TBF/TBM 1 Avanger 1/48 Italeri

Previous topic - Next topic

Kerber

Vlajko, boga mi, veoma si ga lepo doterao... :D
Mnogo je suptilnije nego na probnom Mustangovom krilu.
Mozda se malo vidi cetkica na ovom makro snimku samog nosa i motora, ako sam u pravu, ali i da jeste, moze komad pamucne krpice i malo poliranja na suvo da to lepo iznivelise...Probao sam nekada i to, mada sa delimicnim rezultatima (stara farba pa se lakse gulia), al' negde je uspelo samo tako. Mislim da ce i ruka laka pre decala da to malo ispravi.
Kad smo kod tog "suvog poliranja pamucnom krpicom, na Hyperscaleu nadjoh nekada, da neki tip (dooobar maketar), svoje radove i ne lakira, vec samo prirodno uglaca do punog sjaja, pa tada puca dekale, a  cini mi se da je nesto rek'o u fazonu da taj nacin tretiranja boje, omogucava da se i minorne greskice pri bojenju (oversprej ili podliv ispod maskirne trake) time jednostavno - izbrisu...Sad sto ne mogu da se setim ni clanka, ni makete, ni autora...al' ovo je ostalo u pameti. Odavno bre bilo.  :)

vlajko&marko

Evo mene opet
Preso sam na posvetljavanja gornjih delova krila i trupa ,a jos nisam zavrsio donjake krila i trupa :zvizduc  ;D
Boju sam posvetlio skoro 30% i lagano





Polako ali sigurno dolazim do dekala koje nemam i moaracu da za njih pravim sablone
kako vam se cino ovo za sada?

Sandman

hm, nekako mi linije panela opet deluju previse istaknuto...
donji deo si mnogo suptilnije uradio..
mozda ipak bolje da si isao sa manje posvetljenom bojom a sa ovih 30% samo po samoj sredini panela  :-\

Profa

Opet mi se čini malo prejak kontrast... :think
Bogu fala što sam Lala! :)

vlajko&marko

 :headbang :headbang
ionako sam planirao da odradim jos jednu ruku boje po panelima. Ovog puta cu da manje posvetlim osnovnu boju  0:)

vlajko&marko

Mali nastavak radova
maske sam napravio od molerske trake 


dali ovo moze da prodje?

vlajko&marko

Uradio sam desno krilo i skinuo maske

Sedmica mi nije ispala kako treba .Horizontalna crta na njoj je ispala duza nego sto treba sva sreca pa moze da se popravi

sezan

Odlicno to sve izgleda !Samo cepaj!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Kerber

Dopadljivo.
Dobro je ovo sa "skinutim" starim oznakama. Malo je prenaglasen odnos linija panela/sami paneli (cini mi se ovako na fotkama), mada mislim da jednim dobrim prelazom nekim sivim pastelima na stapicu sa vatom, ovako na mat, moze da se to dobrano iznivelise...ako preteras, uvek mozes da ih operes...pa preko toga pronto/future/sjajni lak...Kasnije prljanje i ona fora koju rade "tenkisticari" - dry brush tackica uljane slikarske boje, nasumicno nanesenih preko laka, a u smeru protoka vazduha i slivanja tekucina...sve to moze da mu podigne "nivo".

vlajko&marko

#39
Jos mucim muku sa izradom sablona za bocne oznake na trupu  :cry
dok to neresim mali napredak za sada ;D
nisam moga da izdrzim a da nestavim neki decal





slobodno udrite po kritikama ,znam da ce da boli ali izdrzacu ;D
P.S ovo je jedan od vise pokusaja izrade sablona za sada

airbamby

Odlicno si se izborio do sada, imajuci u vidu da je cetkica, zaista vrhunski  0:)
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Profa

Odličan rad, Vlajko!! Prljani paneli su perfektno ispali :super
Bogu fala što sam Lala! :)

Moja prva maketa koju sam uspeo da donekle doteram na internacionalno priznat nivo plastičnog maketarstva bio je Hasegawin 1:72 Avenger, kojeg sam obojao isključivo četkom.
To pišem zato jer mislim, da je Avenger avion koji voli četku.

Tvoj rad mi se vrlo dopada.

Josip

sezan

Mocno izgleda skroz!Svaka cast za cetkanje!Bas je dobro i kavalitetno ispalo farbanje!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Wash je bash fino istakao linije panela, pogotovo sa gornje strane, jedino mi je malo chudno da si odradio prljanje pre postavljanja svih dekala - posle cesh imati ponovo ovu akciju na spisku za rad  :-\