T-72M NVA (ex DDR) posle manevra u 1:35

Previous topic - Next topic

Patriota

Dobro poznata maketa T-72A od ZVEZDE u 1:35. Ima grešaka u šasiji, kupoli, dimnim kutijama itd. Ovu maketu radim po narudžbini jednog bišeg oficira Istočne Nemačke, tj, njihove armije NVA. Pravim model T-72M. Neću mnogo da vas gnjavim sa rečima, neka slike same govore. Dodao sam jednu sliku mog alata uz pomoć kojeg ću da odradim ovaj projekat.  :caooo

T-72A, standarndo vozila SSSR-a sa vojne parade '80-ih

T-72M sa znatnom razlikom u donjem delu šasije

T-72M ex DDR (NVA)


Moj alat


Korekcija oblika kupole


Vešanje za kutije


Šasija


Gumene suknje/štitnici

Shteff

Deluje da ce da bude opak!  :mjetal
Koji to git koristis?

Patriota

Koristim univerzalni dvokomponentni git iz oblasti autopribora.

Patriota

Idemo dalje:

Pogled na kupolu i šasiju sa prednje strane. Dodat je var na kupoli. Pošto je još svež, obrada sledi tek sutra.


Novi držači kutija (gitovanje kutije i finiš šmirglanjem na kraju radova).


Mitraljez koji može da se pomera 360 stepeni u krug. Dodate osovinice u vertikali i horizontali. Mitraljez je tako urađen da ne može da se skine sa kružnog postolja, tj. ležaja. Znači stabilno, nerazdvojivo, ali ipak pokretljivo !


Mitraljez sa otvorom.

tenk

odlicno je ovo krenulo!moram priznati da ovako odusevljen nisam dugo bio prilikom citanja(gledanja) neke teme o t-72! :bravo
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Patriota

Nastavljamo sa radom.

Tenk sa resinskom cevi iz Verlinden-ovog seta "Compartment Details". Mušterija nije htela RB-Models, iako je ova na kraju samo nekih 6mm kraća, ali samo u kombinaciji sa Dragon-ovim uležištenjem.


Šarke držača kutija dobile su osovinice


Periskop za ronjenje dobio je autentične izbočine sa čeone strane


Kutije dimnih bacača. 4 komada urađene kao prazne, šta naravno može i da se desi nakon manevra.

Patriota

Evo opet novosti. Urađene su dimne kutije. Fiksiranje uz pomoć žice i rupica na kupoli. Bartsimpson, to ti je ta tehnika o kojoj sam ti ja pričao u tvom postu ! Dodati su i ostali detalji.




dragos

Ludilo sastavljeno iz bezbroj ludila na jednom mestu.Bice Švaba zadovoljan tenkom.Izgituj malo kuke za vuču.

lord sir giga

Joj sto ce svaba da skace od srece, kad bude video sta si napravio.
Obavezno ga pitaj da li oce prljanje ili ne posto moj kolega kaze nesvidja mi se nista sto je prljavo, jedinomu se izgleda svidja prljav auto posto ga mrzi da ga opere.
Ajd polako sledeca stavka.

Patriota

Hoće Švabo da mu uradim ovaj tenk kao da je upravo došao sa oranice, nakon manevra.

matilda

ja sam coek aviondzija ali me stvarno odusevio topik i tvoj rad.
svaka ti cast, odo i ja malo sad da modelarim...

stevan

Nemsy_29

Od majstora majstorski rad! Sve tvoje radove redovno pratim  :)

Patriota

Evo završeni svi radovi oko lepljenja i dorade makete. Uradio sam šarke, da bi poklopac bio pokretan. Dodao sam treću kuku iza periskopa, kao i rukohvate, itd. itd.
Sad samo čekam lepše, tj. toplije vreme, pa da krenem u farbanje.  :caooo


lord sir giga

Koja je to debljina burgije ili zice za koju si izbusio rupe, stvarno si majstor majstor kole :super
E samo da dodje to lepo vreme oma se bacam na Hs-129, stvarno inje je i po drvecu dobilo inje.

Patriota

Burgija ti je 0,5mm, a žica je pocinkovana 0,45mm.