Messerschmitt Bf 109E-3 tamiya 1:48

Previous topic - Next topic

alaleksic

Ovo je moj novi projekat.O ovom avionu ne treba trositi reci.Radicu avion Adolfa Galanda iz 1940 godine koji je bio u Francuskoj.
evo linka aviona http://wp.scn.ru/en/ww2/f/32/2/5/90.

evo kutije ,delova i decala








Uradio sam unutrasnjost kabine i polutke trupa ali slike cu sutra okaciti

alaleksic

evo kabine,pojaseve sam uradio iz eduardovog seta





Profa

hmmm... malo mi pretamno deluje ta boja... Jesi li bojio rlm 66 ili 02? Trebalo bi 02.
U svakom slučaju za sada izgleda dobro, samo napred!!
Bogu fala što sam Lala! :)

gasha

@Profa, na srednjoj fotki deluje ok, mislim da to svetlo vara. To se cesto desava na fotkama. Sobzirom da je 48 u pitanju obrati paznju ako je Profa u pravu, sve se vidi iz aviona. Pojasevi su super, ko pravi.

alaleksic


Profa

Bogu fala što sam Lala! :)

alaleksic

evo novih fotki trup i krila su sastavljeni,maketa se veoma lepo sastavlja







Profa

#7
Quote from: alaleksic on 14-07-2008, 20:30:32
maketa se veoma lepo sastavlja
Sastavlja se k'o Tamiya - ubaciš lepak i boje u kutiju, promućkaš i izvadiš gotovu maketu ;)
Sviđa mi se što dobijaš i odvojena pretkrilca, taman da ih ostaviš k'o na stajanci :)
Ne zaboravi da ostaviš vidljiv spoj polutki trupa iza kabine, k'o na ovim profilima:

Bogu fala što sam Lala! :)

deda

mislim da gospodin profa gresi.
Te vidljive linije na profilima su antene i da na zmaju aviona ne postoje iste.

Sandman

Quote from: deda on 15-07-2008, 10:53:20
mislim da gospodin profa gresi.
Te vidljive linije na profilima su antene i da na zmaju aviona ne postoje iste.

Nije Profa pogreshio - Mesershmit 109 je imao vidljive linije spoja polutki trupa - iza kabine i sa donje i sa gornje strane.... to su linije gde su se paneli uklapali!

misa

Quote from: deda on 15-07-2008, 10:53:20
mislim da gospodin profa gresi.
Te vidljive linije na profilima su antene i da na zmaju aviona ne postoje iste.
Gospodin Profa greši? Teško bogami. Proveri ovu sliku BF109G10 (1,5MB)

Kerber

Da, spojevi su i odozdo i odozgo.
Nisu rovovi, ali se vide. Tako su ga sami Swabovi sklapali.

Rabb

Mozda cu i ja da pogresim, ali mislim da rane verzije nisu imale sav na donjoj polovini trupa iza kabine.

Dada

Od kada je 109ka usla u serijsku proizvodnju, trup se razdvaja na sektore (prstenove), koji se opet sastoje iz dve polutke. Proizvodile su se tako da bi se povecala efektnost na trakama, a kasnije je spoj iznutra zanitovan i na jednom mestu zavaren. Za potrebe remonta, samo bi se otkacile utege sa repa, komandne sajle, odvili pritezaci i citav trup se skidao ka zadnjem delu, prsten za prstenom, isto je tako tekla i zamena ostecenih.Znaci Emili su imali te spojeve kao i svi kasniji, za prethodnike ne znam, nisam se interesovao za te verzije.

misa

Quote from: Rabb on 15-07-2008, 22:44:35
Mozda cu i ja da pogresim, ali mislim da rane verzije nisu imale sav na donjoj polovini trupa iza kabine.
Ama ljudi slušajte Profu, čovek zna šta priča. Za donji šav, proverite sliku repni točak Bf 109E-3 W.Nr.4101. Vidi se gde se šav završava.