Lindberg - Sir Henry Morgan pirate ship

Previous topic - Next topic

alek

Evo moje poslednje zavrsene makete. Prvenstvena namera mi je bila da kupim Captain Kidd pirate ship od istog proizvodjaca ali je ova bila na nekoj akciji pa sam prosao bas jeftino, oko 17 eur sa sve shippingom. S obzirom da sam je pravio za poklon, jos mi je lakse bilo da se odlucim za ovu jer je sarenija i atraktivnija ;)
Prvi put sam pravio neku Lindberg maketu i samo "made in USA" na kutiji mi je ulilo dosta poverenja :) Plastika je izuzetno kvalitetna, sa minimumom flesha i ostalih gluposti, i sa dosta detalja. Naravno, razmera je neka totalno bezveze, cini mi se da je pisalo na kutiji 1/160 ali pitanje koliko je to merodavno posto je brod poprilicna izmisljnotina. Uputstvo me je malo razocaralo, pogotovo vezano za bojenje jer nigde nije bilo nikakve seme, jedino je pisalo - "sto se bojenja tice pogledajte sliku na kutiji"  ??? WTF! Ali dobro, snasao sam se, tj sto gledao sliku, sto pustio masti na volju i ispalo je ok sto se mene tice.
Utisak u mnogome kvari PREDEBELA plastika koja simulira konopce sa strane (ove mreze koje drze jarbole) ali bas me je mrzelo da pravim to sam od konopaca a nisam ni imao onaj razbojcic za to. (sada sam dobio uz La Sirene) Jedra su takodje od izuzetno debele plastike, ja sam pokusao da ih ofarbam koliko toliko da izgledaju realno mada je to tesko izvodljivo i sto je najgore jedro i katarka su iz jednog dela. Da sam hteo sam da pravim jedra morao bih da secem i obradjujem katarke tako da sam i od toga bio odustao. Nisam se posebno maltretirao ni sa razvlacenjem konopaca s obzirom da sam trebao ad ga napravim sto pre ali i pored svih navedenih nedostataka ja sam prilicno zadovoljan, moja devojka kojoj je namenjena maketa a nadam se i vi :)
O tehnikalijama prilikom izrade necu da pisem jer je to klasika, isti princip kojim sam radio i prethodne makete tako da jedino sta nekog zanima mozemo da prodiskutujemo naknadno.
Evo slika :

tripko

Oh brod je fenomenalan, konacno malo vise brodova da vidimo na forumu.
Istina je za konopce mozda se na sledecoj potrudis oko njih i napravis ih sam
ali znam da je to malo vece mucenje. Najise mi se svidjaju jedra bas su lepo legla
i lepe boje si izabrao, tekstira drveta je jako dobro ispala i korito je jako dobro ispalo
Svaka cast i samo tako nastavi.

alek

Drago mi je da ti se svidja. Mislim cak da je to maketa koju sam najbrze napravio. Definitivno vise necu da stavljam plastiku sa strane ni na jednu maketu posto sada imam razbojcic za pletenje konopaca.
U pravu si sto se tice brodova :( Bas slabo ljudi prave takve makete, ne znam zasto. Mene jedrenjaci fasciniraju i za sada pravim samo njih mada ako ikada budem imao uslova da radim airbrushem prosiricu asortiman :) Za jedrenjake mi, bar za sada, AB ne treba jer je poenta u u ljanim bojama kasnije tako da onaj prvi sloj ne mora da bude perfektan kao kad se boji AB-om.

Sandman

Dobar je, lepo si predstavio teksturu drveta raznim nijansama boje, jedino shto nekako odskache su suvishe chista jedra - mozda bi njih trebalo malo samo zaprljati tj. napraviti im tragove slivanja kishe i prljavshtine.

alek

U pravu si za jedra, hteo sam da ih jos malo iznijansiram ali veruj mi nisu ovako bljestavo bela uzivo, ovo je i do aparata (telefona...). Problem je sto je dosta reljefna tekstura plastike, hteli su da simuliraju platno, sta li, i malo je neyahvalna za briskanje washa pa sam se plasio da ne preteram.

locotes

Fenomenalno je ispalo, svaka cast  :bravo  Samo jedan mali savet, kada sledeci put budes radio jedrenjak, a vezano za jedra. Uzmi svileni papir, iseci po merama, umocis u kafu i sacekas da se osusi. Imace pravi "prljavi" izgled.