Gazele 1/72

Previous topic - Next topic

Mixon

Nasao sam Majorete die cast modele Gazele u 1/70, sto je fakticki 1/72. Malo se doteraju i dobiju se solidni helikopteri za potrebe vazduhoplovstva!  ;D
U kutiji

Bez kutije

Prefarbani u RViPVO VJ i Policije Srbije

Komplet

Ostale cu farbati kao Milicija VRSK, HRZiPZO, SLO TO, i.... Videcemo

sale86

Lepo, ali to su igracke, i deluju bas igrackasto. Nije isti osecaj kada sam sastavis i ofarbas maketu, i ovako kada je kupis pa samo prefarbas. Stim sto ova maketa ima mnogo malo detalja. Ali dobro, o ukusima se ne raspravlja :)

Mixon

Quote from: sale86 on 27-09-2010, 14:37:31
Lepo, ali to su igracke, i deluju bas igrackasto. Nije isti osecaj kada sam sastavis i ofarbas maketu, i ovako kada je kupis pa samo prefarbas. Stim sto ova maketa ima mnogo malo detalja. Ali dobro, o ukusima se ne raspravlja :)
Naravno, potpuno se slazem sa tobom, ali ovo i treba da bude igrackasto, da bih mogao da se igram sa njima!  :pilot

mrkva

#3
HRZ ili bilo tko u HR nije imao Gazelle. Preporucujem ti umjesto HRZ da radis sljedece:




Sto se tice TO Slovenije, u ovom albumu mozes naci dosta slika:
http://s133.photobucket.com/albums/q69/bluepig_01/

djos & filip

E slatko se nasmejah, definitivno si ih oziveo i....ja bi se isto igrao :)

Pa sad ako upotrebis mastu i one vojnike konvertovane u nase policajce...eto zabave

Pozdrav i samo napred !

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

flanker

Ovo mogu da prihvatim samo kao dopunu za neku dioramu i to da bude srušen i polu-uništen (pod uslovom da ne može da se nabavi maketa).
Ipak je ovo MAKETARSKI KUTAK, a ne igračka kutak  :jok
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

voja

Quote from: flanker on 28-09-2010, 11:39:22
Ipak je ovo MAKETARSKI KUTAK, a ne igračka kutak  :jok

Браво, то и ја кажем. Просто се запрепастим када читам неке коментаре на форуму и после откријем да писац редова има близу 30 па некад и преко 30 година старости. Коментар без икаквих знакова интерпункције, фрљање падежима, склоп реченице каквог нема ни у предшколским установама, . . . Веома често ни после неколико ишчитавања не можеш да сконташ шта је хтео да каже, пита или одговори на нечије питање. Прави "играчка кутак".

Него, да се не удаљавамо од теме.
Свиђа ми се како си префарбао ове Газеле Mixon-e. И ја сам нашао пар тих Газела у локалној продавници играчака и размишљао да две или три префарбам. Нервирала ме само та тамнија стакларија. Размишљао сам чак и да је урадим вакумирањем и заменим, али због лењости одустах од тога.

.

wulf

Slazem se sa flankerom ipak je ovo maketarski kutak a ne kutak za igracke !
Bolje je kupiti maketu pa sastaviti , posto si sada dobro trenirao na igrackama!  :think

misa

Aman ljudi, što ste napali Mixona? Čovek je kupio kvalitetnu igračkicu, i ofarbao je da liči na pravi helikopter. Zašto je to problem, a nije problem kad neko kupi figuru 1/72 i ofarba je?

Pozdrav,
Miša :)

ubermagog

Mixon je wargamer, za njega je ovo dovoljno!

Možda je bolje da se tema prebaci tamo ili tako nešto, kad već nije maketa...

Svakako bi bilo zanimljivo da se stavi pored makete Gazele u 72, baš da vidimo kolika je razlika!

UrbanKnight

Nemam problem sto se koriste igracke kao osnova.
Poenta je da se dobije sto vernija replika.

Kod igracaka su cesto delovi malo deblji da bi izdrzali "teror" dece, ima malo detalja, tacnost... Mnogi detalji su pojednostavljeni. Eto konkretno na toj nazovi maketi postoji jako veliko odstupanje kod repnog rotora.

Zavisi sta covek zeli.

Mixon

OK! Da se i ja oglasim!
Ovde smo svi otisli Of topic! Ove slike sam pustio, da bi neki ljudi mozda nasli poneku ideju. Nisam ni hteo da ih pustam, nego me je drugar koji se bavi ovim poljem zamolio... I onda, odmah zamerke i zluradi komentari. Nisam ocekivao da se hvali to sto sam prefarbao gotove modele, ali bre ljudi, sta vam je?! Pa kakav primer cete dati nekom mladom pocetniku, kada njegove radove budete ocenjivali?
Ja sam kolekcionar i moje polje su figure u 1/72, ali volim da sklopim i poneki avion, oklop... Uzmem i napravim ponekad bitku, pa budem i wargamer, i za to savrseno moze da se upotrebe die cast modeli, ako se malo dorade!

Quote from: Airsuba on 28-09-2010, 20:34:28
Mixon je wargamer, za njega je ovo dovoljno!

Možda je bolje da se tema prebaci tamo ili tako nešto, kad već nije maketa...

Svakako bi bilo zanimljivo da se stavi pored makete Gazele u 72, baš da vidimo kolika je razlika!
cim pronadjem gazelu koju sam radio pre desetak godina stavljam ih zajedno!
pozdrav