SA-6 "KUB" u 1:35, nova kamuflažna šema VS

Previous topic - Next topic

Patriota

Sklopio sam ga pre neke 3 godine. Pre godinu dana sam ga lakirao u nove boje VS. Međutim ta šema mi se nekako nije svidela. Dali zbog nijansi boja ili možda ličnog stava da to može i bolje. Pošto svaka budala ima svoje veselje tako i ja tu nisam izostao, pa sam se odlučio da skinem boju. Koristio sam čistač cevi u granulatu da bi skinuo boju. Uzmeš kantu vode i u nju ubaciš ovu hemikaliju. Onda ubaciš maketu i ostaviš je da se kiseli nekih 4-5 sati. Onda jednom starom četkicom za zube polako krećemo u skidanje laka.
Rezultat je prihvatljivog kvaliteta.

Odlučih se ipak da odradim ovaj KUB u maskirnoj šemi VS. Pošto kod nas nema standarda oko maskirne šeme uradio sam ovu po ličnom ukusu i uzoru na neke slike iz neta. Pri tome sam pokušao da se pridržim različitih nijansi i boja korišćenih za ovu varijantu.













medico

vrlo dobro !
mozda i nije trebalo da skidas boju vec samo da nanesec maskirnu semu !? kako bilo maketa izgleda dobro samo zestoko vapi za jednim temeljnom aplikacinom washa i brubrusha pa zatim malo prljanja i ..........videces prosto ce oziveti ovako bez tih efekata realisticnosti izgleda malo igrackasto !

Hawkeye

Slazem se sa docom osim u jednom,odlicno si ofarbao ove maskirne sare,meni se svidja ;D !

'Уживај младићу за младости своје!'

Patriota

Biće ljudi svega. Taman posla da ostavim ovaj KUB na ovakvom nivou. Terao bi ja i dalje da ga završim, samo me muči ona stvar oko raketa. Trumpeterove su suviše dugačke i uske u prečniku. Ima neko preduzeće u Engleskoj koje je izlilo te rakete od resina, samo mangupi nikako da mi odgovore na zahtev. Druga opcija mi je jedan Nemac, koji je tehničar za livenje plastike i smole. Videćemo šta će biti.  :naughty

RILE-NS

Mozda ces naci resenje za rakete na ovom mestu.http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=143624&page=1
I ja se slazem sa Medicom.Pozdrav Neso i dobro nam ponovo dosao.

Patriota

Zdravo Rile !  :caooo

Hvala na savetu, ali ovaj sajt već odavno poznajem. Odatle i pođe muka sa raketama. Kad videh razlike u raketama zamalo da se šlogiram!
Pa ovi Kinezi bre nisu normalni, što malo ne paze na moje zdravlje i živce ?  :lol

Jedan nemački kolega sa posla mi je na strugu od aluminijuma izveo te rakete, samo se zeznuo oko nosa. Umesto da budu malo zaobljene, on uzeo pa ih zašiljio. Je**š budalu.   :hahaha

Sad ja, kao fanatičan maketar, mogu da gitujem ili da čekam one Engleze da se smiluju i meni konačno odazovu na upit za resinske rakete. Pokušao sam već preko Poljaka i njihovog SA-6 KUB-a od 5 STAR MODELS-a. Međutim oni prodaju samo celu resinsku maketu, a ja nisam baš pao sa toliko visoke kruške pa da taj set kupim samo zbog raketa.

Izgleda da ću morati da se obratim Deda Mrazu povodom ovog pitanja !  :lol

Patriota

Zdravo momci,

evo najzad i lepih vesti oko raketa za moj PVO sistem KUB. Na poslu sam našao kolegu i ubedio ga da mi na strugu odradi nekoliko raketa po tačnim dimenzijama i obliku. Danas mi je divan dan, divan dan, divan dan, bolje nego rođendan !  ;D ;D ;D


Patriota

Evo momci, kao što kod nas narod kaže: "Niko ne ima ono što Srbin imade". U mom slučaju to je luda glava, istrajnost i inat. Evo danas sam ukrasio moju aluminijumsku "raketu" za PVO sistem SA-6 KUB "M" i raketu tipa 3M9M3. Dodao sam elemente iz Trumpeter-ovog seta. Kad sve bude sklopljeno, izuzev krila, idem na livenje u resinu. Najverovatnije ću isto da izlijem i moj BVP M-80A  kad bude gotov, za maloserijsku proizvodnju i prodaju.


Patriota

Momci, evo tzv. "mastera" rakete 3M9M3 za KUB. Jedino vrh rakete još minimalno da doteram/ zašiljim i to je to, pa da krenem sa izradom kalupa za vikend. Kao što vidite i krilca su podešena na verziju 3M9M3. Kad budem izlio celu raketu, sklopio je i ofarbao, videćete krajnji rezultat, pa ond ko hoće nek izvoli i naruči kod mene. Ako mi uspe livenje rakete, onda krećem na livenje kupole za T-72M/M1 i M-84/A.  :caooo


Gusha


zaki

#10
Iskreno, pomislio sam da preteruješ oko tih raketa, a onda sam pogledao kako to izgleda na gotovim maketama i iznenadio se koliko su loše i nerealne, stvarno čudno da Trumpeter sebi dozvoljava takve promašaje. Inače ostatak makete izgleda sasvim ok.

Patriota

Zdravo momci, ima tu još jedna veća falinka oko šasije makete, ali o tome ću sutra. Evo, danas je moja raketa dobila "primer" pomoću četkice, da bi video nedostatke u površinama.



Nemsy_29

Jeste bas omaseno, ali iskreno mislim da to retko ko moze da primeti. Rakete originala su bas omasene, a tebi svaka cast na trudu oko tvojih raketa!  :)

Gusha

Ma sta Neso, pa nije to oko sasije toliki problem... ;)