RAF Museum Hendon, London

Previous topic - Next topic

cherny

Evo fotki iz RAF muzeja u Hendonu. Velika je steta sto je osvetljenje jako lose, u Battle of Britain hali je gotovo mrak, u Bomber hali je svetlo lose i jako zuto. SVe u svemu, bilo je dosta aviona koje nisam ni slikao, posto me nisu mnogo interesovali, npr. I.s.r. i moderni jetovi. Da ne duzim, evo fotki.
 

ubermagog

Pfff, i nisu ti neke slike, baš je glupo kad nisi slikao sve  :naughty
Priznaj jel si preskakao konopče i pipkao avione!

Fino je to tamo kod njih, ima manje prašine nego ovde  :super
Svaka čast na avanturi i slikama  :cheers

-------------------------------------------
Inače koga interesuje ovaj P-47D koji je ofarban kao 'pacifički' je naše gore list, tj. čuveni ex-JRV 13064 sa natpisom "Hajduk".


cherny

Hvala, pa kakav bi ja to bio nase gore list kad ne bih preskakao tamo gde se ne sme...  :naughty
Muzej je impresivan, u cetvrtoj hali mi se dogodio "overload", nista me vise nije interesovalo. Cini mi se da u postavci imaju preko 200 aviona.

Neca i Misko

Je l' si ulazio u Sunderland ?
ja se raspametio kad sam bio u njemu  ;D

cherny

Prosao sam kroy Sunderland, fenomenalna stvar. Nas muzej bi mnogo stvari mogao da nauci od ovakvih muzeja, pogotovo sto su mnoge stvari uradjene sa malo novca...

voja

#5
Quote from: cherny on 11-10-2010, 08:24:14
Prosao sam kroy Sunderland, fenomenalna stvar. Nas muzej bi mnogo stvari mogao da nauci od ovakvih muzeja, pogotovo sto su mnoge stvari uradjene sa malo novca...

За почетак да опају прашину са експоната. Када би прашина могла да прича тачно би нам рекла ко је 02.05.1993. у 10:37:23 прошао поред Спитфајера.

Реци ми дали је било да се купи Спитфајер у 1/72, од метала са гуменим точковима, већ састављен, не офарбан, на постољу. Коштао је око 100 фунти, поклопац кабине је могао да клизи уназад, вратанца да се обарају на доле а када би се пинцетом дирала палица покретали су се елерони и кормила дубина а дирањем ножних команди покретало се кормило правца. Тада сам пропустио да га узмем а већ приликом следеће посета га више није било.

cherny

Vojo, takav Spit nisam video, mada je mogla da se kupi gomila die-cast maketa, od jeftinijih Corgi pa sve do nekih koji kostaju od 30 pa do preko 100 funti, naravno za sedamdesetdvojku.