OH-58D Kiowa Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

divvac

Pozdrav svim! ;D
Rekoh sebi,dosta voajerisanja,vreme da se radi!
Dosta vise da gledam i osmatram,a da ne radim,sto bi rekla teta Djana: Od gledanja nema selameta!( srece,nauke)  :naughty
Ali kao sto sam vec nekima rekao moju muku,em sto ne znam da slikam,em nemam sa cim,tako da nazalost,ovo ce biti suva prica,dok ne uspem da bar nekakve slike napravim ;)

Znaci,maketa je vec bila zapoceta kad sam je uzeo,deo kokpita zalepljen i djene-djene dobro ofarban,i veoma lose ofarban,te sam morao sve da poskidam,osmirglam i zalepim. Ceo kokpit zalepljen,ceo nos ima dosta lufta,bice mnogo gitovanja,sklop nos-instrument tabla 1mm luft,a sklop nos-pod(ako mogu tako reci) ima  2-3mm lufta. Osmirglao visak boje oko okvira prozora,onda i spojeva polutki i na jos par mesta,sedista ubacena i to je to za sad  :) Pocetak!
Mala maketa,dosta staklica i puno lufta za sad....
Opet se izvinjavam sto od pocetka nema slika,ali potrudicu se ;)
Eto drage kolege,da i ja dam mali doprinos MK,da ga uvecamo sa maketama a ne sa:"Super" "bas ok" ili "ne valja" "lose si uradio" .....
I uvek se ima vremena za makete,ali ne znam zasto,ali bar ja moram! nesta da stavim pre njih :P
Da li je to voajerisanje lakija,MK,raznih hobi sajtova,ili je to Battlefield 2 ili je to Onur-bei ;D sta god,a maketa se tek setim uvece,bas kasno pre spavanja....
Nego da se vratim na maketu,bice slika,samo lagano! I da stavim makete u prvi plan!
poz!  :caooo
moja Prva turska

divvac

...i evo kao sto sam obecao,uspeo sam da nadjem neki aparat  ::) Benq-Siemens.....
a evo i slika


i tek posle slikanja sam video da su sedista kriva ???
gledao,gledao,vidim da nisam ukrivo zalepio,niti sam lose namestio,vec je kalup takav!!!
a na 4 slici se moze videti,ta rupa koja se mora zagitovati,a sto se tice rupe oko komande table,nisam nikako uspeo da je uslikam :P
svih 5 pokusaja se zavrsilo sa mutnim uspehom... :headbang
a ovih 5 slika je od cak 23 pokusaja....pa vi vidite koliko je dobar aparat,a pogotovo fotograf  :hahaha

inace...sad cu po povri put pokusati malo da radim sa stirenom,da dodajem kojekave sitnice :)
spremio sam par plocica sa cuvenom '6' a imam i jednu plocicu sa '5' i mozda nesta sa zicom....samo da nadjem neke lepe slike kiowe ili mozda i neku knjizicu ;)
moja Prva turska

sezan

Ajde nemoj da kukas..te farbanje lose...te ovo-ono..nego sljakaj! Salim se!   :naughty Super pocetak!Fala bogu!Samo napred,cekam nastavak!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE


divvac

.... malo se radilo na maketi,vise na prozorima i stokovima......pa sam se jos i razboleo  ::)
tako da je napredak mali,ali rekoh da ga zabelezim ;D


P.S. To je zbog svetla cudna boja,inace je olive drab,a imao sam veliku dilemu oko toga kako farbati kiowu,jer ima vise varijanti,te sam na kraju presudio olive drab,na krajevima sedista flat black,i na par mesta ce ici humbrol 64(light grey).
i zamolio bih ako neko ima ili zna dobar izvor,nek mi posalje putem PM,PP kako god,ili nek okaci,a treba mi neka knjizica ili sta vec sa dosta slika u kiowi, pdf format pozeljan. poz!  ;)
moja Prva turska

PELE

Lepo izgleda!

