Me 262 A1 1/48

Previous topic - Next topic

Ćomi

Evo,nisam casio casa nego cim sam razjasnio sebi,bar delimicno,neke stvari krenuo sam u sklapanje...



Maketa je Italerijeva,kako mi je Milan rekao/prepakovan Dragon...
U tehnicka odstupanja,tj komentarisanja istih se nebi upustao,kako nisam dovoljno strucan,ali sasvim dobrog odlivka,sa minimumom flasha...





Resinski & ecovani delovi su Verlindenovi i jedina zamerka,sa moje strane,bi bila nedovolno jasna sastavnica koja se uz njih dobija.Verovatno se podrazumeva da se samim dolaskom do ovog stadijuma maketarenja poseduju odredjena znanja iz avio mehanike,pa je samim tim i logican redosled sklapanja...E kad su mi pricali da ne bezim sa casova...





Prva tura sklapanja,uklapanja i seckanja je koliko toliko uspesno prosla...Malo smirgle i bice kako treba sve.



Odlicno obzirom u kakvom haosu je radjeno  :D :D

Sada me ceka farbanje motora,pa dodatno provlacenje cevki i creva...Seckanje krila i uklapanje flapsova...Pa kabina...Pa...

To ce da traje...



No signature.

tripko

o super napreduje taj 262
cini mi se da si malo krivo isekao rupu, otvor  za radio?
motor je bobar samo nastavi da pratis upustva i ko je kako uradio i
bice lutka

Kerber

Taj mi je jedan od puno omiljenih...
Makete je tacna, jedino sto, Dragon zna da malo za**re sa inzinjeringom, ili su mu kalupi toliko izraubovani, da se javljaju velike poteskoce. Ali, zavrsena maketa vrei truda
Da, ovde si malko ukrivo isekao rupu za radio opremu...pa ako mozes, ispravi to.
Inace savet za isecanje rupa glasi - u okviru planiranog otvora, izbusi niz sitnih rupica, sto blize jedanu drugoj, ali ne da zalaze do ivica otvora, znaci podalje od zeljene ivice...
Kad je to gotovo, skalpelom polako spojis otvore u jedan, i polako seckas i smirglas i turpijas, do ivica...Ovde je vec maketa velika, pa to ne bi trebalo da predstavlja problem. Pretpostavljam da si takodje izsmirglao unutrasnjost, da bi ivice limova bile sto tanje, jer je ipak celi ovaj avion pokriven limom od 0,-5-1mm....ali u 1:1, tako da to ovde treba svesti na najmanju mogucu meru. Posle se vidi ko stepenik, a steta je  lepe makete.
Uglavnom, sve sto otvaras, ima te ivice od podebele plastike, pa moras da to iznutra osmirglas, osim ako se ne radi o fabricki izvedenim panelim, pa imaju neku texturu (poklopci topova u nosu).
Da rezimiram (do nekle...hehe), prvo bolje pitaj, pre no sto uradis nesto radikalno, ako nisi bas siguran u metod i rada, da bi imao sto manje pogresaka, i gradnja ce ti biti i ucenje uz zadovoljstvo....
Onaj motor za sad izgleda OK.
Samo napred !

Dada

Svaka chast... samo napred 8)

P.S. dobra ti ta sastavnica za sturmovika u pozadini 8)

Ćomi

Hvala na trudu i opsirnim pomocnom topic-ima...

Trudicu se da popravim,uradim,namestim...
No signature.

Hartmann

Jeee, sto volim hirurgiju... :).
Samo napred i sa strpljenjem. Verujem da ce ispasti super.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

tripko


evo motora sad nasao sliku

Ćomi

Pih,al su ga za komplikovali...

Hvala naravno,taman ni nisam petljao nista novo,isprecio mi se jedan Iljusin,nikako da ga stikliram...
No signature.