Display Hawk 2009

Previous topic - Next topic

Za mane neznam ali znam da mi se ovaj vrlo dopada.

Nego, da sam ja inž. koji je bio glavni za dizajn G-4 bilo bi me sramota zbog očiglednog kopiranja.
G-4 je po izgledu nešto glavatiji i uproščeni Hawk.

Josip

ubermagog

Quote from: JŽ on 09-12-2010, 09:53:10

Nego, da sam ja inž. koji je bio glavni za dizajn G-4 bilo bi me sramota zbog očiglednog kopiranja.
G-4 je po izgledu nešto glavatiji i uproščeni Hawk.

Josip

Neozbiljna i paušalna tvrdnja, uporedi fotografije G-2 i G-4 i vrlo lako ćeš videti da je G-4 direktna evolucija prethodnika - samo sa podignutom zadnjim kabinom i zakošenim krilima. Preseci trupa slede iste (slične) linije, a ima još dosta detalja za koje se može reći da su proistekli iz G-2. Jednostavno je iz osnovnog mlaznog trenažera izveden napredni. Potpuno ista stvar se dešavala u puno zemalja i slično vreme sredinom 70-tih, bila i kod italijana na Maki trenerima, kao i u drugim zemljama.
Ne mora da se konstruiše potpuno novi avion ako se ne mora. G-2 je imao odlične letne karakteristike pa u skladu sa tada modernim shvatanjima 'prekonstruisan' u naprednog trenera tj. drugu kategoriju aviona.

BTW, da ne ispadnem trol, maketa je odlično ispala a ovi dekali su ti super legli!

Kerber

Odlican !
Izvukao si iz Airfixa ono najbolje, a to je dodatni plus !
Jel' oni korditni kablovi u staklu poklopca decal ili je tako uradjeno fabricki?

barbarossa

nije dekal, fabricki je staklo izgravirano i nisam nista dirao, a sto se tice G-4, nekada pre 11 godina imao sam tu cast da sluzim vojsku na aerodromu Golubovci kada su letece zvezde jos uvek bile u punom sastavu, kao kurir kod komandanta 172ab. izdejstvovao sam privatni razgovor sa jednim od clanova akro grupe gde mi je covek objasnio posto je profesionalac i prati nastupe ostalih akro grupa, da je supergaleb jednostavno bolji avion od hawka, laksi za upravljanje, prasta greske pilota, lako se ulazi i izlazi iz kovita, za razliku od hawka, naravno da ne zapocinjem tu pricu da je problem preslab motor kod supergaleba, uostalom i sami znate da su ameri bili zainteresovani da ga kupe jos davne '90. cini mi se, ali je rat i raspad drzave upropastio posao a ameri uzeli goshawk-a. To sto smo mi stali sa razvojem to je sasvim druga stvar, avion je imao mnogo potencijala za upradeovanje... no to je jedna sasvim druga prica...

locotes

Svaka cast  :super
Zanima me samo kako si uspeo da postavis dekale onako precizno