bismarck airfix

Previous topic - Next topic

locotes

Fotografije makete Bismarck, Airfix-a u razmeri 1:600








flanker

Veoma zanimljivo, da li je to originalna šema bojenja?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

locotes

Seme bojenja kod airfix-a su veoma lose odradjene  :uaaa ako se uopste mogu nazvati seme. Imas samo na kraju uputstva crno beli crtez gotove makete, sa strelicama koja boja bi trebala gde, pa ti nagadjaj da li sta treba kako  :think
Tako da sam trazio po netu druge skice, pa nesto iskombinovao

3EMYH

Eh Bismarck, i ja sam ga pravio jednom, i to jos kao pocetnik :)
Reci cu ti par stvari koje su i meni skretali paznju.
Za pocetak, mislim da si bas 'iskombinovao' semu bojenja, ali ako ti se svidja tako, to je OK.
Meni najvise lici na semu iz '41-e. Ako te ne mrzi mozes lako da dodas jos one sare i lazne talase sa strane i svastiku napred i da bude ista :)
http://www.bismarck-class.dk/bismarck/paint_schemes/paintbism1941.html
Ovi kanapi su mi malo previse 'opusteni', ali znam da je jako nezgodno to odraditi (mozda da probas sa tanjim koncem, ili da razvuces od sprua).
I ono najlakse a sto ce poprilicno popraviti utisak makete je da mu opalis neki wash sa uljanom bojom po palubi, posto mi se cini po slikama da ima urezane panele, tako da bi trebalo bas dobro da ispadne.
Molim te, nemoj pogresno da me shvatis, samo sam hteo da ti dam par saveta kako da je uz malo dorade sredis da bude ko bombonica :)

locotes

Hvala na savetima, nisam te pogresno shvatio  :super U pravu si za semu iz '41-e. Mada sam ja namerno izbacio onu saru sa strane, a na jednom drugom modelu sam video da je lik ofarbao cevi topova u crno pa sam i ja to preuzeo  :), kao i avion u tamno sivoj umesto zelenoj boji. Svastiku sam nacrtao i napred ali sam je prefarbao jer je ispala katastrofa lose .
Za kanape si sasvim u pravu, jednostavno nisam imao vise nerava. Toliko je bilo rupa po celom brodu, da sam sve zivce pogubio popunjavajuci ih i kada je kanap dosao na red  :headbang...jednostavno samo sam to otaljao  :) Sto ne znaci da necu popraviti, posle nekog vremena. Uz neki wash  ;D
Sve u svemu hvala na savetima, i predlozima...ukoliko u buducnosti budem opet imao nedoumica oko necega, predpostavljam da te mogu kontaktirati preko pm-a :cheers