Nis 06.11.2010

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

hvala vam :) vec sam na email dobio mapu u vecoj rezoluciji :) vidimo se u subotu.

misa

Imate bolju mapu ovde.

Pozdrav,
Miša :)

3EMYH

#17
Moze malo objasnjenje sta znace one skracenice kako je radjena maketa? I gde da se stave 'tockasi'? U neoklop?

milten

#18
SM - maketa iz kutije
DM - dorada makete (rezinski setovi, eceraj) tip vazduhoplova/vozila ostaje isti
V - vakumform makete
K - konverzija (tip vazduhoplova/vozila se menja )
S - samogradnja

Valjda nesto nisam zaboravio
Tockasi idu u neoklop.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

mig-29

#19
Postovane kolege maketari...sa zaloscu moram da objavim da ce takmicari "Spinera" doci  oslabljeni(ako uopste dodjemo)
naime, u ranim jutarnjim casovima kraljevo je pogodio jak zemljotres i je*** nam sve po spisku...po kuĆama su letele stvari,pogotovo one sa polica (ukljucujuci i makete) evo kako je t izgledalo...kuce su nastradale(krovovi...sva sreca imam stan)

setnja glavnom ulicom u 2 ujutru...



totalno unistenje...:P



moja soba posle svega toga...



makete...

najavljeno je jos zemljotresa (vec je bilo 5) pa su makete spakovane...

cuo sam se sa jos jednim kolegom i slicno je prosao...xD
nadam se da cemo uspeti da popravimo makete i da se pojavimo u pravom svetlu...(al ko zna  ;D ) mozda nije bas pravi topic za ovakve slike, al ae sad...kad sam bio dokon da slikam, ae i da okacim...;)

Kerber

Cuti kad ste zivi ostali.
Mogu da zamislim kako je bilo, kad smo se mi na III spratu lepo izljuljali, mada, ruku na srce, bez ostecenja.
Zao mi je da je bilo i zrtava, al' na to niko nije mogao da utice.
Kako kazu - sve sto se parama moze kupiti, nije skupo.
Polako, razumemo vas i ako ne mozete da dodjete, niko ziv se ne bi sad najutio i uzeo to za zlo.
Sredite se prvo pa, ako mozete, ajde. Ovde su svi dobrodosli.
I pozdravi ostale iz "Spinera".

dragan_mig31

uh ovo se nocas i do Skoplja osetilo.

drakii

Poshtovani Kraljevchani, zao mi je zbog pomenutog zemljotresa i stresa koji ste preziveli, da ste zivi i zdravi, u Kraljevu mi zivi vechi deo ocheve familije, a vama poruchujem i kao maketar i kao predsednika kluba organizatora, ukoliko je koja od maketa koje ste planirali za takmichenje oshtechena, a bila zavrshena , ponesite je , bilo okrpljenu, bilo u "zatechenom" stanju, sa napomenom koji je razlog oshtechenja, te chemo je najverovatnije tretirati kao da je neoshtechena, naravno da nije totalno u delovima, pozdrav i dobro doshli, zivot teche dalje.

milten

SPECIJALNO OBAVESTENJE
Na takmicenju ce biti dodeljivana specijalna priznanja iz Grcke.  :mjetal
Dva grcka maketarska kluba + Grcki IPMS salju medalje...
Vise o tome ...
http://nmpnis.wordpress.com/2010/10/09/takmicenje-u-nisu/

Nadam se da ce sve biti OK i da se ovo vise nece ponoviti u Kraljevu...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Nemsy_29

U Beogradu se isto posteno osetio zemljotres, makete su mi na svu srecu u vitrini pa su se samo malko ispomerale. Kolega mig-29 svaka tebi cast kad si kolko-tolko ostao pribran, ja bi da mi je jedna maketa pala verovatno zavrsio u Lazi.

PELE

#25
Ma kakav Laza Lazarevic, ja bih ubio nekog ili polupao sve po sobi, kakav sam zivac...  :P Kolega, srecno sa popravkom, nadam se da ce makete izgledati kao pre.

Dolazim u Nis, jedva cekam! Nadam se da ce drustvo i atmosfera biti odlicni kao prosle godine, ako ne i bolje!


Pozz

lord sir giga

@PELE a delujes kao jako smirena osoba.
Sta da se radi Kraljevo je proslo kako je proslo, moja sestra je ostala bez plafona i kupatila, bojler pao i sredio kadu, sreca pa niko nije povredjen, vidim da su makete letele bar malo, ali je sletanje kao i uvek bio problem.
Ne ocajavajte kolege iz Kraljeva sve se to da popraviti (znam posto je meni leto i Bofighter i Mig-29) samo je bitno da ljudi nisu povredjeni.
Lep gest od Organizatora, stvarno Ninoslave svaka cast na domacinskom gestu.

PELE

Pa ja sam samo fin na takmicenjima i u skoli...  :D

Inace, da li ce biti izlozbenog dela? Mozda cu doneti nesto...


Pozz

mig-29

hvala puno svima...! kao sto rekoste, najvatnije da smo mi ostali nepovredjeni je*** makete u ovakvoj situaciji...a sto se tice pribranosti, to sam i ja ranije mislio, i kidao se par puta, al kad malo bolje razmislim cemu to...da sam se nervirao verovatno bi mi nesto i na glavu palo (kakav sam baksuz :D ) ovako samo polako i smireno...sve moze lepo da se zalepi i da bude gotovo neprimetno...hvala organizatoru na "neostecenom delu" ali mislim da to nece biti potrebno...vec su pocela krpljenja i ide dobro za sad... jako smo potreseni, (nzm kako cu ovu noc da provedem) ali vec 24h nisam spavao...nadamo se da je najgore proslo...;) jos jednom HVALA PUNO!!! znaci nam podrska...  :cheers

Momcha

Quote from: Momcha on 18-10-2010, 14:54:54
Ukoliko ima zainteresovanih da donesu makete u izlozbeni deo,mogu to da urade.Kao i prosle godine
obezbedicemo poseban deo za makete koje nisu za takmicenje (projekti u radu,stare makete...)


Sve je vec napisano.Planiran je izlozbeni deo i svako ko zeli moze da donese.

Sad druga dopuna.
   Na takmicenju ce biti dodeljene i posebne nagrade od strane sajta IN SCALE


                  www.inscale.org

   Iz razloga sto je poseta Zandarmeriji u prepodnevni casovima,kao i prijava maketa.
Zamolio bih sve zainteresovane,koji zele da obidju bazu da dodju malo ranije.Odnosno da ispred baze Zandrmerije budemo oko
11 sati,kako bi smo ispostovali njihovo vreme koje su odvojili za nas.
Hvala unapred na razumevanju