A6M5c Zero, Academy 1/72

Previous topic - Next topic

menestenasli











Pre desetak dana sam poceo. Kokpit je lose uradjen. Komandna tabla nema pravi broj i raspored "satova" ili kako se vec zovu, nema mitraljeza, nisan je OGROMAN, sediste predebelo itd. pa polako popravljam (ili kvarim :))
Svi komentari su dobrodosli a narocito tipa "Znas ovo ti ne valja, ja bih to ovako..." (posebno ovaj drugi deo :))

Gusha

Nema sta, odma' si uocio greske u kokpitu i krenuo sa ispravkama kako treba.Najbolje je ovo busenje sedista.Samo napred...Inace avion, ciji su dekali dati u ovom pakovanju, je pripadao japanskom asu Takeo Tamizu!

Goran A.

Uradi mu motor i skini oplatu!

oddball

Одлично си ти ово изгрувао, + што је у 1/72. Ја доста радим у тој размери и знам које умеће је потребно за овако нешто. Свака част.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Monthy Python

Ne bih da ti kvarim zabavu (nemam trenutno knjige kod sebe, pogledacu veceras), ali mislim da ovaj model nije imao dva mitraljeza u kabini nego samo jedan.  To je opcija sa 3 12,7mm mitraljeza (ili koji je vec standardni japanski kalibar-dva u krilu jedan u nosu) i 2 20mm topa.

menestenasli

#5
au, upravu si! Nisam primetio.
Stavili su i po jos jedan mitraljez u krila- znaci stvarno je c nije greska u nazivu a ostavili su jedan manji i jedan veci mitraljez ispred kabine i obe rupe na poklopcu motora.


Ako mozes, okaci slike, da vidim sta da radim sa rupom viska i mitraljezom.

Kerber

Jedan mitraljez u nosu , od 13mm, 2 takva u krilima i jos 2 topa 20mm u krilima.
To je to.
Dobro je ovo zapoceto. Mislim da se sklapa bez vecih nedaca, pa se nadam da ce do kraja da ti bude samo uzitak u izgradnji makete.

Monthy Python

Po nekim crtezima koje sam vidjao, u kabini je ostala rupa od vadjenja drugog mitraljeza.  Nisu je zapusavali, jednostavno jedan mitraljez stoji i vidi se u kabini, a pored samo rupa.

Goran A.

A jel muško ili žensko, Micubiši ili Nakadžima?

menestenasli

Ok, ostaje rupa u kabini, a sta da radim sa mitraljezom viska ispred kabine? Academy je napravio 2 cevke koje izlaze iz kabine (gornja slika iz moje prethodne poruke), desna cevka je duza, leva je kraca. Verovatno levu treba da uklonim, a sta posle?
Micubiši ili Nakadžima - uh, a kako to da znam?

anki

Kad budes uklanjao tu cev mitraljeza seti se i da zatvoris otvor na boku za izbacivanje caura sa iste strane. Po meni taj na kraju bas lici na zeroa 5c. Obrati paznju na dekale, kod mene cu bili bas van registra pa sam morao da se snalazim.

menestenasli

#11
 
Jel boja OK?
Zapusicu rupu za izbacivanje caura, dobro si mi rekao, a dekale nemam, ne znam gde su, pa cu da ih nacrtam.

Kerber


Profa

Na netu imaš gomilu knjiga o Zerou - Aero Detail, Kagero, Mushroom Model... Potraži i naći ćeš sve detalje o verziji 5c ;), uključujući i činjenicu da je poklopac motora izgledao baš tako, iako je jedan mitraljez bio izvađen.
Što se aotake boje tiče, meni lično (MENI) više dopada varijanta pred kraj rata (koja i odgovara ovom 5c) da je kabina iznutra samo prelakirana bezbojnim lakom u koji je dodato malo plave ili zelene, pa dobiješ ustvari metalik sjaj, a ne klasično obojenu kabinu... Moj zero u izradi upravo i čeka kupanje u musculu zato što mi se ne sviđa kombinacija boje čelika (MM metalizer) i ovog laka, nego idem na klasični MM metalizer aluminijum...
Bogu fala što sam Lala! :)

R2D2

za aotake je najbolje prvo kabinu ofarbati alu, zatim prelakirati tankim slojem
pronta u koji je ubaceno malo akrilne zelene ili plave (zavisi od fabrike odakle
je zero) i to neke drecavije ili cak boje za hranu
Dok je po stolu redjao zetone,
Krupije se nagnu i sapnu: Brod tone!
U tom slucaju stavljam sve na crno,
Bacaj vec jednom to prokleto zrno...