Nis 06.11.2010

Previous topic - Next topic

milten

Super! Tri puta ura za inscale. Okaceno na stranicu ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

bungynik

#31
Evo malo fotografija:




dragan_mig31

Odlicno takmicenje,super druzenje :) cekamo fotografije.

Suhoj

Ajmo od A do Z...

Organizacija takmicenja = Super
Poseta zandarmeriji pun pogodtak, prostor kao i prosle godine odlican, organizatori super i ljubazni, sve 5.
Lepe makete, dobro druzenje, sve na nivou, svakako dolazim i sledece godine.

ALI!

Imam ogromnu zamerku na sudjenje!
Naime, dosta puta vidim na takmicenju scenu gde se kadeti sude malo preko volje i na brzinu, a konkretno sada mislim da je sramota da prvo mesto u avionima dobija ona Catalina kojoj bleji spoj otvoren po sred nosa (dal od posledica zemljotresa dal inace ne znam al se vidi) i ista ta catalina osvaja i specijalnu nagradu.
Pritom, Mig-25 Peletov dolazi tek na 5 mesto!!! Njegov F-84 na drugo a obe makete su visa klasa iznad cataline.
Takmicenje pre Nisa, u Kraljevu, PRVA 3 MESTA osvajaju F-4, Su-34 i Su-39. Na Su-34 se vidi silvering, fleka na nosu od popravljanja cetkicom, fali pito cev, na F-4 se vidi na horizontalcu kako je pobegla boja, weathering dosta umuljan a na Su-39 bleji rupetina sa donje strane makete i nikog ne boli uvo za to. Opet, Peletovi MiG-25 i MiG-ovi 21 ostaju osteceni.
Na istom takmicenju u kategoriji 1/72 tenkovi kadeti ja sam Jagdpanzerom osvajam trece mesto a Jagdpanzer se pojavljuje u celokupnoj listi "kadeti tenkovi" ispred oba tenka koja su ga jelte "pobedila".
Na stranu cinjenica sto ni po kom osnovu Churchil i T-34 koji su bili ispred njega NISU bili bolji od njega! I jedna stvar je kad se razlika ne vidi bas, ali T-34 bez weatheringa sa obojenim tockovima i gusenicama u srebrno i ceo gloss i churchil sa silveringom i bez weatheringa msm stvarno???
Takodje, na ovom takmicenju vidim i sebe ostecenog u kategoriji avioni.
Dodatna stvar je spajanje propova, jetova 1/72 i 1/48 u jednu kategoriju...wtf?
U svakom slucaju sad cete neki od vas da me mrzite al ne moze da se precuti ovako nesto stvarno!

Na sledecem takmicenju idem definitivno u sniore jer cu bar znati da se tamo fer sudi.

alek

Takmicenje je bilo odlicno, sve pohvale. Realno, mislim da je bilo mnooogo kvalitetnijih maketa nego prosle godine i to me bas raduje. Jedinu zamerku koju mogu da pronadjem je sto je standardno malo brodova, sem mene bilo je jos valjda samo 2 ili 3 takmicara... I da, naravno, nikakav izbor istih za kupovinu. Nista od ovoga naravno nema veze sa organizacijom i samim takmicenjem koji su, ponavljam, stvarno bili na maksimalnom nivou.

PS : Tek sada videh da ja na forumu uopste nisam postavljao slike ovih mojih gotovih brodova koje sam iznosio pa cu u najkracem roku da ispravim tu gresku :)

Milan18111

Bilo mi je zadovoljstvo da ponovo prisustvujemo  takmicenju u Nisu.
Domacinu sve cestitke na organizaciji  a takmicarima na osvojenim medaljama.
Veliki pozdrav prijateljima iz Nisa i vidimo se sledece godine....





Gusha

#36
Pod br. 1 Dugari da mi odmah ovde rascistimo situaciju.Komentare oko sudjenja cete odmah da zadrzite za sebe.Imate pravo zalbe pa izvolte...sudijsku trojku za usi, pa sa njima raspravljajte.Ovde necete nista da postignete, i samo punite topik, pa moram da brisem...Mesto za raspravu "moja je bolja od tvoje" ste imali kod zapisnickog stola juce.Gospoda su vam bila na raspolaganju celo popodne.Rezultati su bili okaceni barem dva sata pre proglasenja!
Pod br. 2! Kategorije su spajane UPRAVO DA BI VI KADETI I JUNIORI BILI ISPOSTOVANI I UZELI STO VISE MEDALJA DIPLOMA I PRIZNJANJA, UPRAVO U CILJU POPULARIZACIJE HOBIJA! KAKO BI VAM TO BIO PODSTREK DA DALJE RADITE I NAPREDUJETE.Mogli smo da ispostujemo pravilnik pa bi onda teg bili bez kategorije, i jedine uspomene sa takmicenja bi vam bile gurmanske pljeskavice u stomaku! Tako da bih ja na TVOM mestu Suhoj malo poveo racuna oko kritika na racun kategorija!
Pod br.3 Ja ti toplo preporucujem da sto pre upadnes u kategoriju  gde su Seniori, pa kad te tamo docekaju ale tek onda ces da vidis sta je maketarenje, i sta je razocaranje, kad se polomis oko neke makete, utrosis mesece a onda dodjes na takmicenje pa te tamo nigde nema.E tek tada ces  da se zalis na sudjenje. (ja nikad nisam gubio vreme na to, vec sam samo sklapao, smirglao, ucio od drugih, skidao fore i posle 15 godina muke, pocele su da stizu i medalje)!

