Mclaren Mercedes mp4/13 Tamiya 1/20

Previous topic - Next topic

Vuksha_Cage

uz onaj motorcic resih da uzmem da radim jos jednu maketu, i posle igranja eci peci pec sa mojom kolekcijom le-man automobila i formula pao je ovaj lepotan, i mogu vam reci nekako mi je i drago sto je bas on "pobedio" :D

Rec je ovom lepotanu, a kad ga zavrsim nadam se da izgleda pa nekako ovako:


Bice hakinenov bolid, ovo je sampionska formula iz 1998. godine, koju je bas osvojio Hakinen, i to je bio prvi vozac mclarena koji je trijumfovao u sampionatu formule1, nakon Ayrton-a Senna-e, koji je osvojio titulu 1991. godine. Maketa je precizna, jako dobro uradjena, puno detalja, a opet laka za sastavljanje. Tj barem je tako delovalo po upustvu...Medjutim, ima jedan deo koji mi se uopste nije svideo, i koji sam odmah uzeo da promenim. Naime, u uputstvu je receno da se mesto za vozaca prvo ubaci u kokpit pa tek onda farba, sto je po meni mnogo tezi nacin jer onda mora da se pokriva sediste pa da se molim bogu da nesto ne prodje ipak kroz masking traku sa kojom je tada uvek lutrija...no za razliku od revella i stare hasegawe kod kojih je to u vecini slucajeva bilo neizbezno, tamiya je uvek nudila resenje, da ako to necemo ne moramo, vec prvo da zalepimo ofarbamo pa tek onda ubacimo sediste kroz donju rupu! Nazalost,totalno apsurdno, ovaj model tu mogucnost nema!
Tako da sam prvo ispitivao malo premeravao, cackao i onda uzeo alat u ruke i prosirio da to ipak bude moguce :D rezultatom sam jako zadovoljan, jer sada mogu da nastavim po planu!
Evo kako je to izgledalo...

uputstvo koje govori kako bi oni mislili da treba da se radi...( a to sto je onda prajmovanje smirglanje i farbanje mnogo teze nema veze)

bezuspesan pokusaj :D

alat u ruke, pa na posao :D (black and decker akumulatorska busilica/odvijac-zavijac u pitanju - cini cuda, verujte) :D

Pocelo je pocelo  :super :super

sve vise i vise

zavrsen delic

A sad novi test:


sada oce ^^

potpuno uslo...sada nastavak radova...pocinjem sa motorom...sklopljen,veceras farbanje i dodavanje sitnica...


Toliko od mene ovaj put, uskoro nastavak, ALI STVARNO.

Vuksha_Cage

Iako nema izgleda ljudi koji bas ovo prate, obecao sam nastavak, i evo ga :) 2 sloja prajmera stavljena, ismirglano i sredjeno sve, bocice sa specijalnom farbom od Zero Paint-a spremne, nov airbrush kupljen, jos samo crevo za njega da nadjem i spreman sam za akciju :) evo malo slika:




ovde je bilo malo nepravilnosti pa je tu islo zesce smirglanje popunjavanje linije spoja koje nisu bas najsrecnije bile, ali je sada sve kako treba.

Ovako izgledaj spojen:

ostali delovi prednjeg i zadnjeg krila takodje prajmovani:



a evo i novog Airbrush-a, kupljen u wobihausu za 2.000 nazalost nemaju dodatne navoje ni creva pa cu to morati da trazim na drugim mestima videcu da sutra odem do predstavnista alexandra u beogradu mozda tu imaju, ako ne cekam nedelju da odem na buvljak da tamo probam da nadjem potrebne delove...mislio sam da je prikljucak standardni kao za revellove airbrusheve sa onim tankim crevcima tako mi je onaj u radnji rekao, ali eto, neplanirano mi je otezano pokretanje procesa farbanja... tako da sada vise nisam potpuno siguran da cu moci da ga zavrsim za NG kup, a to mi je bila zelja/plan.



Da ne bih gubio vreme u izradi verovatno cu se baciti na izradu sedista i motora, u nadi da ipak ima sanse da stignem da zavrsim sve na vreme, jer barem srecom, ove farbe su potpuno suve nakon sat vremena, tako da u jednom danu celokupno farbanje ce biti gotovo...
Do daljnjeg,pozdrav,Marko.

Pedja

Radio sam ovu maketu pre nekog vremena,iako radim avione uglavnom,ovo mi je bio "must have".Gledaću  da ga malo uslikam i postavim slike.Maketa je naravno Tamiya,niša više ne treba reći, a Mc Laren Mercedes je opet sam po sebi savršenstvo,sve u svemu odličan spoj. AKo te zanima imam set dekala za WEST varijantu.Tada sam otišao dotle da sam i to nabavio pa je preostalo viška.Ako si zainteresovan javi se na PM.

Vuksha_Cage

Jednom kad probas Tamiya(ili novi Fujimi) nikad vise revell formule da uzmes u ruke :D otp je takav odnos...izvini sto ti ranije nisam odgovorio, shvatio sam da ovo ne mogu zavrsiti za ng kup, priblizavali se ispiti, i ja poceo da ucim,nisam ni video da mi je neko nesto ovde napisao. A posto mi sad trebaa odmor, vracam se maketama...hvala bogu stek se uvecao podosta...sad radim na motoru,a kad nadjem vremena ide lakiranje makete i onda cu okaciti slike. nadam se novom update-u uskoro! :)

sezan

Vuksa ,nadji akvarijumsko crevo kao instant resenje..ono providno!Obozavam formule ,a posebno McLaren i posebno tu sezonu kad je Hakinen zario i palio!Pratim nastavak!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Vuksha_Cage

zapravo problem sam resio, zagrevanjem creva i nagurivanjem sto dalje mogu a onda zastitom izolir trakom, i upalilo je totalno :)

Vuksha_Cage

Nakon problema sa zdravljem, i nekih obaveza, vratio sam se u akciju, i obecavam skori nastavak ove makete,samim tim i nove slike, ali pre toga imam nekoliko koje su mi u medjuvremenu izletele u prvi plan i potisnule ovu na cekanje :)