f84 thundejet

Previous topic - Next topic

modellius

mislim da ovu maketu nije potrebno nesto specijalno predstavljati.....



e sad, najzad su se meni poklopile kockice i mogu da pocnem da ga radim ( istog momenta sam stornirao miraza ), a evo i sta ce biti, bice nas " 103 " koji se sada nalazi na aerodromu Cenej kraj Novog Sada i bice radjen u stanju u kojem se sada nalazi, (za one koji ne znaju evo fotke )



ovim putem bih se zahvalio Zoranu Sivcevu, Nadj Babi Ferencu i Predragu Stamenkovicu koji su mi ustupili njihovu kolekciju fotografija koja ce mi pored mojih u mnogome pomoci oko izgradnje ove makete, hvala momci!
prvi zadatak je bio identifikacija panela koji nedostaju na pravom avionu i identifikacija i obelezavanje istih na maketi ( crna polja ), bio sam prijatno iznenadjen da je sve na svom mestu, samo su dva - tri panela nedostajala na maketi. mesta gde su samo ostecenja nisam obelezavao da ne bi na kraju zbunio sam sebe, prvo cu da uklonim ove pa onda prelazim na ostala ostecenja



Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

dragan_mig31

Uh opak izbor.Samo napred.

sezan

Odlicna ideja!Jedino je steta (po meni) kupusati Tamiju!Al svejedno!Srecan nastavak rada!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Slazem se sa Sezanom, al praticu projekat  :)

To če biti poseban izazov.
Plastika se može kasapiti ali staklo kabine če biti prava muka.

Nego šta radi ona kaciga na krilu?
Valjda ne čeka zimu kao ova olupina?

Josip

Hawkeye

I mene zivo zanima kako ce ovo cudo ispasti,a sto rece kolega ima da se okozis oko slomljenog stkal,srecno drugar,skidam ti kapu na ideji i hrabrosti :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Sandman

Deki, 703 je u pitanju ;)

Inache, secam se kad smo obilazili ovaj avion pre sadashnjeg stanja - dok je bio josh "rasparchan" i lezao je na boku u travi - mozda nije loshe ni tako da ga odradish kao neku dioramu... neshto tipa "Nemar prema istoriji"....

Mislim da imam i fotke iz tog perioda, pa ako ti Zoki nije dao i njih javi mi da ih potrazim...

modellius

da, da , ja sam se malo zahebao, nije 103 nego 703, nisam obracao paznju kada sam kucao, imam te fotografije, i da kazem iskreno lomio sam se u kom stanju da ga prikazem, za ovaj put sam se odlucio u " reprezentativnom " stanju, ali ko zna mozda neki buduci projekat bude bas to, ili neko nakon ovoga dobije volju za takvo nesto, pa da damo fotografije i udri ;)
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

husky

Ovo ce biti zanimljivo za posmatranje.  :cheers

Biba Struja

Super projekat, svaka cast. Jedva cekam da vidim finis...  :mjetal

milogor_strashni


Profa

Bogami ću za ovo da izrezbarim akademca... :think
Pakuj slike, po dogovoru ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

modellius

izrezbaren trup, popravljena ostecenja koja su nastala pri isecanju panela, najvecu muku mi je zadalo stanjivanje " mesa " polutke trupa kod izrezanih panela, dobra tamiya plastika ne da se lako pa sam morao i proxxon-a da se latim..... dok se git susio zapoceo sam polako i krila da kasapim, morao sam da odstranim nosac jer i tu nedostaju neki limovi i ne mogu drugacije da resim, bedak, bar da su ih dali odvojeno....

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

husky

Vrlo zanimljiv projekat...vrlo!  :pilot

modellius

#14
pocelo se i sa " popunjavanjem " otvorenih panela i sa postavljanjem krivih limova, ovaj put sam malo vise paznje posvetio repu aviona. uradio sam vrh i koren horizontalca koji je poprilicno pokidan i uradio sam iskrivljene limove kod izduvnika. na nosu sam uradio prva tri panela desne strane, ovde sam se malo namucio posto nisam bas mogao preterano da se sirim u dubinu zbog vazdusnog tunela koji se tu nalazi. isti mi je zadao jos komplikacija jer sam nakon " popunjavanja " panela morao da zagitujem i ismirglam i unutrasnjist posto ce avion po osi bit providan ( koliko - toliko ) zbog nedostatka motora pa mora i tu da bude ravno, glatko. Koristeni materijali su evergreen stiren trake raznih profila, sprue, licnasta i obicna bakarna zica i mesingana traka nabavljena kod lokalnog viklera elektro motora.fotografije su ovog puta malo losijeg kvaliteta, ali sta sad, ne moze svaki put da uspe....jbg....



a evo ga i real deal:



Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/