P.S. Ista ekipa je sudila i seniore......hihihi! >:D ;)

A za pohvale oko organizacije hvala vam, to je uvek prijatno cuti!


Srdjan

#37
Ovo sve bas dobro izgleda!!! Makete su strava, a i ekipa koja je organizovala ovako nesto. Svaka cast momci!!!!  :super :super :super

Koliko je uopste maketa bilo izlozeno???

I jos jednom za sve: radovi su vam vrhunski!!!

P.S. Tako je Gusho!!!!

ubermagog

@ Milan18111

Fala za (po običaju) PROFI fotke!
Ako ima još, kači  :caooo

milanco

Hvala na lepim recima u vezi organizacije :) podtrudicemo se da svake naredne godine bude jos bolje i da Vam bude jos prijatnije.

Hteo bih da se zahvalim svima koji su dosli i da njih i one koji nisu dosli pozovem da dodju i naredne godine u sto vecem broju.  :)

U ime organizatora jos jednom na pohvalama i lepom druzenju :super

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Suhoj

@ gusho
Ja se ovde ne zalim na sudije nego na kao sto Ivan panon rece FORSIRANJE odedjenih ljudi da dobiju medalje na takmicenjima!
Sto sam video u seniorima uglavnom su makete koje su zasluzile i dobile nagrade, tako da sudijska trojka  time pokazuje da zna svoj posao dobro, al u kadetima ga nije provela.
Nisam imao ni pojma o rezultatima do 20 minuta pre proglasenja jer sam bio napolju sa drustvom i zajebavo se (u sustini zato sam i dosao na takmicenje, da budem sa drustvom)
Sto se kategorija tice ok,moja greska, kasnije sam shvatio o cemu pricas.
A ja sam i ovde bio u seniorima u 2 kategorije, bio 4. i 5. a na proslom takmicenju sam osvojio bronzu u seniorima  ;)

milten

#41
Slike ubacene na sajt za sada. Rezultati u toku dana.

http://nmpnis.wordpress.com/2010/11/07/nis-06-11-2010/

Forsiranja odredjenih ljudi uvek ima. ALI ... ako napravis maketu " da svi padnu na d***" pa svi to vide, nikakvo forsiranje nikom nece pomoci.
Usput kad dodjes u tu fazu, mesto koje zauzmes ti nece biti bitno.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Boki

Najpre, hvala svima koji su nas podržali, učestvovanjem, posetom ili na bilo koji drugi način. :)
Evo i rezultata:

Јуниори

Ваздухоплови - 1/72
1. Богољуб Милић   - Me-110
2. Марко Цветић   - F-4
3. Инес Стојановић   - Me-109

Ваздухоплови - 1/48
1. Богољуб Милић   - Nakajima
2. Марко Цветић   - Flamingo

Возила - све размере
1. Инес Стојановић   - Швимваген
2. Марко Цветић   - T-34
3. Варга Петер   - Monty's caravan

Кадети

Ваздухоплови - све размере
1. Алекса Викторовић   - Catalina
2. Ненад Петковски   - F-84G
3. Огњен Царевић   - F-15C

Возила - све размере
1. Стефан Панајотовић   - M47 Patton
2. Огњен Царевић   - ИСУ-152
3. Дејан Стајић   - Kubelwagen

Сениори

Авиони - пропелер - 1/72
1. Милан Вуковић   - Mitsubishi Zero
2. Дарко Младеновић   - Hellcat Mk-1
3. Сретенка Ђурић   - Wildcat

Авиони - пропелер - 1/48
1. Иво Атанасов   - Focke-Wulf 190A-5 Special
2. Дејан Ранков   - F-6 Wildcat
3. Милош Костић   - Focke-Wulf 190A-3

Авиони - млазни - 1/72
1. Симеон Иванов   - F-84G
2. Владимир Билбија   - MiG-29A
3. Јован Петровић   - F-4J Phantom
3. Драган Цветић   - MiG-21Bis
3. Небојша Мирковић   - MiG-23

