5 km kako ovo cudo dejstvuje po teroristima u
Tabanovcima.Cak i imam negde fotku ali slikano klasicnim idiotom.

dragan_mig31

Quote from: Momcha on 16-06-2010, 00:55:39
Ne pratim mnogo "leteci" deo foruma ali me helikopteri uvek oduseve.Odlican rad za sada.
Imao sam priliku uzivo da gledam 2000 i neke sa jedno 1.5 km kako ovo cudo dejstvuje po teroristima u
Tabanovcima.Cak i imam negde fotku ali slikano klasicnim idiotom.

zakon.mi smo ih gledali svakoga dana kako su dejstvovali po teroriste.okupljali smo se na oko 2 km od aracinovo(selo na samo 5 km od centru skoplja) i gledali smo kako ovaj zver rastura sve zivo sto je mrdalo na zelmji :) ako nije problem volio bi da vidim tu fotku :)

dragan_mig31

danas je mi-24 dobio svetlo plavu odozdo i weathering.ostaje jos da dodam jednu otcupanu antenu i nosace za shturm rakete.nakon toga ide u pronto a onda dekale i wash.ubedujem vas da nije tako temno u realnost i da je za sve krivo osvetljenje.



mig-29

lepo je ispala ova plava...samo napred!  :cheers

dragan_mig31

danas sam postavio maekedonske oznake.za koji dan dobicu i servisne oznake i onaj natpis "opasno" na repu a u medjuvremenu ofarbacu ostatak sitnice kao sto su nosaci za sturm poklopci i stajni trap.



Nemsy_29


PELE

 :mjetal

Odlican! Samo napred!


Pozz

modellius

eh, mi 24...... moja slaba tacka ;D, ne zelim preterano da pametujem posto je rad vise nego dobar, ali bih ti savetovao da proveris na pravoj ptici ( naravno ako je ikako moguce ) ima li jos uvek zastitne gume na elisama, ovo sto si ti farbao sivom na lopatama rotora u originalu ima tanku presvlaku od nekog materijala ( nesto izmedju gume i bakelita, pa ti vidi  :headbang ) koja je crna, i to ne farbano crno, nego je sam materijal takav, e sad, na vecini 24 - ki to vec nije prisutno, posto su mehanicari poskidali sve kada je pocelo da se kruni-otpada ( to mi rekao mehanicar sa helikopterske baze Szolnok u madjarskoj ), ali i u ovom drugom slucaju ova siva nikako ne odgovara jer su to ustvari male metalne plocice poredjane jedna do druge sa jako malim razmacima, naime:



a imas i ovde nesto od toga, na maketi, doduse 1/35 ali nije neizvodljivo ni u 1/48

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,8052.0.html

sitna intervencija koja vredi truda, inace maketa ti je fenomenalna bice to jako dobar rad, pozdrav  :cheers
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

dragan_mig31

zdravo kolega.ova tvoja maketa je odlicna.znam za sto pricas.neznam dali bi ovo mogao da izvedem u 48, a i maketa je za poklon i nije za mene pa neznam okliko bi bilo vredno toga.inace ja sam to videjao kako otpada na nase mi-24ke.ima jos puno detalja koje moram da dodam i odradim na ova 24ka.u ovom trenutku nemam dekale za njega(ostale su kod drugara) pa kad to dobijem za koji dan postavicu sve za redom.takodje fale mi nekoliko delovi kao sto je jedan nosac za sturm rakete,ona potpora u formi trokuta na repu koju moracu da odradim sam i jedan poklopac stajnoga trapa.sve ovo moracu da odradim u samogradnji.takodje planiram da mu pustim sajle od horizontalce do onaj deo ispod LIPE(ometac IC rakete).stajni trap nije ofarban ali danas sam uspeo da ga osmirglam da bi gume licile vise kao na pravi helikopter malo izdisane.pokusao sam da mu podesim stajni trap tako da je helikopter navaljen na desnoj strani kao sto je svaki mi-24 u 1:1 kad sedi na zemlji.takodje moracu da napravim i one pitocevi ispod prednju kabinu.

modellius

tacno je da je svaki nagnut na desnu stranu i to za neka 3 stepena ako se ne varam, imam brdo fotografija za njega, pa ako ti nesto zafali za samogradnju ti se slobodno javi, pozdrav
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

dusko

Ovo je sve bolje jako lepo si uspricao kamuflazne fleke bravo.

Vajled

Pozdrav prijatelju :)
Evo nas i ovdje :)

Kako sam već komentirao na drugom forumu tvoj rad, mogu se samo ponoviti ko papiga:

Odličan uradak i držim fige da ispadne kao što i uvijek ispadaju tvoje makete...

LP

Roman