Nis 06.11.2010

Previous topic - Next topic

Boki

Quote from: milten on 07-11-2010, 20:08:17
Ovde nesto nije u redu.
Sve je u redu. Isti je autor pa su dodeljene nagrade za prva dva mesta. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

bungynik

Evo jos malo fotografija...



Momcha

   Samo mali ali bitan podatak.Ove godine,kao i proslih a nadam se i buducih,glavna nagrada za najbolju maketu
ili kako bi stranci rekli Best Of The Show je dodeljena od starne naseg clana koji zivi u Svajcarskoj,Miska,ili kako ga
na forumu pominjemo Misko tenk.Svake godine donira komplet brusilicu/busilicu marke Dremel.

Od ove godine kao i za naredne je odluceno da ona ide u ruke maketaru junioru/kadetu,koji po izboru zirija ima najbolje uradjenu maketu.

Zamolio bih samo da ovo opet ne aktivira pricu koja je bila bolja maketa a koja ne.

Pozdrav


bungynik

QuoteАвиони - пропелер - 1/48
1. Иво Атанасов   - Focke-Wulf 190A-5 Special
2. Дејан Ранков   - F-6 Wildcat
3. Милош Костић   - Focke-Wulf 190A-3

Ja mislim da je ovo greska. Koliko se ja razumem Rankov je radio Wildcat i to HobbyBoss, a Wildcat je F4 a ne F6 i to cini mi se varijanta F4F-3. Izvinite ako gresim. Neko ga je jos na takmicenju pominjao kao F6, ali sam mislio da se zabunio, medjutim sada vidim da je i ovde zaveden kao F6???

Sandman

Quote from: bungynik on 07-11-2010, 23:31:26
QuoteАвиони - пропелер - 1/48
1. Иво Атанасов   - Focke-Wulf 190A-5 Special
2. Дејан Ранков   - F-6 Wildcat
3. Милош Костић   - Focke-Wulf 190A-3

Ja mislim da je ovo greska. Koliko se ja razumem Rankov je radio Wildcat i to HobbyBoss, a Wildcat je F4 a ne F6 i to cini mi se varijanta F4F-3. Izvinite ako gresim. Neko ga je jos na takmicenju pominjao kao F6, ali sam mislio da se zabunio, medjutim sada vidim da je i ovde zaveden kao F6???

Nije nikakva greshka, samo je u prijavnom listu umesto oznake aviona verovatno napisan broj (72-F-6) koji oznachava ovaj avion u jedinici u kojoj je leteo (VF-7 na nosachu aviona Wasp) u periodu decembar 1940 - mart 1941.

Na sledecem linku je dat sastav avijacije na ovom nosachu u tom periodu (podnaslov "Wasp Air Group - Pre-War"):

http://www.michael-reimer.com/CFS2/CFS2_Profiles/PTO_Allies_USN_CV-07_Wasp.html

U pitanju inache jeste F4F-3 shto se i vidi na vertikalcu na ovoj maketi....

3EMYH

Evo, skinuh sa b92 bez komentara.



Pozdrav

Momcha


Srdjan


nesha

Da se i ja javim sa zakasnjenjem (izvinjavam se)
Prvo vece/noc nisam zbog kasnog dolaska kuci (druzio se sa ekipom 'A' na autoputu) a sutra imao tehnicke probleme sa internetom...

Elem:
Da se zahvalim nasim domacinima na odlicnoj organizaciji takmicenja i vise nego ljubaznom doceku i druzenju i nasim zandarmima na prijemu i trpljenju nas koji smo morali da se zavucemo u svako vozilo i postavljamo pitanja (jel satbilan u krivini...)
Nis je uvek na visini zadatka i to nema zbora ( 'ko drucije kaze, taj...' )

Zao mi je sto su 2 stranice popunjene raspravom koju smo vec bistrili ohoho

Pozdrav i vidimo se uskoro na aerodromu

:cheers

airbamby

Hvala svima na fotografijama za nas koji nismo prisustvovali, vidim da je bilo jako lepih maketa a i da je druzenje bilo ekstra.
Niskoj ekipi sve pohvale za organizaciju :cheers
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

UrbanKnight

LELE ja da ne dodjem, cu se ubijem!  :headbang (j* i zivot i obaveze i sve)

drakii

Kao predsednik Nishkog kluba sam pochastvovan i obradovan postetiocima, kako domachim, tako i stranim, atek komentari, samo jedno veliko HVALA i izvolite i drugi put, a oni shto nisu doshli, da im to ne predje u naviku   :hahaha, pozdrav i josh jedanput se zahvaljujem na "gornjim" testovima, a dogodine, zivi bili, biche josh bolje   :violin,   :cheers

Ni_Kos

#87
Hello from Thessaloniki   !!!

I would like to take the oportunity, here in your forum, and congratulate the organizers for the excellent modelshow  :super    We are glad that we were the first Greek modellers to ever attend your exhibition and I 'm sure that from now on the visit to Nis will be in our calendar each year  !   We were happy to make new friends but also meet again with some old ones.

Thanks for your hospitality as well and we really enjoyed the ... "Taverna night"   :cheers

Special thanks to Djordje for the company and help during the whole day on Saturday.

I hope we will see you all in any of the forthcoming exhibitions in our country  :caooo :caooo

Below some pictures from me as well ... I have the impression that the "food" hours were a lot more than the model show hours  :hahaha

                 

milten

#88
HEHEHEH thx
Greeks take more pictures of girls and food than models  >:D
You can see their the impressions here on the Greek forum ...
http://www.modelclub.gr/forums/index.php?topic=16372.new;topicseen#new
YAMAS
:cheers
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Ni_Kos

#89
Quote from: milten on 11-11-2010, 00:12:30
HEHEHEH
Greeks take more pictures of girls and food than models  >:D

But this is the reason why we travel to various modelshows ..... to taste the food !!!!   :naughty  :mjetal

Now,  for the ladies .....   :zvizduc  ;D