"Strela-10" ZRK-BD 9K35 (SA-13) 1:35

Previous topic - Next topic

Patriota

Evo momci, još jedan rad koji sam odavno lakirao i držao u kutiji u stanju pripravnosti.

Pošto je sad zima došla i lakiranja za mene više nema (lakiram isključivo na terasi), onda ove gotove makete ima da dokrajčim. Nisam baš oduševljen SKIF-om, ali šta je tu je, nažalost. Maketa je urađena "out of the box". Minimalne dorade su urađene.

PVO sistem "Strela-10" ZRK-BD 9K35 JNA/VJ/VS u 1:35 od SKIF-a.

      

Pojedinosti i detalji će biti odrađeni narednih dana. Poklopci vozača ostaju zatvoreni, jer ionako nisu baš neki hit šta se detalja tiče.

lord sir giga

Oces li raditi ove ramove pozadi (sto se vide na slici) ili ne, opet ces da nabavljas posebne gusenice ili ces one iz kutije

Patriota

Oni ramovi pozadi su pokretni i veovatno u pokretu/akciji otvoreni. Moje ramove nisam uradio na preklop, ko ih j***.  :-\

Gusenice će opet biti resinske od SP-Designs-a za $2,50 dolara po kompletnom setu.

Plavac

Odlicna je Strelica bez obzira sto je skif  ;D

Boki

Ohoho, lep i nesvakidašnji izbor ;) . Samo napred. :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Ivan Panon

ojsa...extra i ja sam pazario isti model strelu 10 skif...ces kaciti kako si radio ono po redu?
da se malo ucim...i jos nesto si doradjivao nesto ili samo iz kompleta sta ima...?
mene jedino muci nedostatak podataka...voleo bi da radim po slici...ali sve slike sto postoje koje sam ja uspeo da nadjem nemaju jasno oznake...tako da me to muci

Patriota

Zdravo momci,

hteo sam samo da vas obavestim da je ova "Strela-10"odletela u kantu.  :pilot

Nešto mi je bilo sumnjivo oko same makete i tačnosti sa strane SKIF-a. Katastrofalne greške kao npr. pogrešna prednja svetla, svetla i retrovizori koji nedostaju, pogrešan raspored zadnjih šipki na ramu, zatvoren otvor nišandžije, rukohvati pogrešno pozicionirani itd., itd.  :headbang :headbang :headbang

Ovih dana naručujem još jednu Strelu i jednu Gvozdiku od SKIFA, pa da vidimo onda majčin sine. Kod ove makete ima onda da sprovedem celu kablovsku instalaciju. Ili ću da je odradim odlično ili kanta za smeće.  :jok

Ivan Panon

sad si i mene smorio...moracu brzo da otvorim moju strelu da vidim dal joj fali sto god...!  :think
nego dajte ljudi slike podatke...nesto ja sam bas slab sa tim...dadj te link neki de da pogledam...o serijskim brojevima, oznakama...sve mi to treba   :rtfm
a ovaj glupi skif bas izgleda drljavo maketa  :deadhorse


Patriota

Evo slika zemljače pa počni da se krstiš.  :doh :headbang :deadhorse
Slike su od jugoslovenske/srpske vojske i delimično od bivše NVA (DDR).




Ivan Panon

extra fala rodjace...negooo su oni imali neke oznake sem ovog broja sto se vidi...? :think
zastava ili grb ili bilo sta

Patriota

Koliko je meni poznato, naša vozila nikada nisu imala neke posebne grbove, sem u ratnim dejstvima gde su posade lično postavljale nacionalne simbole ili grbove. Većinom tokom dejstava, dosta su bile uočljive zastave SFRJ ili slične. Znači postojali su samo ovi taktički brojevi koji su se razlikovali i donekle bili kao kodirani po tipu vozila, godine nabavke, jedinice i oblasti služenja.

Ivan Panon

sad bas vadim maketu da uzmem da sastavim bar malo da vidim sta je najgore...
odma sam primetio rakete mogu da bacim...gusenice isto...i tako dosta je sturo :headbang

Patriota

Ej zemljače, nemoj sada tako. Rakete su dobre, ništa im ne fali, samo što ne mogu stvarno da polete. Znači ostavi rakete i sve ostalo. Nabavi resinske gusenice kod SP-Designs-a za $2,50 po setu i Bog te veselio. Sve ostalo ćeš lako rešiti na osnovu slika sa interneta.