Tamiya 1/12 MoviStar Honda Pons NSR 500 '98

Previous topic - Next topic

Vuksha_Cage

Kao sto sam obecao, evo slika, radovi tek treba da pocnu(trenutno skidam linije spoja i smirglam), i dalje sam u fazi divljenja ovoga sto sam video, srafici dugacki 2.5mm (ubedljivo najvise fascinantno). Elem, za pocetak, recenzija i slika makete kasnije ce ici slike kako radovi polako krenu da napreduju :)
Ovako je pozeljno da izgleda kad je zavrsim

Dekali:

Glavni list, samo da naglasim da je potpuno gloss

SRAFCICI i cevcica:

Uporedo sa onom vecom pincetom:

Gume, srafciger(mini),gumene cevcice i opet srafici:

Delovi motora i canopy:


Izduvnici,felne,i sasija:

Uradio nekoliko testova fit-a, sve je PERFEKTNO uradjeno...uskoro krecu intenzivniji radovi :)

Profa

To je Tamiya...
BTW, canopy je kod aviona, a kod motora je windshield iliti po naški vetrobran :naughty
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Lepo sve ovo izgleda u delovima, a sad, nemoj da mnogo cheka Carlos Checa... ;)

menestenasli

Lepo ovo izgleda, samo, nije mi jasno sta ce ti srafici?

sezan

Ovo je iz Ponsove ekipe motor!?Ili  motor Sita ili Aleksa Ponsa?Nije iz MGP?Super bajk ili super sport?Resi mi nedoumicu.Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Quote from: sezan on 31-08-2010, 12:36:00
Ovo je iz Ponsove ekipe motor!?Ili  motor Sita ili Aleksa Ponsa?Nije iz MGP?Super bajk ili super sport?Resi mi nedoumicu.Pozz!

Movistar-Honda Pons, model NSR 500, Carlos Checa (#8), sezona 1998. (dati su dekali i za drugi motor (#19) koji je vozio John Kocinski)

sezan

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Vuksha_Cage

Quote from: Profa on 31-08-2010, 10:44:59
To je Tamiya...
BTW, canopy je kod aviona, a kod motora je windshield iliti po naški vetrobran :naughty
Znam, malo sam se za*ebo :D

Quote from: menestenasli on 31-08-2010, 11:30:42
Lepo ovo izgleda, samo, nije mi jasno sta ce ti srafici?
prvo ni meni nije bilo jasno a onda sam uzeo da pazljivo proucavam upustvo 2 najveca srafa sluze za tockove srednji idu kod motora, a najmanji srebrni za srafljenje delova sasije zajedno da ne bi islo lepljenje i da bi motor mogao da se prikaze :)

500 oznacava 500cc tj kraljevska kategorija, kasnije je promenjeno na vecu litrazu,sad mozda gresim, za razliku od formule 1, nisam je tada pratio toliko detaljno,formulu 1 pratim od 5.godine ovo povremeno kad sam nalazio, tek sad gledam pazljivo poslednjih nekolko godina :) pre su bile 3 klase 125cc 250cc i 500cc a kasnije je 500cc promenjena i nazvana kraljevskom klasom mislim da je sad nekih 800cc ispravite me slobodno ako gresim, ali mislim da je otp toliko :) cc-kubni centimetri :)
I da iz Ponsove ekipe, zato se i zove Honda Pons :)

sezan

Da!Sada su 125m ,GP2 -600 i kraljevska 800 kub.
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Vuksha_Cage

evo mali update, radim na motoru, i stalku za fiksiranje honde, sutra ce ici chome silver na motor a malo kasnije cu okaciti slike kako napreduje :)

malifly

Svaka cast na meketi aj pozuri s tim radom, jedva cekam da je vidim!!!  ;D

Vuksha_Cage

radovi su evo pa do veceras bili pauzirani sutra dolazi konacno update...fax i ostale obaveze su morale da zatvore radionicu...

malifly

Taj model je vozao Carlos Checa ako me pamcenje dobro sluzi, matori lisac se opet vratio u Moto GP!!! ;D

Vuksha_Cage

Ponovno otvaranje radova...mislim da je prikladno napisati koji stih a mislim da za ovu priliku nema boljih od:
Nakon toliko godina...

Elem, motor ofarban u specijalnu svetlo metalik srebrnu boju, koja odgovara mclaren mp4/13, projektu koji sam upravo danas poceo paralelno...
zatim cetkicom ofarban crni deo...a veceras detaljisanje i stavljanje cevcica! Takodje zadnji tocak ofarban, disk/kocnica ofarbana i zalepljena...sledeci su izduvnici na kojima ce verovatno ici gunmetal...eventualno malo nijansiran...Takodje glavni delovi spojeni, sad je na redu smirglanje a ako vreme i moje obaveze daju za vikend prajmovanje i prvi sloj bele. U svakom slucaju, do sledeceg update-a nece se cekati 1000godina.




postolje zalepljeno, veceras ga farbam u crno


ovde sam video da sam uspeo malo crne da ubacim u usisnike, upravo ispravljam da toga nema, oni treba da budu srebrni iznutra...al mi je ocigledno malo preslo :D ko kaze da slikanje i postovanje i po samog izvodjaca radova nema dobre strane  ;) ;)