Century series projekt

Previous topic - Next topic

Reaper

Nikakav poseban napredak....ali eto cisto da uzicam koju rijec podrske, ohrabrenja ili stajaznam..... :naughty

Grubo kitanje je gotovo, primer je pokazao da postoji jos hrpa mjesta koje treba popraviti, iako je naoko djelovalo sve ok..... :headbang Posebno me muce 3 spoja, kako god ih zaljepio, prilikom rukovanja se dijelovi razdvoje (spojevi polutki trupa), i idemo ispocetka.... probao sam sve vrste ljepila kojeg sam se sjetio, i uvijek isto.... ako sad opet popuca, onda na red dolaze vijci i ekseri, drugog rjesenja nemam...

No, ok sad je vec lakse, ugrubo je to to, pa sam se bacio na urezivanje panela..... jos malo pa gotovo, ostalo je jos samo rep zavrsiti, i popraviti pokoju lose urezanu zbog coravih ociju i drhtave ruke.... :hahaha




Boki

Uh, ma ovo je odličan napredak. Posle onih poslednjih slika sa silnim puktinama i lepkom, ovo je fenomenalno. :super
Svaka čast kako si se izborio sa njima. :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

menestenasli

 super si sredio spojeve i panele :bravo

sezan

Nema sta..odlicno!Svaka cast za napredak..itekako je vidljiv!
Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

misa

Quote from: Reaper on 05-11-2010, 22:37:23
Posebno me muce 3 spoja, kako god ih zaljepio, prilikom rukovanja se dijelovi razdvoje (spojevi polutki trupa), i idemo ispocetka.... probao sam sve vrste ljepila kojeg sam se sjetio, i uvijek isto....
I ja imam isti problem povremeno. U pitanju je kombinacija previše lepka i male kontaktne površine. Ovo dovodi do veoma slabog spoja i mekane okoline spoja. Kada to kombinuješ sa kitovanjem super lepkom (jako šmirglanje), dobiješ pukotinu. Probaj da sačekaš nekoliko dana da lepak potpuno ispari. I nemoj tu da kituješ super lepkom, jer će opet pući - koristi surfacer u više slojeva + vodeno šmirglanje.

Pozdrav,
Miša :)

Reaper

Vrag ce ga znati...... cak tu i nije posebno tanak spoj, cijelom duzinom trupa, debljine 3-4mm, ne vidim razlog zasto taj spoj pravi problem, jedino ako zbog grubljeg rukovanja ne dolazi do pucanja....ionako maketa cim je uzmes u ruku krcka i pucketa.....losa plastika, ali ok..... smislit cu nesto, ako nista, epoxy i amen....

Da, zaboravih spomenuti, flapsove sam odrezao, bili su izliveni zajedno sa krilom (spusteni), ali nije bilo teorije da se posmirgla spoj trupa na tom mjestu, pa sam ih odrezao, sve pokitao i obradio, sad ih samo treba vratiti nazad......

Inace, zaboravio sam ranije reci, pa mozda nek se nadje i taj podatak - uteg u nosu je pozeljan...iako ga sastavnica ne navodi, iako u teoriji nije potreban, bez njega maketa sjeda na guz..... :hahaha pa preporucam da se ubaci nesto utega u nos, cisto za svaki slucaj.....

NecaRamone

Izgleda, daleeeko bolje nego na proslim slikama. Odlican napredak ;)