Nis 06.11.2010

Previous topic - Next topic

DjG


Quote from: misa on 07-11-2010, 13:39:05
Rezultati sa slikama maketa koje su osvojile nagrade ovoj strani.
Pozdrav,
Miša :)

Alal vera za ovakav prikaz rezultata, KOOOOONACNO  !!!  :mjetal Konacno da jednom imamo fotografije pobednickih maketa sa IMENOM I PREZIMENOM ko je radio.
Svaka cast !!!
I ovo je isto obelezje KVALITETNOG TAKMICENJA !

Cestitam organizatoru, uz zaljenje sto nisam mogao da prisustvujem.

dragan_mig31

Quote from: misa on 07-11-2010, 13:39:05
Rezultati sa slikama maketa koje su osvojile nagrade ovoj strani.

Pozdrav,
Miša :)

Svaka cast :)

slavco 83

Samo takmicenje bilo je fenomenalno...od organizacije pa nadalje.......izbor napravljenih maketa odlican........prvi put dolazim na maketarsko takmicenje..i od sada dolazicu uvek(kada ne budem sprecen od neka visa sila).........bravo momci...svaka cast....upoznao sam divne ljude.

ivanv7

Meni su se svi izlozeni modeli dopali.Neke smo vidjali na forumu kao zavrsene makete,ali uzivo to izgleda fantasticno.Sudije su imale izuzetno tezak zadatak.Upoznao sam neke od maketara,ali na zalost nisam mogao da ostanem do kraja takmicenja.A pronasao sam i sebe.Moje makete bi mogle da budu izlozene u novoj kategoriji-juniori do 36 godina.Svaka cast i organizatorima i takmicarima.
X

modellius

bilo odlicno druzenje, upaznali nove ljude druzili se i salili sa starim priljateljima :cheers, vidimo se sledece godine!
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

djnik

#65
Cestitam ekipi iz Nisa na odlicno organizovanom (IPMS stil) takmicenju. To je barem ono sto mogu videti sa slika i cuti iz prica a siguran sam da bih to i potvrdio da sam licno bio prisutan. Nadam se da ce se to i desiti jednog dana.

Sto se tice zalbi oko sudjenja to se sve raspravlja za vreme takmicenja kao sto je Gusha rekao. Ja ovde u Americi nisam video nikoga da se buni jer je sudjenje na svakom takmicenju drugacije i ljudi to znaju, nema nikakvog forsiranja pojedinih maketara jer se uglavnom ne zna ko je napravio maketu sve do samog kraja sudjenja kad se zapisuju rezultati. I meni se desilo da maketa osvoji na jednom takmicenju prvo mesto a na nekom drugom nista , sve u zavisnosti od kvaliteta ostalih maketa ali i od sudjenja. Ljudi trebaju da shvate mentalitet za vreme takmicenja treba da bude otprilike ovakav:

- Prijavljivanje maketa
- Razgledanje prijavljenih maketa, kupovanje maketa na berzi i druzenje sa kolegama
- Na kraju takmicenja vidis da li si nesto osvojio ili ne. Ako jesi super, ako nisi vise srece sledeci put jer uvek postoji sledeci put.