Авиони - млазни - 1/48
1. Милан Радуловић   - MiG-21 FL
2. Дејан Ранков   - A4 Skyhawk
3. Hristo Banchev   - Eurofighter Typhoon 2000

Авиони - сви - 1/144 и мање
1. Сретенка Ђурић   - Harrier
2. Петко Карамитев   - Бе-200 Бериев МРЦ
3. Предраг Цицуљ   - Dassault Rafale M

Хеликоптери - све размере
1. Милан Радуловић   - UH-1
2. Kostoulas Nikolas   - AS 332 M-1 Super Puma
3. Владимир Билбија   - Мил-24Д

Возила - точкаши - 1/72
1. Бранислав Бижић   - Railway gun Leopold
2. Ненад Матић   - Ба-6
3. Александар Стојановић   - Леонардо тенк

Возила - точкаши - 1/48 и више
1. Дарко Симић   Autoblinda AB-43
2. Иво Атанасов   Volkswagen Type 82E
3. Kostoulas Nikolas   SS-1C Scud w/ MAZ M43 tel

Возила - гусеничари - 1/72
1. Немања Мијатовић   - Flakpanzer
2. Ненад Матић   - Pzkpfw T34(R)
3. Бранислав Бижић   - Pz. IV Munitionsschlepper

Возила - гусеничари - 1/48
1. Ненад Матић   - КВ-1
2. Бранислав Бижић   - Pz.III Ausf. L
3. Лубомир Николов   - Sturmtiger

Возила - гусеничари - 1/35
1. Станислав Стефанов   - Sturmgeschurz IV
2. Matiakis Gannis   - Jagdpanzer 38(t)v Hetzer
3. Алекса Елез   - Пантер Г

Диораме и вињете - све размере
1. Zisis Tsaganaris   - I want to ride my trycicle
2. Дејан Ранков   - SdKfz 251
3. Владимир Милетић   - Пролеће 1945 Берлин

Фигуре - све размере
1. Zisis Tsaganaris   The Empty Bucher
2. Ђорђе Милтеновић   Treax - gladiator
3. Georgiapis Theo   Urmuth: Dragon Hunter

Бродови и подморнице - све размере
1. Александар Николић   - Nina
2. Михаил Воденичарски   - Golden Hind
3. Лубомир Николов   - U-Boat Type XXVIIB Seehund

Самоградња - све размере
1. Душко Тановић   - "Demoiselle" Santos Dumont
2. Александар Стојановић   - Domazel 19
3. Небојша Мирковић   - По-2 хидро за везу

Još da napomenem da je sinoć na niškoj televiziji Zona TV u vestima išao prilog o takmičenju i Kerberova izjava. Bravo Bane. ;)

Srdačan pozdrav svima

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Adam Smith

Bila je reportaza i na b92 u okviru emisije Bez komentara  :super nažalost nisam uspeo da snimim, a nigde im u programskoj semi ne pise u koje vreme je pustaju

Gusha

#44
Drago mi je Suhoj da si se lepo proveo na takmicenju i sto si sam rekao "zaj****ao sa drustvom" to je u sustni i cilj svakog takmicenja.Zato ga pre svega i pravimo, da se ljudi vide, upoznaju i razmene neka iskustva.Sto se tice forsiranja odredjenih ljudi, to se uvek provlaci kao misljenje na svakom takmicenju, uvek ga je bilo i uveg ce ga biti, i to je Vase pravo.Ali nemoj da mislis da nam je to cilj i namera, jer broj maketara, njegov sve veci internacionalni karakter i komentari ljudi koji nam dolaze po prvi put i nameravaju ponovoda dodju, to u startu demantuju.
Sudijske greske su uvek moguce, ja u to ne sumnjam, ali se sve to ZAVRSAVA NA ZAPISNICKOM STOLU a ne ovde!Uostalom, ajde mal'ko razmisli o tome sta si malopre napisao." ja sam i ovde bio u 2 kat u seniorima i......" Pa kako bre to mozes da se takmicis malko u kadetima malko u seniorima.Ili si jedno ili drugo.Sto tu sudije ne napravise previd pa da te lepo diskvalifikuju sa takmicenja! Sta bi onda bilo...?!?? :o
Ja mislim da se tu malo radi o taktici koja se kosi sa pravilima takmicenja....aaaa?
Ajde ti lepo da razmislis o svemu, i da na sledece takmicenje dodjes naoruzan dobrim radovima, da se takmicis u SENIORIMA jer ti je tu ocigledno vec mesto (racunajuci na postignute rezultate koje si naveo), i naravno, kako si rekao "da se zaj*****s sa drustvom"!
Ispred ogranizacionog tima...
Drugarski pozdrav Nemanja Gusic Gusa