Nis 06.11.2010

Previous topic - Next topic

mig-29

suhoj:
e pa ljudi ovako....kad sam vec prozvan red je i na mene da nesto kazem... sto se tice cataline i niša ne znam nista i necu da se upustam u bilo kakvu diskusiju (nisam bio na takmicenju!) jedino sto znam da je taj F-84 peletov ipak bolji i tu nema sta da se prica...sudijama se obratite za to....! sto se tice kraljeva prvo mesto je bio F-4, a drugo i trece su dodeljena uz ku*** jer su sudija znale da su i to moje makete i da ne mogu da dobijem u istoj kategoriji i 2. i 3. mesto...maketa koja ja bila 4. na rang listi je automtski bila 2... tu je rec o tome sto sudije poznaju maketare (sve) i njihove makete...za te gusenicare i tenkove nemam pojma nista, uopste ih ne radim, pa to vidite sa nekim drugim...

Ivan Panon:
kolega sto se tice forsiranja ja priznajem da ima toga, i necu da bezim od toga...ALI IMAM JEDNU ZAMERKU! "na svakom ti je takmicenju tako...samo ne razumem sta time dobijaju samo prave nabedjene maketare koji misle da dobro rade a varaju se " to su tvoje reci...! obrati malo paznju na deo gde kazes "prave nabedjene maketare koji misle da dobro rade"... te reci zadrzi za sebe ili slobodno reci nekom drugom...al mene ne ukljucuj u taj deo...

jos jednom cu reci ako neko nije lepo procitao...peletov f-84 je bolji od cataline, i to vam javno proznajem...!
P.S.svaka cast organizatoru, cuo sam da je sve bilo lepo... :)

Suhoj

#46
@gusha
Ja sam 1994. godiste, imam 16 godina i upadam u kadete po zapisanim pravilima.
Stavljam neke makete u seniore na poslednja 2 takmicenja iz razloga sto imam jos maketa koje smatram solidnim za kadete a neke najbolje ocu da stavim u seniore da vidim bas da li sam dorastao toj kategoriji.
A i ne vidim zasto bi problem bio da se takmicim u starijoj kategoriji? Zbog kotizacije? Neposteno bi bilo da stavim makete u juniore, za takve stvari treba diskvalifikovati.
I tacno da ovo nije bas mesto za raspravu ali sa druge strane, ako juce nisam stigao da kazem, sta onda, da cekam sledece takmicenje pa da bude ista situacija pa onda da kazem? Ovaj forum i postoji za razne teme u maketarstvu...
Ja se nikad, ali nikad nisam zalio na sudije, idem na takmicenja vec 2 godine, i bio sam cesto prvi, desavalo se i da ne budem prvi, pa cak ni drugi al to je ok. I kao sto se i primecuje nisam rec reko u vezi Kraljeva, ali dva puta za redom ista situacija to je vec druga stvar....
I cak da kazemo bilo sad dobrih maketa, Catalina, F-84, Migovi, moj F-15 itd pa su razlike u sitnicama ali u Kraljevu na takmicenju to sa Jagdpanzerom je bilo stvarno komedija!
Zao mi je sto nisam slikao sve pa da pokazem.
Al sve u svemu nema veze, za sledece takmicenje cu da donesem sve skroz razlicite makete, mozda ce da bude samo jedna od ovih sto su sad bile pa cemo da vidimo sta ce biti.

Gusha

#47
Ako imas 16 godina onda si kadet, ako zelis da se takmicis sa seniorima onda je to tvoje pravo, i ako uzmes tamo medalju svaka cast skidam ti kapu, ALI NE MOZE I JEDNO I DRUGO!!.

I ovde nije tema Kraljevo nego Nis.Za Kraljevo imate tamo topik pa pricajte o tome, tamo vas cekam...
Da ne tupimo ovde kao na pijaci, moj krastavac veci  i lepsi od tvog, ajde na PM pa da nastavimo ovu pricu.I ne nastavljajte da rasplinjavate polemiku jer od sad brisem sve nadalje!!!!! :deadhorse

Ivane, tvoj post sam obrisao jer prelazi u uvredu za armiju ostalih nagradjenih maketara koji se zadnju dvaes godina takmice i uzimaju medalje i diplome.To da sledeci put srocis malko bolje!

gasha

Zahvaljujem se toploj dobrodoslici i cestitam na izuzetno dobroj organizaciji.  Sve je podignuto na visi nivo,  karakter takmicenja  je postao medjunarodni, nedostaje samo jaca berza. Naravno kada bude vise para da ih potrosimo bice i berze tako da to ne uzimam kao zamerku.  


Puno uspeha u daljem radu zeli vam MK OLUJ

Boki

Nadam se da kolege koje putuju auto-putem nisu imale problema zbog prevrnute cisterne kod Vrčina. :(

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Aki

Ma kakvih problema, druzili smo se sa maketarima iz drugog vozila, na auto putu, a kasnije smo i spavali u kolima dok nisu pustili saobracaj  :P
Inace takmicenje je bilo vrhunski organizovano, druzenje je bilo super, a posebno i voznja u BVP M-80  :cheers

Gusha

Imali smo naravno.Zakasnih na svirku u BGD debelo!

mig-29

gusha:
buduci da ranije nisam bio u ovakvim situacijama, ne znam sta je PM  ??? moze li malo objasnjenje... :caooo

Srdjan

Quote from: mig-29 on 07-11-2010, 12:31:44
gusha:
buduci da ranije nisam bio u ovakvim situacijama, ne znam sta je PM  ??? moze li malo objasnjenje... :caooo

Private message ... obrati mu se preko privatne poruke ...

Niko mi nije odgovorio koliko je maketa bilo izlozeno  :'( :'( :'( :P

PELE

Odlicno takmicenje, fenomenalna organizacija! Poseta Zandarmeriji je stvarno bio pun pogodak!

Sto se sudjenja u kadetima tice, necu da komentarisem! Da li su to bile "greskice" koje su se ponovile vise puta, stvarno ne znam... to pitanje ostavljam drugima. Sto se kadeta tice, eto nas u seniorima na sledecem takmicenju.  ;D

Nadam se da ce sledece godine biti jos bolje!

Milane, hvala za fotke, daj jos neku ako imas.


Pozz

sezan

Takmicenje je bilo bogovsko!Odlicno smo se proveli!Sve je bilo na nivou(kao i uvek), i veliko hvala organizatorima na tome!Vidimo se i sledece godine na istom mestu,nadam se!
Pozdrav svima!

:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Suhoj

@gusha
Ok, necemo nastavljati temu al  te  molim nemoj sad da brises ovo od ranije jer onda ispada da sam dzabe ista pominjao.



Boki

Quote from: Adam Smith on 07-11-2010, 11:42:19
Bila je reportaza i na b92 u okviru emisije Bez komentara  :super

Da, prilog je napravio Infobiro, a upravo sam dobio informaciju da su ga preuzeli Zona, B92, Košava, Centar Svilajnac, Hit Brčko i Kuršum Kuršumlija pa pretpostavljam da će i tamo biti emitovan. :)

Sve u svemu, lepa reklama za naš hobi, a možda i pomogne prilikom organizacije sledećeg takmičenja. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

NecaRamone

Ako neko slucajno uhvati, i ima dvd recorder, neka okaci na jutjub? :zvizduc

misa

Rezultati sa slikama maketa koje su osvojile nagrade ovoj strani.

Pozdrav,
Miša :)