Kerber

#66
Posle svega, da kazem i ja nesto za TV dnevnik... ;)
Zahvaljujem svima koji su dosli: Beogradjanima, Pancevcima, Drustvancetu iz Sente, Kraljevcanima, koji su smogli snagu i volju, da posle svega sto ih je zadesilo, dodju i ucestvuju na takmicenju, druze se sa nama i odnesu pregrst medalja, kolegama i vec prijateljima iz Bugarske (Sofija), Makedocima (Dragance i Slavco), Madjaru (rezin) i drugarima iz Soluna (Grcka).
Moram posebno da pohvalim drustvo iz Nisa i Beograda (znaju ko su, pa da ne crvene ) sto su nam pomogli u organizaciji i sprovodjenju ovog druzenja u delo ! A da ne zaboravim, Regionalni centar za obrazovanje iz Nisa, G-dina Branislava Randjelovica, direktora centra, Ninu i ostale zaposlene, bez kojih ovo uopste ne bi bilo moguce. A tek Bokiju...hvala za angazovanje do neba !
"M hobi" je sacuvao obraz i dosao sa doooobrim asortimanom maketa, al' ako se nismo proslavili u kupovini istih, ne zameri Milane.
Ovde se kriza oseca malo jace, pa....
Zao mi je sto je u vreme povratka na sever, doslo do tog sobracajnog kolapsa, pa ste cekali, al' hajde...mladi ste i to ide u rok sluzbe.
Zamerke se svemu mogu naci, ljudi smo, pa je moguce da se nesto nekom ne svidi. Ko radi  - moze da gresi, a ne gresi onaj ko nista i ne radi. I svetu se ne moze ugoditi...to stoji.
Ja sam licno zadovoljan odzivom, mada je moglo i bolje (fali mi drustvance iz Novog Sada, al' opravdano su bili otsutni), neki drugari iz Panceva, Kragujevca, jos Beogradjana, Suboticana, Zrenjaninaca, a mogao je i jos koji komsija iz Hrvatske i Bosne da dodje, bilo bi veselije. Video sam stare drugare, upoznao nove, osacovao strava makete.... - puno srce!
Maketa je bilo, oko 198 u takmicarskom delu, ako se ne varam, plus jedno 30-ak u izlozbenom...Al' su zato bile veoma dobre!
Uh, kao na dodeli Oskara (jos samo mamu i tatu da navedem, al' ako ste se nasmejali sada, to je i bio cilj  :D).
I jos nesto: gde me uvatise oni sa televizije...smusen i nimalo koncizan. Izvinjavam se za prolupetavanje.

Profa

Nas je žao što nismo bili prisutni, pogotovo što smo se i Goga i ja naoštrili još onomad, al' su razlozi porodično/poslovne prirode :-\
Drago mi je što je tekma uspela, drago mi je naročito što su se Kraljevčani brzo oporavili, drago mi je što ste se lepo proveli :super
Na zamerke oko suđenja se ne vredi uopšte osvrtati - postoji zvanična žalba na licu mesta, uz taksu i sve papire koji uz to idu, a forum definitivno nije mesto za to. :rtfm
Uostalom, bitna je dobra volja i druženje sa drugarima, i onaj redosled ;)
Vidimo se u Beogradu za mesecak dana! :cheers
Bogu fala što sam Lala! :)

Momcha

Evi i ja da se oglasim sa malim zakasnjenjem (danas se sljakalo celi dan  ;D ).
Kao sto su i moje koege iz kluba rekle,veliko hvala svima koji su dosli.Drago mi je da ste se lepo proveli.
Sledece godine,pokusacemo da bude jos bolje.
Vidimo se u Beogradu na N.G. kupu.

Momcha

milten

198 maketa je bilo prosle godine. Sada malo manje cini mi se.
Molim za tacnu broku, ko zna.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

iguanac

#70
Pozdrav iz BG! Sve pohvale za takmicenje koje je tradicionalno dobro! Svoju prvu medalju osvojih jos onomad u Nisu, tako da ovu ekipu smatram mojim "zlatnim deflorantima" i vredelo je ponovo doci. Maketa je bilo dovoljno, vise nego ranijih godina, ako se ne varam. Cinjenica  da gostuju ekipe iz inostranstva omogucuje nam da odmerimo sange i sa drugim skolama, te one stvari koje sam video stvarno zaslujuzuju posebnu paznju. Meni su najinteresantnije bile parna masina i revnosni postar. Organizacija je bila odlicna, poseta Zandarmeriji bila je slag na torti! Drustvo je tradicionalno bilo dobro, klopa i setnja u Nisu opustajuca. Eh, maler od 4 sata na autoputu moze se pripisati smorenom Bugaru sto je vozio konac i nesposobnoj policiji, no to je druga prica. Srecom kreativnosti za budalastine u toj hladnoj noci nije manjkalo, a blizu je bila i ekipa B sa takmicenja pa smo se druzili.
Jos jednom sve pohvale organizatorima za stvarno sjajno takmicenje i obezbedjene uslove! Drago mi je da vidim nesto sto ima perspektivu a da nije u Beogradu! Poseban pozdrav ekipama iz inostranstva koje su potegle put Nisa i na carini objasnjavali da avioncici i tenkici nisu igracke za njihovu decu vec....no, svi mi znamo kako je tesko nas hobi objasniti "civilima"
Vidimo se u BG za mesec dana!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Sandman