Samo, zasto nisi prvo sklopio trup pa tek onda farbao? Ovako ces imati spojeve i rupe na sve strane...


Pozz

sezan

Lepo lepo!Pa nek radi kako zeli samo ce morati da zafarbava ponovo ..al dobro svako ima svoj nacin.Bitan je rezultat na kraju!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA


divvac

hvala mutayu na linkovima! :)
dva linka sam dobio od kolege sezana,hvala Vlado! ;)

i posle DVA puta prelezane prehlade bacio sam se da jos malo odradim kiowicu ::)



posle slikanja sam primetio da se na dva mesta malo vide potezi cetkicom,ali ne brinite sredice se to ;)
jos samo ostaje da razmislim da li da pokusam sa kristal klirom da 'napravim' male staklice,tj ekrancice na komandnoj tabli  :think
nikad nisam sa njim radio,pa se razmiljsam da ga ovde isprobam  ;)
i ostaje da sve ovo predjem sa prontom i mozda sa mat lakom..... i onda spajanje! :)
:cheers :caooo
moja Prva turska

sezan

Mozes ,kani malo u otvor i pusti da se osuse ali laksa ti je varijanta da ofarbas samo u svetlo zelenu ili svetlo plavu..jako je to sitno da bi se zezao sa pravljenjem staklica!Pozz!(i nema na cemu)  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Lepo to tebi ide, samo napred!  :cheers


Pozz

Boki

Sasvim lepo napreduje :super . Slažem se sa Sezanom. Mislim da nema potrebe da se maltretiraš sa pravljenjem staklića. Mnogo je to sitno.
Ali, sa druge strane, ako hoćeš da eksperimentišeš, odlična je preilika za to. ;)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Sandman

Quote from: divvac on 24-10-2010, 20:43:22
jos samo ostaje da razmislim da li da pokusam sa kristal klirom da 'napravim' male staklice,tj ekrancice na komandnoj tabli  :think
nikad nisam sa njim radio,pa se razmiljsam da ga ovde isprobam  ;)

dostaje ovo mali detalj koji ce se verovatno i manje videti kad sklopish polutke trupa, tako da je mozda jednostavnije da zafarbash "ekranchice" u odgovarajuce boje (zeleno ili plavo zavisi shta prikazuju na pravom helicu), i da zatim samo premazesh gloss lakom - dace dovoljan efekat stakla na ekranima...

Kristal Klear je takodje dobar za slichne stvari ali je teze naneti ga u tankom ravnomernom sloju jer je gust isto kao i Drvofix...

divvac

fala kolege na lepim zeljama! ;D
a to oko ekrancica,kao sto rekoh,vise bih to uradio jer zelim da probam kristal klir,kupio ga a nisam ga ni otvorio :P
a inace ofarbao sam ekrancice sa zelenom,nego slabo se vidi jer je sve olive drab,a za ekrane treba 'vristavo zelena' kako je rekao kolega oko onih kamuflaza nasih M-84,a ja nazalost imam samo 'obicnu' pa se i slabo primeti razlika  :-\
ako budem radio sa kristal klir,javljam pa da vidim kako je,malo da uporedim i tako to..... :)
jedan veliki  :caooo za sve!
moja Prva turska

divvac

#14
svakoga dana u svakom pogledu,sve vise napredujem. svakoga dana...
probano sa klistar klirom, i  :o
mnogo dobra stvar,samo sto se mora videti uzivo  :(
imao sam dosta problema oko uklapanja polutki i kokpita za ovako mali heli... ali uspeo sam na kraju sa malim odstupanjima,tj viskom i manjkom,te sam morao opet gitovati i smirglati,da to nekako sabijem  :deadhorse



P.S. Ovaj novi smajli je savrsen za opisivanje uklapanja,ili upotrebnu vrednost vecina ukrajinskih,ruskih maketa i iz matorih kalupova ;D
moja Prva turska