Roden 1/72 PKZ-2 Austrougarski helikopter 1918.

Previous topic - Next topic

Profa

Posle izleta u vojna vozila i automobile rešio sam da se vratim svojoj pravoj ljubavi - prvom svetskom ratu  :)

Maketu sam predstavio ovde: http://maketarskikutak.com/index.php?topic=4027.0

Nek' mi oproste moji Grumani koje sam prvo mislio da završim, ali... naravno da nisam izdržao da samo gledam maketu i pričam o njoj  :)
Spojio sam sve rezervoare i vazdušne jastuke:

Sleduje šmirglanje, jer su po slikama bili praktično bez spojeva...

Pretpostavljam da će samo sklapanje i bojenje ići brzo... a onda me čeka razvlačenje žica...  :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Koliko imas maketa iz I rata?

Profa

10 urađenih i 8 na lageru, + ovaj u izradi... a dekala skupljenih za još 20  :-\
Bogu fala što sam Lala! :)

milanco

jedva cekam ovo da vidim kako ce da ispadne a udri i na ostale ww1
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Profa

Mali update: obojio sam rezervoare, osovinu rotora, motore, vazdušne jastuke...:

Posle bojenja sam na glavnom jastuku (ujedno i bazi cele mašine) zapazio spoj koji ne treba da se vidi, pa je trebalo malo i da gitujem Mr. Surfacerom 500. Zato deluje išmirglano... Još malo tamno sive i biće k'o iz komada ;)

Mogu samo da kažem: "Bože, kako je ovo fino, osetljivo i pipavo!" !!!  :P
Bogu fala što sam Lala! :)

Kerber

Ma ovde ti je lako... ;)
Kad stignes do onih resetkastih konstrukcija oko ovih motora i jastuka, bice - "Drz mu nane glavu" !  :D
Ovaj Roden nije imao milosti izgleda, sa otanjivanjem i detaljisanjem...
Samo napred Profo. Zanimljiva sprava.

Profa

S teškom mukom, i uz pomoć treće ruke, sinoć sam sastavio glavnu konstrukciju:


Trenutno stanje:

Maketa je definitivno zeznuta za sastavljanje, naročito uklapanje centralnog dela i rezervoara... Profilna konstrukcija sa bočnim jastucima je u poređenju sa tim bila smejurija, iako se svaka sastoji od 4 dela  :-\
Lepa stvar kod enamelki je to što satenski finiš može da se postigne i glancanjem pamučnom krpicom - tako sam postigao blagi sjaj bočnih jastuka.
Rotori su dobili osnovnu boju (humbrol 148 - CDL) preko koje će ići razređena tamno braon kako bih simulirao drvo, a potom ću sve lepo prelakirati ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

oddball

Човече, после овога моћићеш да склапаш КП-ове макете затворених очију  ;)
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Goran A.

Volim ovakve skalamerije! Lako ti je kad imas robokapa da radi umesto tebe.

Profa

Quote from: oddball on 12-04-2008, 19:00:46
Човече, после овога моћићеш да склапаш КП-ове макете затворених очију  ;)

Vedžbao sam na KP-u 15ak godina - posle toga ništa nije teško ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

#10
Odlicno si ga izvukao alal vera  ;D

P.S Ne budi skroman pomeni i bojenje motora koje se na ovim fotkama vidi bolje nego na prethodnim  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

nesha

Stvarno, rotore si uradio carski, ajd koju rec o tome  :)

jota

Период, скаламерија,... све по мом укусу ;) Једва чекам наставак.  :)

Goran A.

Cim zavrsim Golovina prelazim na nesto slicno, izgleda da sam ovde pokupio inspiraciju.

Profa

Idemo dalje :)
Rotori su prekjuče dobili drugi sloj CDL (Hu148), a danas par slojeva razređene Precision RLM26 - Braun. Mislim da sam prilično potrefio izgled drveta...


Poslednji delovi koji su ostali na ramu, i najviše sam ih se plašio, cevi za dovod goriva:

Srećom, uspeo sam da ih isturpijam a da mi ne puknu. Zalepio sam ih i prešao još jednom polusjajnom crnom (Hu85)


Ostala je montaža bočne konstrukcije i rotora (još se nisam smislio za korpu osmatrača), a potom žicanje...
Bogu fala što sam Lala! :)