Nishko takmichenje je po mom mishljenju i ove godine ochuvalo svoj dosadashnji renome:

- dobra posecenost
- dobra atmosfera
- solidan broj maketa (186 ako sam dobro zapamtio, ali je utisak bio kao da ih ima mnogo vishe!)
- vesela ekipa ljubaznih domacina koja je josh jednom potvrdila svoju reputaciju
- berza sasvim solidna
- fond nagrada koji je vec postao tradicionalan za ovo takmichenje (Dremel + ove godine josh par iznenadjenja)
- poseta Zandarmeriji

...a o "vantakmicharskim aktivnostima" da se i ne pricha  - takmichenje "Zlatni Nishki oval" je josh jednom uspeshno odrzano u Kazandzijskom sokachetu  :super
(preziveli smo i ovaj put  :lol)

Satnica je isposhtovana kako je i najavljeno i nije bilo nikakvih kashnjenja.

Drago mi je bilo ponovo videti neke od prijatelja iz inostranstva, kao i upoznati neke nove, a nadam se da ce njihovo prisustvo postati tradicija i na nekim drugim takmichenjima u nashoj zemlji.

Zahvaljujem se na josh jednom dobrom vikendu u Nishu, i vidimo se ponovo iduce godine... ;)


Pozdrav
SrDZan  :D

Gusha

#72
Bogte maz'o Bane i Momco pa mi postadosmo zlatni defloranti.Nemoj ovo da citaju nase zene, lom ce bude! Hvala ljudi i  za kritike i za pohvale, trudicemo se jos da unapredimo takmicenje, jos da uozbiljimo kategorije, pricasmo nesto i  o doradama i kako to uvesti a da ne boli po dzepu.Maketa je ovaj put bilo 186, ali je kvalitet donesenog bio odlican.To i potvrdjuje jedna od kategorija za seniore gde smo morali da dodelimo tri treca mesta, jer su imali podjednak broj poena.Meni je licno bitniji broj kvalitetnih maketa od njihovog broja, jer to govori da hobi napreduje i da  mozemo da konkurisemo i na medjunarodnom nivou.Drago nam je da ste se lepo proveli, to nam je i bila pre svega namera!

P.S. Iduce godine, takmicenje Zlatni oval cemo probati da organizujemo u prostorijama gde se i zvanicno takmicenje odrzava.Prva nagrada besplatno odvozenje do hitne pomoci.U nagradu je uracunata voznja sanitetom, uz pustanje sirene i poseta prostoriji za ispiranje!

milten

Quote from: Boki on 07-11-2010, 11:32:34

Јуниори

Ваздухоплови - 1/48
1. Богољуб Милић   - Nakajima
2. Марко Цветић   - Flamingo


Ovde nesto nije u redu. Mislim da je trece mesto F-117...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

dragan_mig31

Quote from: milten on 07-11-2010, 20:08:17
Quote from: Boki on 07-11-2010, 11:32:34

Јуниори

Ваздухоплови - 1/48
1. Богољуб Милић   - Nakajima
2. Марко Цветић   - Flamingo


Ovde nesto nije u redu. Mislim da je trece mesto F-117...

ihaаа prezimenjak imam :D