F-105D Pussy Galore II Hobby Boss 1/48

Previous topic - Next topic

viper

Maketa je dobra za raditi . čak i airesov cockpit  dobro se uklapa.
Što se tiče wheel bay-a od airesa tu već treba dosta šmirglanja, treba se istanjiti skoro pa duplo da bi mogao dobro da se uklopi ,ali zato odlično izgleda kada se uklopi.

Stavio sam i dvije fotke gdje se vidi  razlika između cockpita iz kutije i airesovog.
Kada bi drugi put pravio mislim da bi stavio eduardov cockpit i reinsko sjedište.










boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Pedja

Чека ме један Г са АИРЕСОМ такође, Овај почетак и твоји досадашњи радови обећавају квалитет,добру референцу и уживање. :caooo

viper

Maketa je u završnoj fazi ,ali ipak ima par problemčića  da riješim.
Prilikom postavljannja cockpita  sve mi je izgledalo dobro, ali postavljanjem vjetrobrana i poklopca ispostavilo se da su mi oni ostali uži nekih 1-2 mm i malo sam koristio silu  prilikom ljepljenja. Naizgled sve je dobro leglo međutim kada sam skinuo maskirni traku vido sam ove pukotine, koje i nisu tako vidljive dok se nepribliži maketa. Dok nenabavim zamjensko ovo ostaje.
Uvijek radim crni ili tamno sivi wash ,ali obzirom da su riverti  na ovoj maketi prenaglašeni i wash  sa donje strane  je ispao prenaglašen  pa bih volio čuti dobar savjet kako da to smanjim.

Ostalo je još da zagitujem spoj bočnih stranica kcockpita.
Bombe i nosač bombi  (MER ) nisam koristio ove iz kutije. To su na slici ove sive neofarbane već sam koristio od academiyevog f-4b.
nadam se da su mornarički  i USAF MER isti.








milan78

Instagram-Peacockscaleworx

Goran A.

Zastiti gornju kamuflazu i prostor za trap pa sivu povrsinu preprskaj iz daljine onom istom ali veoma razredjenom sivom koju si koristio, ali ovaj put u ulozi filtera. Nema drugog nacina da smanjis intenzitet washa.

medico

odlično napreduje ! wash mora da se usaglasi sa bojim na koju ide trebalo je malo da ga posvetliš za donje površine a gore je sasvim ok !


Skyrider

#9
Lepa teta. Shema je perverzija. Wash takodje.
Top sto bi rekao jedan moj drug ;)

viper

Maketa je završena još popraviti patr detalja i čekam sunčan dan da  slikam.






Kerber

Mrak prijatelju! Mrak!
Opravio si ga za 10! Nema zezanja...

pvujovic

Super izgleda, i ja sam pocetkom godine napravo par :super


viper

odlični su! jesu li i to hobby bossovi?

Pokojni Toza